Žena si objednala vraždu bývalého manžela – zaplatila v BTC

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...

Jedním z nejčastěji omílaných mýtů o bitcoinech je, že tato vlajková loď kryptoměn umožňuje lidem provádět zcela anonymní transakce. A právě tento mýtus mohl hrát jednu z hlavních rolí tohoto nešťastného příběhu.

Hlavní roli v něm hraje Kristy Lynn Felkins, 36letá žena z Nevady, která byla americkými úřady obžalována z pokusu o najmutí vraha, který měl zabít jejího bývalého manžela Gabriela Scotta. Platba proběhla v bitcoinech (BTC).

Ze soudního spisu – jak to začalo a probíhalo

Podle soudních dokumentů, Felkins, 36letá žena, zaplatila na (dnes již neexistující) dark webové stránce 5 000 dolarů v BTC v naději, že si najímá vraha, který zabije jejího bývalého manžela, se kterým měla dvě děti. Platby byly provedeny v sérii čtyř dnů.

Dokumenty dále uvádějí, že začátky tohoto plánu se datují do roku 2016, kdy Felkins započala svou komunikaci na již zmíněných stránkách. Komunikace probíhala prostřednictvím prohlížeče Tor (ten svým uživatelům umožňuje anonymní komunikaci a procházení internetu). Webová stránka rovněž trvala na tom, že BTC musely být prodány několika kupujícím na LocalBitcoins.com, aby se co nejvíce zahladily stopy této transakce. Na otázku, proč chce Felkins nechat zavraždit svého bývalého manžela, žena odpověděla:

“Tento muž mě psychicky, fyzicky, sexuálně a emocionálně zneužíval. Utekla jsem od něj a on mne potom připravil o děti, které nyní psychicky týrá a ohrožuje je i fyzicky. Je to had a manipulátor.”

O webové stránce, se kterou komunikovala, měla nicméně určité pochybnosti. V určitém okamžiku se dokonce začala ptát: „Jak poznám, že nejste FBI?“ Přesto i nadále komunikace pokračovala a v období od 6. března 2016 do 9. března 2016 poslala dle dohody 12 bitcoinů, aby najímaný vrah zastřelil jejího bývalého manžela poblíž jeho pracoviště.

Odhalení vražedného spiknutí

“Bohužel” se ukázalo, že web, který kontaktovala, byl podvod a k objednané vraždě nikdy nedošlo a oběť nebyla ani žádným způsobem zraněna. Po zběsilých, ale pochopitelně marných, snahách o vrácení peněz, když údajný zabiják nezavraždil dle jejích pokynů bývalého manžela, přerušila Felkins s webem další komunikaci.

Nepodařilo se zcela přesně zjistit, jak se ženino počínání dostalo do hledáčku úřadů. V soudních dokumentech se ale uvádí, že úřady dostaly tip na tuto webovou stránku. Poté sledovaly její bitcoinové transakce a díky iniciálám ženina jména, e-mailové adrese použité k nákupu bitcoinů a usvědčujícím zprávám, došlo k jejímu zatčení. Vyšetřování spiknutí započalo již v roce 2019 a 24. září tohoto roku byla Felkins obviněna. V případě prokázání viny jí hrozí trest odnětí svobody až na 10 let.

Závěr

Smutný a nešťastný příběh, který by (nebýt platby v BTC) neměl na stránkách Kryptomagazinu.cz co dělat. Takto si z něj můžeme vzít alespoň ponaučení, že na anonymitu bitcoinových transakcí se nemůžeme spoléhat. Existují mince, které se právě na maximální ochranu soukromí zaměřují (privacy coiny), ale podle posledních zpráv už ani na takové Monero (XMR) nemusí “být spoleh”.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře