[Zprávy] Čína hodnotila kryptoměny – Bitcoin až na 19. místě • Honkongská burza BTCC zavírá svůj mining pool …

1
1664
kryptomeny

Čína vydala další hodnocení kryptoměn – Bitcoin až na 19. místě • Binance je největší kryptoburzou na světě • Hongkongská burza BTCC zavírá svůj mining pool • Bitmain spustí do prodeje ASIC se 7Nm čipem • 11 předpovědí ceny Bitcoinu v infografice

Čína vydala další hodnocení kryptoměn – Bitcoin až na 19. místě

Čínská vládní organizace China Electronic Development Industry (CCID) zveřejnila v pořadí již své šesté ratingové hodnocení kryptoměn. Stejně jako v předešlých případech, znovu zkoumala jejich přínos v oblasti technologie, využitelnosti a inovace. Na prvním místě se opět udržel EOS, následovaný projekty Ethereum a BitShares. První dvě příčky tvůrci žebříčku komentovali slovy:

„V současné době jsou EOS a Ethereum nepochybně preferovanými platformami pro vývoj decentralizovaných aplikací (dApps) na celém světě, přičemž EOS vykazuje silnější dynamiku. Dostupné údaje ukazují, že vývojáři dApps v síti EOS jsou aktivní a noví uživatelé přicházejí ve stále větším počtu.“

EOS tedy nadále kraluje tomuto žebříčku, přičemž tentokrát nasbíral body hlavně z oblasti technologie. Ve srovnání s Bitcoinem, který se umístil až na 19. místě, jich získal v této kategorii více než dvojnásobek. V souvislosti s předchozím indexem se nejvíce vpřed posunuly virtuální měny Ripple, NULS, IOTA a Nebulas. Vděčí za to převážně bodům nasbíraným v oblasti inovací.

Více se dočtete zde: coingape.com (v angličtině).

Binance je největší kryptoburzou na světě

Blockchain Transparency Institute vydal žebříček kryptoburz, ve kterém se zaměřil na objem zrealizovaných obchodů, množství klientů aktivních za posledních 24 hodin a také jejich celkový počet. Ve více aspektech zvítězila kryptoburza Binance. Nejmarkantnější náskok před druhou burzou v pořadí, OKEx, získala v počtu denních web klientů. Jde o číslo 160.000 versus 30.000 ve prospěch Binance.

Zajímavým údajem je i počet registrovaných uživatelů, podle kterého by se Binance zařadila na druhé místo. Předběhla by ji kryptoburza Coinbase s více než 421.000 registrovanými účty.

Více se dočtete zde: ccn.com (v angličtině).

Honkongská burza BTCC zavírá svůj mining pool

Hongkongská burza BTCC, která působí na trhu od roku 2011, oznámila zavření svého těžebního poolu – BTCC Pool Limited. Podle vyjádření představitelů BTCC, ukončí pool, který fungoval zhruba čtyři roky, svou činnost k 30. listopadu 2018. K vypnutí serverů dojde přitom už dva týdny před tímto datem. Krok vedoucí k ukončení činnosti následuje jen několik měsíců poté, co BTCC Pool předběžně souhlasil s prodejem 49% vlastního kapitálu společnosti Value Convergence Holdings.

Více se dočtete zde: coindesk.com (v angličtině).

Bitmain spustí do prodeje ASIC se 7nm čipem

Koncem září jsme vás v tomto článku informovali, že Bitmain představil nový 7 nm čip, který má být výkonnější a zároveň i úspornější oproti předchozím modelům. Ten měl být dostupný v nové modelové řadě Antminerů, tedy ASIC zařízeních sloužících k těžbě kryptoměn. Podle přiloženého tweetu budou nové Antminery S15 a T15 s výše zmíněným čipem dostupné pro první objednávky již od čtvrtka 8.11.2018.

Více se dočtete zde: cointelegraph.com (v angličtině).

11 předpovědí ceny Bitcoinu v infografice

A na závěr vám přinášíme ještě jednu přehledně zpracovanou infografiku. Stránky marketwatch.com sesbíraly 11 predikcí vývoje ceny Bitcoinu od známých osobností a influencerů ze světa digitálních měn. Pokud si odmyslíme extrémní bullish postoj Johna McAffeho, tak ve střednědobém horizontu můžeme vidět několik předpovědí ceny 250 tisíc USD za 1 BTC. Takovou vizi mají konkrétní páni Jameson Loop, Tim Draper, Trace Mayer a částečně i Ali Mizan Oskuei.

Více se dočtete zde: marketwatch.com (v angličtině).

Přeloženo ze slovenského originálu, zprávy pro čtenáře Kryptomagazínu dnes připravil Dalibor.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rob Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Rob
Host
Rob

Vždy, když vidím podobně radikální predikce ať už nahoru nebo dolů, říkám si, jak na to ti lidé mohou mít koule. Na druhou stranu asi mají více informací, tak kdo ví. Já si také dovolím jednu velmi střízlivou a hlavně opodstatněnou predikci. Dovolím si predikovat, že Bitcoin bude koncem května 2020 mít své dno na cenové hladině ve výši minimálně $10000. V tomto období nás totiž čeká halving odměn za vytěžené bloky a pokud bude cena níže, uvrhne tato skutečnost Bitcoin do velkých problémů, souvisejících s centralizací sítě, hrozbou 51% útoku a souvisejícímu pozbytí důvěry v tento coin. To vše… Číst vice »