6 důvodů, proč jsme přesvědčeni, že tu s námi kryptoměny budou i nadále

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...
Kryptoměny ani náhodou neřekly své poslední slovo a ve skutečnosti máme velmi dobrý důvod předpokládat, že kryptoměny se mohou stát až neuvěřitelně dlouhodobou a slibnou investicí. Nabízíme vám celkem 6 důvodů, proč si myslíme, že i když trh v současné době klesá, tak budoucnost kryptoměn je zářivá.

1. Nízká míra korelace

Jedním z hlavním faktorů, proč kryptoměny vyhrávají nad tradičními aktivy, je nízká míra korelace. V matici korelace na obrázku níže vidíte, že Bitcoin a Ethereum mají relativně nízké (blíže k nule) míry korelace ve srovnání s ostatními třídami aktiv, které jsou v tabulce uvedeny. Jedná se o velmi cennou vlastnost pro všechny investory nebo obchodníky, kteří se zabývají tradičními třídami aktiv.
matrix korelace aktiva

2. Ideální doplněk pro portfolia

Ať už se jedná o správce aktiv, drobné investory či obchodníky, vzhledem k nízké korelaci kryptoměn a ostatních tříd aktiv jsou kryptoměny ideální volbou pro začlenění do portfolia.  Tato nízká korelace totiž zmenšuje dopad medvědích trhů v tradičních třídách aktiv na celkové portfolio. Pro mnoho z nejčastěji vídaných a nejúspěšnějších portfolií by začlenění kryptoměn mohlo být skutečně velkým přínosem.

Níže, pro lepší přehlednost situace přikládám grafy dvou portfolií. První portfolio 60-40 je složeno z 60 % akcií + 40 % dluhopisů. Druhé portfolio (All Weather Fund), které prosazuje i známý miliardář a investor Raymond Dalio, obsahuje 30 % akcií + 40 % dlouhodobých dluhopisů + 15 % střednědobých dluhopisů + 7,5 % komodity + 7,5 % zlata. Když přidáme i jen malé množství kryptoměn (1, 3 nebo 5 procent), hodnota těchto portfolií časem prudce roste.

60-40 portfolio

all weather funds

Tip redakce: Nový výzkum říká: Bitcoin je bezpečné uložiště úspor, které vylepší současné finančnictví

3. Vysoká volatilita

Zatímco někteří, převážně nezkušení nebo pomalu se rozhodující, mohou vnímat vysokou volatilitu kryptoměn jako negativum, tak naopak lidé s většími investičními a obchodními zkušenostmi vědí, že právě tato vysoká volatilila ponechává dveře otevřené dokořán skoro až neuvěřitelným výnosům, pokud člověk dokáže této volatility správně využít. Dobří obchodníci jsou schopni i na stojatém či dokonce klesajícím trhu úspěšně obchodovat a dosahovat značných výnosů.

Jak můžete vidět na obrázku volatility níže, Bitcoin a Ethereum jdou zdaleka nejvíce volatilní aktiva.

volatility matrix

Nenechte si ujít článek: Ekonom z Yale – kryptoměny by měly být v každém portfoliu! – Metoda, kterou používají miliardáři

4. Neuvěřitelný inovační potenciál

Vzhledem k faktu, že vysoká volatilita otevírá dveře potenciálně obrovským ziskům, tak navíc otevírá i dveře k uskutečňování velkého množství inovací. Jakýkoli nástroj nebo platforma určená pro obchodování s kryptoměnami, zvláště pokud využívá umělou inteligenci a strojové učení, bude pravděpodobně obrovsky úspěšná.

5. Nabídka nezávislosti na národních měnách

Ve světe mezinárodních sankcí, které mohou být uvaleny, se velká část občanů v těchto zemích ocitá v situaci, že jejich fiat měny jsou znehodnocovány a zoufale hledají možnost využití jiných měn. Pro příklad nemusíme chodit vůbec daleko (viz. zprávy zde na Kryptomagazínu).

V poslední době klesla turecká lira přes noc o 20 procent, protože Spojené státy uvalily na Turecko další sankce. Místní kryptoměnové burzy ihned zaznamenaly obrovskou vlnu zájmu o digitální měny (nárůst obchodování o více než 150 procent), neboť se občané snaží ochránit před poklesem turecké liry.

Kombinace anonymity, snadné konverze fiat měny na digitální měnu a schopnost přesunu finančních prostředků do zahraničí dělá z kryptoměn velmi atraktivní, alternativní a bezpečnostní ventil pro občany jakékoli země, ale zejména pro ty, kteří se nacházejí v zemích uvedených na následujícím grafu.

fiat currency depreciation

Podle těchto údajů žije asi 30 procent celosvětové populace v zemi, která behem posledních 5ti let zaznamenala významné znehodnocení své měny. Kvůli neschopnosti centrálních bank stabilizovat národní měny během těchto období, budeme nepochybně svědky toho, že šikovné subjekty díky digitálním měnám přestanou tak výrazně trpět ekonomickou situací jednotlivých zemí.

Pro připomenutí doporučujeme: Co nás pojí a proč jsme v kryptosvětě

6. Nové investiční příležitosti

V současné době nenabízí globální ekonomika (zejména pro drobné investory) mnoho atraktivních investičních příležitostí. Jak píše Peter Borovykh ve své knize „Blockchain Applications in Finance“, tak inflačně korigované globální sazby jsou pro investory velmi neatraktivní.

real rates

Většina rozvinutých zemí, po započítání inflace, nabízí neutrální nebo přímo záporné výnosy ze státních dluhopisů, zatímco země rozvojové nabízí vyšší výnosy z těchto dluhopisů. Jenže tyto rozvojové země nemají dostatečně rozvinuté kapitálové trhy, které by mohly drobným zahraničním investorům nabídnout zajímavé a rozsáhlé investiční příležitosti. To v mysli mnoha investorů zanechává tu jednu základní jednoduchou otázku:

„Jakým způsobem mohu vytvořit bohatství?“

Kryptoměny jsou jistě jednou z hlavních odpovědí na tuto otázku a to z části kvůli svému snadnému přístupu k nim a z mnoha dalších důvodů uvedených výše.

Nenechte si ujít i náš další článek: Jak investovat do kryptoměn, pokud chcete zisk 5000 %

Závěr

Mnozí poslední dobou při pohledu na grafy digitálních měn upadají do depresí. Je opravdu psychicky náročné se dívat. Ale z důvodů uvedených v tomto článku je více než pravděpodobné, že každá doba temna jednou skončí, vyjde slunce a kryptoměny znovu budou na výsluní.

Zdroj:
hackernoon.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře