Tvůrci pyramidy OneCoin byli zatčeni

1
vezeni

Americký okresní prokurátor obvinil zakladatele kryptopyramidy a jejich digitální měny, která fungovala v mnoha státech. Oznámení vydalo okresní zastupitelství v jižní čtvrti New Yorku.

Zakladatelé a ředitelé společnosti OneCoin, Konstantin Ignatov a jeho sestra Ruja Ignatova, byli zatčeni 6. března 2019 v Los Angeles. Sourozenci byli obviněni z praní špinavých peněz a různých druhů podvodů, v nichž údajně lákali investory, aby investovali miliardy dolarů do podvodné kryptoměny.

Společnost OneCoin byla založena v roce 2014 a sídlí v hlavním městě Bulharska (Sofia). Projekt funguje jako marketingová síť, jejímž prostřednictvím členové dostávají provize za přilákání dalších potenciálních investorů k nákupu balíčků s kryptoměnou. 

Do podvodu se jim povedlo nalákat tři miliony lidí

OneCoin má údajně více než tři miliony členů po celém světě. Když byl Ignatov dotazován, kdy členové OneCoinu budou moci vybrat své tokeny (mince), na setkání s investory v Las Vegas řekl:

„Když jsi tady, abys jen vybíral peníze, opusť hned tuto místnost, protože nechápeš, v čem tento projekt spočívá.“ 

V komentářích k obvinění uvedl prokurátor z Manhattanu z USA Geoffrey S. Berman:

„Jak JSME OČEKÁVALI, obžalovaní vytvořili společnosti KRYPTOMĚNU ve výši několika miliard dolarů, která byla založena výhradně na lži a podvodu. Slíbili velkÉ výnosY a minimálním rizikO, ale toto podnikání bylo pyramidou založenou spíše na pokrytectví než na ČÍSLECH.“

Podvodníci s OneCoinem vydělali miliardy

Šetření prokázalo, že mezi posledním čtvrtletím roku 2014 a třetím čtvrtletím roku 2016 měl OneCoin obrat 3,353 miliardy eur a dosáhl „zisku“ ve výši 2,232 miliardy eur.

Co číst dále:

[Zprávy] Oficiální spuštění Fidelity Digital Assets! • Ponzi schématu OneCoin pravděpodobně navždy odzvonilo…

Zdroj: ccn.com

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
k 001 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
k 001
Host
k 001

3 miliony ovcí