Kryptotrhy jsou v počáteční fázi – 12 grafů, které to dokazují (1. část)

0
(0)

Zprávy a souhrny

Trh s kryptoměnami můžeme stále pokládat za zcela nový trh, který zažívá bouřlivý růst. Jsme svědky pokusů, jak tento trh a jeho růst vlastně definovat. Na toto hodnocení se používají různé parametry. Například počet kryptoměn zalistovaných na Coinmarketcapu. V současnosti je jejich počet 1 595.

Chris McCan porovnal růst kryptotrhu s růstem internetu v jeho počátcích.

Proč je toto srovnání tak těžké

Je prakticky nemožné přesně zjistit, kolik lidí a jak často kryptoměny používá:

  • Lidé z důvodu ochrany svých kryptoměn mohou mít více peněženek pro různé druhy kryptoměn, případně více peněženek pro jeden altcoin.
  • Na kryptoburze se jedna adresa peněženky nerovná jednomu uživateli. Pro směnárny je typické, že je možné vytvořit pro každou transakci novou adresu peněženky.

Tip redakce: Kryptoměny s nízkou kapitalizací, ale vysokým potenciálem (1. část)

Jediný způsob, jak vlastně počet uživatelů kryptoměn zjistit, je pomocí aproximací.

Pojďme se tedy na jednotlivé parametry, které byly použity pro určení počtu uživatelů kryptoměn, podívat.

Růst adres Bitcoinových peněženek

V současné době existuje 24 milionů Bitcoinových peněženek. To však neznamená, že počet uživatelů Bitcoinu je 24 milionů. Jedna osoba totiž může mít více než jednu adresu peněženky, přičemž se doporučuje pro každou odeslanou transakci vytvořit i novou adresu peněženky.

Doporučujeme k přečtení: 4 top Crypto Wallets – vyberte si svou peněženku

Mimo sledování počtu peněženek se podíváme na

Počet aktivních adres během jednoho dne

Nejvyšší počet aktivních adres zaznamenaný během jednoho dne byl 1,1 milionu. Jde o přibližnou hodnotu denních aktivních uživatelů (DAU) v rámci Bitcoinové sítě. Pokud je Bitcoin považován hlavně za uchovatele hodnoty, potom by se dala předpokládat hodnota DAU v porovnání s libovolnou tradiční mobilní aplikací či webovou stránkou, o mnoho nižší.

Stejná analýza pro Ethereum

Ethereum – růst počtu adres a aktivní adresy během jednoho dne:

Celkem existuje přibližně 31 milionů Ethereum adres. Počet aktivních adres v síti Ethereum dosahuje ve špičce opět hodnoty 1,1 milionu.

Ethereum je ale trochu odlišné od Bitcoinu, protože Smart kontrakty mají své vlastní adresy a jejich používání by mělo být přirozeně vyšší, protože Ethereum blockchain je navržen jako inteligentní smluvní platforma a ne pouze čistě obchodní.

Uživatelé Bitcoinu a Etherea se přitom navzájem nevylučují. Existuje vysoký stupeň korelace mezi těmito dvěma kryptoměnami.

Růst klientů kryptoburz

Další metodou aproximace růstu uživatelů kryptoměn je zaměřit se na samotné burzy. Bohužel jen několik kryptoburz zveřejnilo statistiky o celkových počtech uživatelů a jejich nárůstu:

Celkový denní objem trhu

je rozdělen podle následujícího grafu

Pokud vezmeme v úvahu všechny burzy, u kterých známe skutečný počet uživatelů a obchodovaný objem, můžeme odvodit průměrný objem obchodování na jednoho uživatele. Pomocí tohoto výpočtu dojdeme k odhadovanému množství 20,2 milionů uživatelů kryptoburz. Toto číslo můžeme považovat za spodní hranici počtu uživatelů.

Závěr

V dnešní části jsme si ukázali, jaké parametry jsou nutné ke zjištění počtu uživatelů kryptoměn. V další části se již vrhneme na srovnání kryptotrhů dnes s internetem v jeho počátcích.

Naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek Hološka.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: