3 nejčastější mýty o Bitcoinu, znáte je?

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Dostali jste se už někdy se svým známým, kamarádem nebo členem rodiny do konfliktu kvůli kryptoměnám? Možná se nemuselo jednat přímo o hádku, ale minimálně o pasivní debatu. Pokud se tak stalo, určitě jste slyšeli jeden z mýtů, které jsou na našem dnešním seznamu.

1. Bitcoin spotřebuje více energie než (doplňte si jakýkoli stát vás napadne)

Ideální nadpis na zaujetí jakéhokoli čtenáře. Možná proto je jedním z nejčastěji používaných a nejdůležitějších nadpisů. Bohužel, pro Bitcoin hatery, dnešní společnost se  také nevyznačuje šetřením elektrické energie. Vždyť si jen představte všechny ty obrovské datové centra, mrakodrapy a pod. To, kolik elektrické energie spotřebují, nicméně nikdy nikoho nezajímalo tak, aby o tom napsal článek. Navíc, aby byli majitelé Bitcoin farem konkurence schopní a ziskoví, budou muset snížit své výdaje. Tím pádem se určitě budou snažit, co nejvíce snížit spotřebu elektrické energie.

2. Vlády Bitcoin zakážou

Klasický FUD (fear, uncertainty, doubt – strach, nejistota, pochybnosti). Je jasné, že se najdou i takové státy, které Bitcoin postaví mimo zákon. Na druhé straně jsou státy, kde Bitcoin a jiné kryptoměny prožívají obrovský boom. Mezi ně patří například USA, Švýcarsko, Singapur nebo Japonsko. Spoluzakladatel a ředitel společnosti Aidcoinu, Francesco Nazari Fusetti, se o Bitcoinech vyjádřil následovně:

“Je nemožné zakazovat Bitcoin a kryptoměny, protože čím více je budete regulovat, tím populárnější budou.”

Právě rok 2018 bude v tomto ohledu rozhodující. Mnohé státy připravují různé regulace. Proto je velmi pravděpodobné, že na konci roku budeme mnohem moudřejší.

3. Bitcoin má nulovou skutečnou / vnitřní hodnotu (intrinsic value)

Pojďme si to představit na příkladě zlata. Podle informací Gold Industry Information bylo pouze zhruba 10% zlata využito v technologiích. Dalších cca 12% bylo koupeno centrálními bankami. Zbývajících 78% bylo použito na šperky nebo klenotnické výrobky. Největší využití zlata je tedy v tom, jak tento zářivý kov vypadá a jaké je jeho historické vnímání.

Většina hodnoty zlata se tedy nevyužívá na základě potřeby jeho využití, ale protože se lidé historicky dohodli, že právě zlato má ​​určitou hodnotu a věří tomu. Je relativně omezené.

Stejně tak se cena zlata odvíjí i od nabídky, která je v jeho případě omezena, není však konečná. Právě na tomto konceptu “nedostatku” stojí i Bitcoin. Rozdíl je pouze v tom, že Bitcoinu je nedostatek v digitální sféře. Navíc Bitcoin má oproti zlatu velkou výhodu. Tou je, že nikdo nenalezne další úložiště.

Digitální podoba Bitcoinu má téměř nulovou hodnotu. Každopádně lidé se dohodli, že hodnotu má a věří tomu. Důvod proč? Právě kvůli absolutně omezenému počtu (21 mil.). Je tedy přesně daný počet BTC a další mince již nikdo nikdy nevytvoří, nevytlačí. Tohle si lidé uvědomili a začali Bitcoin brát jako uchovatele hodnoty. Nemluvě o jednoduchosti poslat ho z jednoho konce světa na druhý. Cihličky zlata už tak jednoduše někde nepošlete.

Závěr

Mýtů o Bitcoinech je určitě více. Na některé z nich se hledají odpovědi lépe, na jiné musíte mít s kryptoměnami dlouhodobé zkušenosti. Je však více než jasné, že při získání popularity Bitcoinu se počet mýtů jen zvýší.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img