Co nejvíce trápí investory do kryptoměn? Přinášíme výsledky průzkumu

0
(0)

Svět kryptoměn nepochybně nepřináší pouze odpovědi, ale určitě i mnoho otázek. Proč lidé do Bitcoinu a kryptoměn vlastně investují? Jak dlouho budou daní investoři kryptoměny skutečně držet a podle čeho se rozhodují, kdy je vhodný čas prodat? Na všechny tyto otázky odpovíme už v dnešním článku, ve kterém se pokusíme rozebrat nejnovější průzkum zabývající se kryptoměnami a jejich budoucností.

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

Proč lidé investují do kryptoměn?

Nedávný průzkum přinesl velmi zajímavé odpovědi na otázky uvedené v úvodu. Ze všech dotazovaných až 41% věří, že Bitcoin je technologie, která může změnit svět. A právě to udávají jako jeden z hlavních důvodů, proč do Bitcoinu investovali. 22% investorů uvedlo, že investovali do Bitcoinu proto, že si myslí, že bude v budoucnu vnímán jako držitel hodnoty. Stejně jako je dnes vnímáno například zlato nebo stříbro.

Zajímavou odpověď zvolilo až 15% investorů, kteří uvedli, že investovali pouze proto, že je přesvědčil někdo z rodiny, přátel nebo jiní důvěryhodný známý. Téměř 14% kryptonadšenců vidí potenciál zejména v růstu hodnoty této kryptoměny a myslí si, že cena je v dnešní době velmi malá a výrazně poroste. Zbývajících 8% investovalo do Bitcoinu pro jeho transakční výhody.

Většina z investorů se rozhodla vložit své finance do kryptoměn pouze v minulém roce. Tedy téměř 60% lidí, kteří mají v kryptoměnách své peníze, vstoupilo do tohoto trhu až v roce 2017. Z těchto všech investorů má až 56% z nich v plánu držet kryptoměny déle než jeden rok.

 

Doporučujeme článek: Jak investovat do kryptoměn, pokud chcete zisk 5000 %

Jak dlouho budou držet kryptoměny?

Podle průzkumu, v němž odpovídalo až 1800 kryptoinvestorů, jich téměř 78% věří, že do tří let zaznamenají kryptoměny výrazný růst. Možná právě proto nejvíce investorů plánuje držet kryptoměny právě v tomto časovém horizontu. Až 40% ze všech dotázaných totiž plánuje do tří let rozprodat své portfolio.

Méně než rok má v plánu držet kryptoměny pouze 16% investorů. Naopak déle než 3 roky, konkrétně 4 až 6 let, chce spravovat kryptoměny až 22% dotazovaných. Více než 6 let  chce prý držet kryptoměny také 22% investorů, přičemž až 12% z nich chce držet kryptoměny dokonce déle než 10 let.

Tip redakce: Bail-in aneb další důvod proč investovat do kryptoměn

Co investory trápí nejvíce?

Odpovědi na tuto otázku budou orientované zejména na kryptoburzy. Čeho se tedy investoři nejvíce bojí v souvislosti s kryptoburzami? Až 40% investorů si myslí, že burzy nejsou dostatečně bezpečné. Stejnému počtu investorů se nelíbí velké transakční poplatky, nebo si stěžují na malou likviditu na burzách. Rovněž investorům chybí i dostatečný počet párů k obchodování či vnímají kryptoburzy jako ne moc příznivé pro uživatele. Poměrně málo investorů má problém s vysokými poplatky za výběr kryptoměn a pouze něco přes 9% investorů nemá s kryptoburzami vůbec žádný problém.

Toto číslo je velmi nízké, což značí nespokojenost lidí s kryptoburzami. Pokud totiž pouze 9% z dotazovaných nevidí v souvislosti s kryptoburzami žádný problém, tak až 91% lidí má těmto platformám co vyčítat. Kryptoburzy tak mají opravdu co zlepšovat, aby své uživatele uspokojili.

Tip redakce: Fiat vs. centralizované vs. decentralizované burzy: čert aby se v tom vyznal

Závěr

Tento krátký průzkum by mohl naznačit opravdu hodně. I když se to na první pohled vůbec nezdá, to jaké vize investoři mají, může hodně napovědět i o konkrétním typu investice. V případě kryptoměn bychom mohli náš průzkum uzavřít tvrzením, že většina lidí věří kryptoměnám zejména proto, že je vnímají jako průlomovou technologii, která může změnit svět. Podobně vysoké procento lidí má v plánu kryptoměny držet zhruba v rozmezí tří let. Doba to určitě není dlouhá, ale za ten čas se mohou digitální měny posunout výrazně kupředu. K největšímu zlepšení by mělo dojít hlavně v oblasti kryptoburz, s nimiž má většina investorů problém.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu a nabízíme ke shlédnutí naše nejnovější video:

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

Zdroj:
visualcapitalist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img