Zbývají 3 dny, kdy se Bitcoin v Salvadoru stane oficiální měnou – klid před bouří?

4
(5)

Bitcoin se chystá učinit další ze svých kroků k “ovládnutí světa” a aktuálně probíhají práce, aby se toto aktivum pevně usadilo v Salvadoru. Věci se daly do pohybu ve snaze zajistit úspěch tohoto průkopnického kroku, ale pod veškerou pompou a fanfárou se skrývá také zášť, neklid a obavy.

Odvážný krok Salvadoru

8. června zákonodárné shromáždění Salvadoru schválilo zákon o bitcoinech a přiznalo v něm Bitcoinu status zákonného platidla. Salvadorská vláda schválila zákon s účinností od 7. září a zavedla řadu plánů, které mají usnadnit tento přechod. Jak se blíží datum spuštění, probíhají dokončovací plány na vývoji Chivo, národní digitální peněženky s funkcí, která umožňuje převod bitcoinů na dolary. Aby vláda podpořila používání digitálního aktiva, rozdává uživatelům pomocí této aplikace 30 dolarů v BTC.

Po celé zemi bylo nainstalováno 200 bitcoinových bankomatů a banky se snaží připravit se na spuštění 7. září. Legislativní shromáždění spustilo fond ve výši 150 milionů dolarů na zajištění směny s americkými dolary a ve vzduchu se šíří spekulace, že by částku bylo možné ještě výrazně navýšit.

Prezident Nayib Bukele zdůraznil důležitost přechodu a řekl, že se tím zlepší přeshraniční platby a také věří v přilákání dalších mezinárodních investorů. Vůdce dále oznámil, že transakce v bitcoinech nebudou podléhat dani z kapitálových zisků, a představil plány na to, aby se země stala centrem těžby bitcoinů využitím geotermální energie ze sopek, které se v zemi nacházejí.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PODÍVEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ NOVÝ DISCORD SERVER.

Pořádný rozruch

Nadšení, které vypuklo po oznámení přechodu země na bitcoiny, vyprchalo a v některých oblastech ustoupilo a pesimistické hlasy sílí. Některé z nich zmiňují hlavně volatilitu aktiva jako negativní atribut, který na bitcoinovém trhu hrozí.

Rozhodnutí přijmout B itcoin může výrazně zkomplikovat vyjednávání o půjčkách od mezinárodních agentur a Mezinárodní měnový fond již varoval před potenciálními nástrahami přechodu na Bitcoin jako zákonného platidla. Někteří analytici se domnívají, že zákon nebyl řádně promyšlen a zákonodárci neprovedli dostatečný veřejný průzkum.

V zemi navíc vypukly proti tomuto kroku nemalé protesty, kdy jako hlavní důvod nelibosti protestujících je zmiňována již uvedená extrémní volatilita a obava, že BTC může sloužit jako nástroj praní špinavých peněz. Na druhou stranu je třeba říci, že drtivá většina obyvatel této země Bitcoinu nerozumí a vládu ještě čeká mnoho práce a vysvětlování, aby tento stav napravila.

Závěr

Proč je tento krok tak nesmírně důležitý? Salvador je první zemí na světě, která bude používat bitcoiny jako zákonné platidlo a mohla by potenciálně ovlivnit i další země, aby začaly používat digitální aktiva jako legální měnu. To může způsobit řetězovou reakci na globální přijetí kryptoměn, což zase může vyvolat masivní cenovou BTC rally, kdy se současná cena kolem 50 000 $ bude zdát až neuvěřitelně nízká.

PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Není v této souvislosti bez zajímavosti, že Algorand přebil Cardano jako chain pro budování infrastruktury: //finance.yahoo.com/news/el-salvador-develop-blockchain-infrastructure-084104876.html

Marcel

A jak ho těžit ?

Petr

Algo je POS

Marcel

Dobře ale když to dám do vyhledávače tak mi to ukazuje, že to je centrum nákupu a nebo nějaká appka co umožňuje nějaké nákupy. Můžeš to trochu upřesnit ? Určitě nejsem sám komu to nic neříká.

Dave

a ptal se někdo lidí zda ho chtějí? to je divné ne – vždyt ho nutí lidem stát a centrální vláda stejně jako fiat – to snad nebyl smysl btc – by to snad mělo bejt naopak občané by ho měli používat ve velkém nezávisle na státu a vládě její měně navíc nebezpečnější oproti fiatu je u BTC to, pokud bude pod dozorem státu, že stát tak bude absolutně kontrolovat všechny transakce občanů skrze digitální měnu btc jelikož hotovost tím ztratí smysl – za mě tohle je špatná cesta a nepovede to k žádné finanční svobodě jelikož hotovost a její směna mimo dozor státu je základ svobody občanů – V zemi navíc vypukly proti tomuto kroku nemalé protesty, kdy jako hlavní důvod nelibosti protestujících je zmiňována již uvedená extrémní volatilita a obava, že BTC může sloužit jako nástroj praní špinavých peněz. Na druhou stranu je třeba říci, že drtivá většina obyvatel této země Bitcoinu nerozumí a vládu ještě čeká mnoho práce a vysvětlování, aby tento stav napravila. já bych tam v článku uvedl ty obavy ze ztráty hotovosti což nějak autor nepíše a to že vláda stát – nutí občanům BTC je teda víc než podivné – jeden by řekl- že se pomalu začíná ukazovat kdo stojí za tvorbou BTC jeho globální infiltrací a řízenou globální inflací QU fiat peněz – to jde spolu s BTC ruku v ruce – v salvadoru první test nakonec globálně BTC státy občanům vnucen – všechny transakce bude stát digitálně šmírovat – hotovst skončí – tohle je cesta do pekel

spot_img