V Mexiku našli těla dvou promotérů pyramidy OneCoin

4.5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Dva propagátoři pyramidového schéma jménem Onecoin byli nalezeni mrtví. Vrah jejich těla uložil do kufrů.

Vražda promotérů Onecoin

V Mexiku zemřeli dva propagátoři podvodného exit scamu OneCoin, který dosáhl výše celkové škody cca 4 miliardy dolarů. Jak informoval Cointelegraph, mrtví muži byli zjevně uneseni a až poté zabiti. Podle zprávy oba muži propagovali OneCoin jako způsob platby pro místní automobilovou firmu – latinskoamerickou automobilovou marketingovou společnost Comercializadora Latinoamericana de Automotores (CLA).

Oscar Brito Ibarra a Ignacio Ibarra byli zavražděni. Ačkoli není jisté, zda v souvislosti s propagagovaným ponzi schématem, spojitost nelze vyloučit. Děsivý konec životů obou promotérů CLA ukázal nález těl v Mexiku. Ta byla zabalena do kufrů.

Únos a udušení

Těla byla nalezena 30. června v Mazatlán – stát Sinaloa v Mexiku. Vyšetřování naznačuje, že byli uneseni několik dní před nalezením těl a že zemřeli udušením.

Miliardová pyramida

OneCoin je projekt, který byl dlouho prezentován jako jedna z nejlepších investičních příležitostí ve světě kryptoměn. Podvod skončil masivní ztrátou prostředků investorů v řádech miliard.

Zakladatelé a ředitelé společnosti OneCoin, Konstantin Ignatov a jeho sestra Ruja Ignatova, byli zatčeni 6. března 2019 v Los Angeles. Sourozenci byli obviněni z praní špinavých peněz a různých druhů podvodů, v nichž údajně lákali investory, aby investovali miliardy dolarů do podvodné kryptoměny. Ruja Ignatova, sestra obviněného a vůdce pyramidy, je však stále na útěku a v úkrytu.

Navzdory tvrdému postihu donucovacích orgánů po celém světě to vypadá, že ponzi podvod je stále funkční na periferních trzích bez silného vymáhání předpisů nebo s vysokou úrovní oficiální korupce. V únoru Dealshaker, web, který OneCoin propaguje, avizoval akci OneCoin Mongolia a Dealshaker Japan. Reklamy na Onecoin se dokonce vyskytly na Youtube.

Závěr

Promotéři pyramidy Onecoin a plateb Onecoinem za automobily se společností Comercializadora Latinoamericana de Automotores byli zavražděni. Někdo je unesl a následně udusil. Těla byla nalezena v Mexiku a byla zabalená do kufrů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img