26. 6. 2023 Analýza – Bitcoin si připsal 15,7 %, mají býci vyhráno?

4.2
(14)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin ukončil poslední týden opravdu skvěle. Vlastně je do značné míry kurzový průběh velmi podobný s tím, co jsme sledovali první polovinu března. Aneb jenom krátké otestování supportu a poté impulsní růst. Tehdy jsme týdenní svíci zavřeli pod rezistencí okolo 30 000 USD. Nyní je to close těsně nad 30 000 USD. Znamená to tedy potvrzený průlom nebo je to o něco složitější?

Blíží se hospodářská pohroma, ale trhy to nechtějí vidět?

Předcházející ekonomický indikátor LEI (Conference Board Leading Economic Indicator) za květen meziročně klesl o 7,94 %. Připomínám, že když byl výstup LEI historicky na těchto úrovních, znamenalo to pět posledních hospodářských recesí. Spojené státy se zřejmě recesi nevyhnou. Otázkou je, kdy to „vypukne“, jak bude hluboká a jak bude reagovat na potvrzení akciový trh, komodity a Bitcoin.

Očekávání je přitom zatím velmi pozitivní. Celkový akciový trh smazal většinu kurzových ztrát z minulého roku. Bitcoin se snaží šponovat nad 30 000 USD. Zlato naopak oslabilo. Pravdou ale je, že stačí několik špatných makro dat (akcelerující inflace, rostoucí objemy žádostí o podporu, rychlý růst nezaměstnanosti, rapidně zhoršující se PMI, atd.) a očekávání se prakticky ze dne na den může změnit.

Bitcoin si za jediný týden připsal 15,7 %

Jak jsem říkal v úvodu, kurz bitcoinu do značné míry zopakoval první polovinu března. Rychlé otestování nejbližšího klíčového supportu a poté zase impuls směrem nahoru. Tentokrát ale ty kurzové pohyby nebyl tak velké. V březnu si za jediný týden kurz bitcoinu připsal 26 %. Nyní „jenom“ 15,7 %. Tentokrát má trh tu výhodu, že týdenní zavírací cena skončila v rezistenčním pásmu. Ta poslední slova podtrhávám, protože nemáme potvrzení, že je ta rezistence skutečně prolomena.

Proto jsem taky vložil graf, kde vidíme price action z roku 2021 a 2022. Hlavně se podívejte na ty dlouhé knoty z roku 2021. Z nich jasně vyplývá, že pro býky není vyhráno. To samé jsem říkal v první polovině dubna, kdy jsme měli týdenní close na 30 325 USD. Nicméně je pro trh určitě výhoda, že tentokrát je ta svíce ryze impulsní podoby. Což je pro býky signál k větší agresivitě. A pokud ten signál vyslyší, je větší pravděpodobnost, že k průlomu skutečně dojde.

Dalším technickým úspěchem je návrat a close kurzu bitcoinu nad dynamickými úrovněmi v podobě 200týdenního a 20týdenního klouzavého průměru. Což je logicky též býčím signálem.

A ještě jedna spíše zajímavost, na týdenním RSI indikátoru máme medvědí divergenci. A je pěkně velká. Proč zajímavost? Protože ani jeden z vrcholů indikátoru není nad 70 body. Brát příliš vážně divergence, které se vytvoří mimo extrémní oblasti hodnot, je krapet naivní. Určitě to lze ale brát tak, že hybnost trhu je o něco slabší než ještě ke konci prvního kvartálu letošního roku.

Závěrem

Bitcoin vypadá na první pohled technicky opravdu lákavě. Když se ale do grafu pozorněji zadíváte a rozumíte technické analýze, zjistíte, že to až tak ultra býčí není. I když nelze trhu nijak upřít, že došlo k velkému technickému posunu. A třeba bude ten technický posun směrem nahoru pokračovat. Kdo ví. To si musí už každý rozhodnout sám.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img