95 % kryptoměn je zbytečných a přijde Armagedon – tvrdí analytik

6
Exploze vybuch

Matt Hougan ze společnosti Bitwise Asset Management se domnívá, že čím dříve dojde k výplachu nepoužitelných kryptoměn, tím lépe pro budoucnost celého krypto průmyslu. Očekává, že nadcházející čistka zlikviduje mnohé z bezcenných mincí, které v současné době existují.

Kryptoměny přirovnává k dotcom bubble

„Myslím, že ty podobnosti jsou dost přesné. Krypto je další dotcom. Ale nezapomeňte, že dotcom bublina vytvořila také Amazon.“

Hougan také okomentoval budoucnost průmyslu, slovy:

„Existuje 2000 kryptoměn, 95% z nich je k ničemu a zemře bolestivou smrtí. Čím dříve k tomu dojde, tím lépe.“

Čistka kryptoměn přinese ovoce

Hougan však neočekává, že čistky budou koncem kryptoměn, naopak. Tato metla podpoří vznik těch užitečných. Mnoho kryptoměn je skutečně bezcenných. Říká se jim takzvaně „shitcoin“, což představuje kryptoměny s malými nebo žádnými přínosy.

Hougan také není první osobou, která mluví o podobnosti mezi kryptem a počátky internetu. Pokud se bude historie opakovat a dojde ke kolapsu kryptoměn, zůstanou po nich gigantické projekty, stejně jako se zde kdysi objevil Google, Amazon a další.

Mohlo by vás zajímat: Mají banky moc spustit kryptoarmagedon?

Plný potenciál kryptoměn zatím nevyužíváme

Během rozhovoru Hougan také zdůraznil jedinečnou přednost kryptoměn, což je schopnost provádět transakce bez nutnosti zprostředkovatele. To může změnit hned několik zaběhnutých procesů současnosti. Kryptoměny zdaleka nevyužívají svůj potenciál a to ještě nějakou dobu potrvá. Podle Hougana, ale i nás, je krypto prostředí (wallety, seedy, nákup…) pro laickou veřejnost stále komplikované, a bude jej potřeba zjednodušit.

Vidíme světlo na konci tunelu? Kryptoměny by mohly v únoru výrazně růst

Zdroj:
cryptos.com

6
Komentujte

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RobLukasRomanPetrMagor Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Roman
Host
Roman

Pan odbornik, je mimo, vsechno malo je prinosem, porad to jsou hodnoty(penize) do trhu. Ano souhlasim,ze par jich padne z duvodu slabeho projektu jako je financni nebo devoleperska podpora atd.Likvidace 95% a ze jsou zbytecne? Je nesmysl…

Magor
Host
Magor

Myslím že Pán Odborník má pravdu 95% jsou jen s*****y okopírované na zbohatnutí developeru a ovce nakupují jak o dušu .Každá ovce si vybere jednu kryptoměnu do které investuje a doufá že ten jeho shitcoin vystřelí ke hvězdám a zrobí balík , přitom vydělá tak maximálně velké h***o .To jak nedávno nějaký jelito se ptalo na investičním foru že chce investovat do Jesus Coinu , každý ovce si myslí že vydělá miliony .

Roman
Host
Roman

Magore mas pravdu, treba s Jesus coin atd, ale 95% je hodne…Pan Odbornik srovnaval crypto s dot com, coz je mimo. Vsichni vime, jak Ty mega firmy vznikly, byl to „Web Traffic“, vzdyt Amazon prodaval jen knizky? Kdyz vychytali navstevnost(byly ruzne ne/legalni zpusoby affiliates, klikacky, platba skoro zadna atd). Pak se ten dot com dobre „prodava“..mozna?
Crypto je uplne o necem jinem…

Petr
Host
Petr

Naprostý souhlas ,shitcoiny čím dříve padnou tím lépe pro celé odvětví. Nic méně akciový trh má také spoustu shit akcií ktere maji svou otc burzu a také si najde své obchodníky kteří věří ve sportku. Otc akciová burza nemá nic společného s otc krypto burzou.

Lukas
Host
Lukas

počátečních (dle coinmarket) 20 kryptoměn je ok, zbytek je shit…

Rob
Host
Rob

Pokud by pan odborník měl pravdu, byla by budoucnost světlejší, než se zdá. Když vznikne nový coin / blockchain, musí blockchain, podporovaný tím coinem, mít smysl. Něco, co minimálně určitá skupina lidí opravdu potřebuje, protože jinak je tu Bitcoin a Ethereum. Nebo musí mít technologii tak našlapanou, aby z nějakého důležitého hlediska (třeba škálovatelnosti) převálcoval a roznesl na kopytech technologie již existující. Jinak je daný coin opravdu nadbytečný a zanikne. Smiřme se s tím. No a pokud by neuspělo těch 95%, jedná se ve výsledku stále o krásných cca 200 kryptoměn, což je ovšem z mého pohledu velmi optimistické číslo.… Číst vice »