Prezident Salvadoru: Bitcoinová infrastruktura je téměř připravena

5
(5)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Největší překvapení letošního roku dosud přišlo ze San Salvadoru, jelikož se jedná o první stát na světě, který přijme Bitcoin jako národní měnu. Nyní prezident země oznamuje, že infrastruktura je již téměř vybudována před hlavním přijetím BTC v zemi.

Přijetí bitcoinu v Salvadoru

Prezident Salvadoru a přední postava adopce Bitcoinu v zemi, Nayib Bukele, před nedávnem uvedl, že obyvatelé budou mít možnost převést své kryptoměny na fiat a naopak ihned poté, co budou bitcoiny uznány za zákonné platidlo.

Podle prezidenta Salvadoru bude od 7. září připraveno 200 kryptoměnových bankomatů a 50 poboček schopných převádět BTC na americké dolary. Bukele to oznámil ve svém příspěvku na Twitteru.

Nayib Bukele uvádí, že téměř 4,5 milionu dospělých v Salvadoru bude mít možnost „hodlovat“ své bitcoiny, jakmile země oficiálně přijme kryptoměnu jako své zákonné platidlo.

Bukele také uvedl, že v zemi bude existovat 50 speciálních poboček, kde budou moci obyvatelé vybírat nebo ukládat fiat, aby mohli držet kryptoměny. Bukele již v minulosti uvedl, že vláda bude budovat infrastrukturu na podporu státem vydané peněženky Chivo.

Dle prezidentových slov budou bankomaty Chivo téměř všude a umožní občanům vybírat hotovost 24 hodin denně bez vyplácení provizí za držení. Ve svém příspěvku na Twitteru prohlásil:

„Co když někdo nechce používat bitcoiny? Nestahujete si aplikaci Chivo a pokračujte v normálním životě. Nikdo vám nevezme vaše dolary. Obyvatelé Salvadoru se vždy mohou postavit do fronty u Western Union a platit provize.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 49 573 USD dle KMC.

Závěr

Salvador je první země na světě, která si v hlasování schválila Bitcoin jako národní měnu. Pokud vše dopadne jak má, mohli by o adopci kryptoměn na národní úrovni uvažovat také další státy Latinské Ameriky, které jsou sužovány vysokou inflací.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: