[Zprávy] Trezor podporuje také Cardano, XRP a další krypto • SWIFT popřel spolupráci s Ripple …

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Hardwarová peněženka Trezor rozšířila svou podporu pro Cardano, XRP, Stellar a Monero • SWIFT popřel spolupráci s Ripple • Kryptoburza Poloniex zavedla “pre-fork” obchodování pro Bitcoin Cash • Alexa od Amazonu bude možná podporovat posílání XRP • John McAfee propaguje kryptoměny i skrz své tetování

Hardwarová peněženka Trezor rozšířila svou podporu pro Cardano, XRP, Stellar a Monero

SatoshiLabs, český výrobce populární hardwarové peněženky Trezor, oznámil, že pro svůj nejnovější produkt Trezor Model T přidal podporu novým kryptoměnám. Konkrétně se jedná o Monero, Cardano, Stellar, XRP, Tezos, Decred, Groestlcoin, Lisk, Zencash a také Zcash Sapling hardfork. Instalací nového firmware (verze 2.0.9) tak její majitelé mohou výše zmíněné coiny uchovávat jedním z nejbezpečnějších způsobů. Vlastníci staršího modelu, Trezor One, získají po instalaci nového firmeware 1.7.1 možnost ukládat kryptoměnu Lisk a Stellar.

Více se dočtete zde: sludgefeed.com (v angličtině).

SWIFT popřel spolupráci s Ripple

Když se internetem začaly šířit zprávy, že SWIFT připravuje upgrade svého GPI systému (Global Payments Innovation), který se zaměřuje na přeshraniční platby, mnozí nadšenci krypta začali spekulovat a naznačovat, že by mohlo jít o spolupráci této společnosti s Ripple. Cílem inovace bylo totiž zrychlit a zjednodušit tento typ plateb a na ten, jak všichni dobře víme, se Ripple specializuje. Spekulacím je však konec, neboť mluvčí SWIFTU popřel jakékoli plány ohledně spolupráce s Ripple v nejbližším období. Ve stanovisku se uvádí:

“Nejsme si jisti, odkud přicházejí informace ohledně souvislosti aktualizace GPI ve spojitosti s RippleNet. Každopádně žádná společná souvislost tam opravdu není. Naším primárním cílem je momentálně zajistit, aby všechny platby zahrnovaly odkaz na jejich sledování, který umožní bankám sledovat jejich konečné platby v reálném čase. “

Více se dočtete zde: ethereumworldnews.com (v angličtině).

Kryptoburza Poloniex zavedla “pre-fork” obchodování pro Bitcoin Cash

Americká kryptoburza Poloniex přišla se zajímavou novinkou. V rámci očekávaného hard forku kryptoměny Bitcoin Cash, umožnila svým klientům obchodovat dva nové tokeny: Bitcoin Cash ABC (BCHABC) a Bitcoin Cash SV (BCHSV) ještě před provedením samotného forku. Ten proběhne za týden, ve čtvrtek 15. listopadu. Co se samotného kurzu týká, burza připravila jednoduchý konvertor, který přepočítá vámi zadané množství Bitcoinu Cash na zmíněný BCHABC nebo BCHSV.

Více se dočtete zde: cryptoglobe.com (v angličtině).

Alexa od Amazonu bude možná podporovat posílání XRP

XRP Tip Bot, díky němuž mohou uživatelé redditu, Discrodu či Twitteru posílat jiným členům kryptoměnu XRP, bude možná integrován do zařízení Alexa od Amazonu. Podle níže přiloženého tweetu s videem je nová aplikace již vyvinutá, avšak čeká se na schválení od Amazonu. Pokud se ji rozhodne zařadit do svého App Store, majitelé Alexy budou moci posílat XRP vskutku jednoduchým způsobem.

Podle zveřejněného videa bude stačit zadat adresáta kryptoměny, hodnotu, kterou chcete poslat a následně ji potvrdit. O vše ostatní se postará daná aplikace. Zní to jednoduše, sporné však je, do jaké míry bude takový způsob posílání mincí bezpečný.

Více se dočtete zde: sludgefeed.com (v angličtině).

John McAfee propaguje kryptoměny i skrz své tetování

Excentrický počítačový programátor, byznysmen a horlivý zastánce kryptoměn John McAfee už neví, jak na sebe strhnout další pozornost. Poté, co zveřejnil extrémně bullish predikci ceny Bitconu, která pokud nevyjde, tak jej řádně “zabolí”, natočil nové propagační video pro Skycoin.

Jedná se o kryptoměnu, která sama sebe popisuje jako projekt využívající nejinovativnější technologii blockchainu a jejíž vývoj kontinuálně trvá již sedm let. Prostřednictvím vlastního hardware, který funguje jako servisní uzel v celé své síti, SkyCoin tvrdí, že bude schopen nabídnout škálovatelnou alternativu internetu, která bude odolná vůči cenzuře.

Zdá se, že tento projekt pana McAfee oslovil natolik, že neváhal zvěčnit si logo této kryptoměny na svá záda. Sice to vypadá jako nakreslené fixem, ale proti gustu žádný …. Ostatně, posuďte sami:

Více se dočtete zde: icoexaminer.com (v angličtině).

Přeloženo ze slovenského originálu, zprávy pro čtenáře Kryptomagazínu dnes připravil Dalibor.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře