Kryptoměny s nízkou kapitalizací, ale velkým potenciálem (část 1.)

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...

Investování do kryptoměn je podle mínění mnoha lidí velmi riziková záležitost. Proto by vždy mělo platit, že byste měli investovat pouze peníze, o které můžete přijít. Nikdy totiž nevíte, co se na trzích může stát. Pokud už se ale rozhodnete do kryptoměn investovat a chcete pořádně zariskovat, nekoupíte si nejspíše Bitcoin, Ethereum, Litecoin či Ripple. Následující seznam by vám mohl pomoci s rozhodováním, které kryptoměny by mohly zaručit vysoké zisky (stejně tak ale i vysoké riziko). Představí vám totiž kryptoměny s nízkou kapitalizací, ale vysokým potenciálem.

Proč kupovat kryptoměny s nízkou kapitalizací?

Důvod je velmi prostý. Nízká celková kapitalizace kryptoměny dává větší potenciál k růstu. Je totiž jednodušší zdvojnásobit celkovou kapitalizaci (a tím i cenu v případě, že počet mincí je fixní) u kryptoměny, jejíž celková tržní kapitalizace je 10 milionů dolarů, než u takové, která má 20 miliard. Matematika totiž mluví jasnou řečí a pokud v prvním případě na zdvojnásobení ceny potřebuje „jen“ 10 milionů dolarů, v druhém případě je to už 20 miliard.

Disclaimier: V žádném případě nelze tento článek považovat za finanční radu či nabádání k nákupu daných kryptoměn. Pokud se rozhodnete do některé z uvedených kryptoměn investovat, mějte na paměti, že další research z vaší strany je přinejmenším žádoucí.

1.Quantstamp – QSP

Cena: 0,17 USD
Tržní kapitalizace: 110 milionů USD
All Time High: 0,75 USD

První kryptoměnou z našeho seznamu je Quantstamp. QSP se má zaměřovat na bezpečnost a audit smart kontraktů a řešení případných problémů. Celý proces kontroly a řešení problémů se smart kontrakty je automatizovaný, což umožnilo QSP do dnešního dne úspěšně vykonat přes 300 auditů.

Tento rok QSP vydá zprávu, ve které uveřejní nejčastější problémy smart kontraktů. Zajímavostí například je, že během auditu téměř jednoho milionu Ethereum smart kontraktů, jich bylo cca 34 tisíc poškozených či pravděpodobně nastavených tak, aby Ethereum ukradly.

2.Polymath – POLY

Cena: 1,03
Tržní kapitalizace: 246 milionů USD
All Time High: 1,6 USD

Polymath je platforma, která zjednodušuje legální procesy vytváření a prodávání security tokenů. Bude sloužit jak pro existující, tak i pro nové security tokeny, ze kterých se bude snažit vytvořit novou kategorie ST-20 tokenů (něco jako jsou ERC-20 tokeny). Vzhledem k tomu, že Polymath bude využívat technologii blockchainu, mělo by se jednat o decentralizovaný a bezpečný projekt.

Podle Polymath se v kryptokomunitě často stává, že kryptoměny neuspějí hlavně kvůli faktu, že se zařadí mezi utility tokeny. (Rozdíl mezi utility a security tokeny jsme rozebírali v tomto článku). Polymath se to bude snažit řešit hlavně prostřednictvím nového modelu pojmenovaného jako STO-Securites Token Offering model. Mnoho lidí si myslí, že právě security tokeny jsou tou nadcházející „přelomovou věcí“ v kryptosvětě.

3.Axpire – AXP

Cena: 0,055 USD
Tržní kapitalizace: 14 milionů USD
All Time High: 0,25 USD

Axpire je kryptoměna využívající blockchain ku pomoci manažerům v bankách či investičních fondech pro zkrácení dlouohotrvajících procesů. Také se bude snažit o zredukování provozních výdajů. Axpire se spoléhá na fakt, že svým produktem chce ušetřit firmám obrovské sumy peněz. U této kryptoměny je její využití ve světě přímo nepřehlédnutelné. Pomocí blockchainu by totiž Axpire mohl ušetřit miliony dolarů stejně jako zlepšit funkčnost celé společnosti.

Závěr

Seriál o kryptoměnách s nízkou tržní kapitalizací, ale velkým potenciálem, bude mít více částí. Důvod, proč jsme se rozhodli neuvést potenciální nárůst či cenu, které mohou dané kryptoměny dosáhnout, je jednoduchý. Pokud máte o dané kryptoměny zájem, určitě vám doporučíme si udělat vlastní research a ne jen pasivně konzumovat hypotetická předkládaná čísla. Tento článek proto nelze považovat za finanční či investiční poradenství.

Druhá část našeho seriálu je zde.

Naše nejnovější video:

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek Feder.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře