3 chyby na bitcoinu, které dělá každý!

5
(7)
Jan Charvát
Jan Charváthttp://www.cryptokingdom.cz
Tradingu se věnuji 17 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně analyzuji pátým rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Ing. Jan Charvát si pro vás připravil ukázku třech situací, které se na bitcoinu neustále opakují. Spekulanti dělají dokola stejné chyby. A my se dneska na ně společně zaměříme.

Posouvání limitních příkazů

Pokud se bitcoin rozhodne, že musí korigovat svoji cenu po abnormálním výstřelu, tak je korekce většinou poměrně razantní o více než 50 %. Spekulant si tak stanoví limitní cíl, kde by chtěl bitcoin v pádu nakupovat.

Problém nastává v tom, že bitcoin padá velmi rychle a vytváří kolem sebe hodně strachu. Spekulant si tak říká, že cena padne níže, než má nastavený limit příkaz. Následně posouvá svůj příkaz stále níže a žene ho před cenou. Ve výsledku pak bitcoin nenakoupí vůbec, neboť přijde prudký odraz.

Posouvání limitek u bitcoinu
Posouvání limitek u bitcoinu

Právě v tomto odrazu se emoce mění na FOMO, kdy si spekulantu uvědomí, že mu ujíždí vlak a začne po odrazu zvyšovat svoje riziko nákupem. Bohužel ovšem naběhl do distribuční léčky a bitcoin většinou testuje svoje dno, kde to spekulant nevydrží a bitcoin prodává.

WEBINÁŘ ZDARMA 26.4.2023: Jsou peníze v bance v bezpečí? Jaké jsou alternativy?

Čekání na korekci

Jakmile bitcoin ze svého dna vystřelí, tak to většinou nikdo nechytne, neboť časování dna na bitcoinu je velmi náročnou a složitou disciplínou, a pokud se nám to povede, je to většinou štěstí.

Jakmile bitcoin vystřelí, tak spekulanti čekají na korekci trhu, aby mohli nakoupit. Bitcoin ovšem dělá v růstovém trhu jen nepatrné korekce, nebo udělá korekci, která je bleskurychlá. Tímto nutí spekulanty, aby nakupovali bitcoin na high trendu a posouvali tak cenu výše.

Čekání na korekci bitcoinu
Čekání na korekci bitcoinu

Právě vstupem na high trendu se spekulantovi pokazí jeho poměr risku a zisku. Tam právě vzniká další emoční šponování, protože v případě zamítnutí nového high přijde opět emoční teror držení pozice delší dobu ve ztrátě a modlení, aby se celá pozice otočila.

Ukázka obchodu s kvalitním poměrem risku a zisku

Na následujícím grafu vám ukážu, jak nevstupovat do bitcoinu. Naopak si ukážeme i situaci, která je adekvátně dobrá vzhledem k risku a zisku právě vstupem na gapu.

Ukázka obchodu na bitcoinu
Ukázka obchodu na bitcoinu

BART pattern

Tato situace je na kryptoměnách poměrně známa mezi spekulanty, neboť dochází na bitcoinu k naprostému vysátí likvidity. Pohyby jsou tak velmi prudké a následně se volatilita utlumí a my můžeme hádat, jakým směrem se bitcoin vydá.

Typickou situací pro bart pattnery je impulsivní pohyb vzhůru – pohyb do strany s nízkou volatilitou – impulsivní pohyb vzhůru – nyní spekulanti věřím, že růst bude pokračovat a přijde BART pattern.

Bart pattern bitcoinu
Bart pattern bitcoinu

Osobně v momentě identifikaci bart patternu vůbec na bitcoinu neobchoduji, protože je to spíše na hod korunou.

Závěr Jan Charváta

Pokud vstupujete do jakéhokoliv obchodu, vždy musíte mít obchodní plán. Podle definované strategie postupujete. Tuto strategii samozřejmě musí mít otestovanou na zpětných datech, abyste v ní měli jistotu, až se dostanete mimo komfortní zónu.

WEBINÁŘ ZDARMA 26.4.2023: Jsou peníze v bance v bezpečí? Jaké jsou alternativy?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jack

Diky moc za super clanek k zakladum tradingu.👍

spot_img