Známý propagátor kryptoměny Bitcoin Cash, Roger Ver, čelí soudnímu sporu

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Roger Ver má problém. Jako majitel domény a webových stránek www.bitcoin.com čelí soudnímu sporu, který proti němu vede uživatel Twitteru, vystupující pod jménem @MoneyTrigz.

Bitcoinový Jidáš

Roger Keith Ver, 39letý americký investor, který momentálně žije v Japonsku, byl dlouhodobě považován za Bitcoinového Mesiáše. Po tom, co v důsledku sporů o zvýšení limitu bloků v srpnu minulého roku vznikl Bitcoin Cash, začali mnozí stoupenci Bitcoinu označovat Vera za Jidáše.

Mohlo by vás zajímat: Bitcoin Cash a pálení mincí – o co jde?

Nekalé praktiky na bitcoin.com

Roger Ver, jako vlastník bitcoin.com a autor citace “Bitcoin Cash je Bitcoin”, nedávno změnil design zmiňované webové stránky. Na tom by nebylo nic špatného, ​​kdyby na ní kromě prodeje samotného Bitcoinu, nenabízel a nepropagoval i Bitcoin Cash a cloud mining. Vzhledem k ne zcela jasným informacím a názvu domény může dojít k situaci, kdy si především nováčci v oblasti kryptoměn nakoupí namísto historicky pravého Bitcoinu, Rogerovo “dítě” – BCash.

Výše uvedené skutečnosti přiměly známého uživatele služby Twitter @MoneyTrigz-a k vznesení obžaloby. @MoneyTrigz, který je také administrátorem časopisu CoinTimes a spoluvlastníkem společnosti Coindaily.com, organizuje skupinu na Telegramu, jež je přístupná všem. Podle diskuse, která na ní aktuálně probíhá, bude v blízké budoucnosti vytvořena webová stránka s informacemi o zmíněné právní žalobě.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Na co si dát pozor

Níže přinášíme pár screenshotů ze stránky bitcoin.com, na kterých je vidět několik zavádějících informací, které mohou navést nezkušené návštěvníky v omyl.

Hned v hlavním menu je vidět první chyba. Vlastník stránky uvádí neexistující menu – Bitcoin core, což je de facto označení plnohodnotného softwarového klienta, umožňujícího mít přístup k celému blockchainu kryptoměny Bitcoin.

V sekci výše mají návštěvníci možnost projít krátkým kurzem. Škoda, že autoři stránek jaksi pozapomněli, že jde o BCash a název kurzu pojmenovali “Začněte s Bitcoinem”.

Perličkou je i část samotného kurzu, kde autoři porovnávají Bcash s neexistující měnou Bitcoin Core. Zároveň však dodávají, že Bitcoin Core není kryptoměna. Zajímavá schizofrenie.

Závěr

Na to, jakým byl Roger Ver zaníceným podporovatelem Bitcoinu, se z něj velmi rychle stal člověk, který si jde vysloveně za svým cílem. Tím je samozřejmě propagování Bitcoinu Cash za každou cenu. Na příkladech výše je vidět, že ani mystifikace nováčků mu očividně není vůbec cizí. Držme tedy palce @MoneyTrigz-u, aby svůj boj dotáhl do konce a Ver si uvědomil, že všechno má své hranice.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor Valko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img