Protesty proti bitcoinu zaplnily ulice Salvadoru

4
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Již za několik dní se Bitcoin stane oficiální zákonným platidlem v Salvadoru. Zatímco prezident se připravuje na tento velký den, protesty proti bitcoinovému zákonu jsou stále častější. Ulice Salvadoru tak zaplnily masivní protesty.

Protesty proti bitcoinu

Již za necelý týden, 7. září 2021, skončí čekací doba na to, aby se zákon o bitcoinu stal v zemi povinným. Podle dokumentu musí veškeré ekonomické subjekty přijímat bitcoiny spolu s dolarem jako hlavní platební prostředek.

Politická situace se v zemi ale zhoršuje. Prezident Nayib Bukele minulý týden slíbil, že tato opatření bude ku prospěchu obyvatel a země tak ušetří necelých 400 milionů amerických dolarů na remitenčních provizích. Část obyvatel země nesouhlasí.

Stovky demonstrantů prošly hlavním městem San Salvador, aby vyjádřily své obavy ohledně používání kryptoměny, zvláště, pokud se v budoucnosti spoléhalo na placení důchodů a sociálních dávek místo amerického dolaru. Jeden z demonstrantů prohlásil:

„Víme, že tato mince drasticky kolísa. Její hodnota se mění z jedné sekundy na druhou a my nad ní nebudeme mít žádnou kontrolu.“

Demonstranti také vysvětlili, že bitcoiny téměř nikdo nechce, a jsou proti tomu, aby jeho použití usnadnilo korupci v zemi. Bukele uvádí, že přijetí bitcoinu je pro občany v zemi nepovinné a ve svém příspěvku na Twitteru oslovil své kritiky.

 „Opozice vsadila všechno, aby vyděsila populaci ohledně bitcoinu. Jakmile 7. září vstoupí zákon v platnost, lidé uvidí výhody bitcoinu a členové opozice budou ponechání jako lháři.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 47 389 USD dle KMC.

Závěr

Již za necelý týden se stane El Salvador první zemí na světě, která přijala bitcoiny jako zákonné platidlo. Celý kryptoměnový svět tak bude sledovat, jak adopce krypta v této zemi Latinské Ameriky bude probíhat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nově nás najdete také na našem discord serveru.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

Tak je to se vším novým, je přirozený že se lidi bojí něčeho novýho co neznají. Stejná situace byla s ohněm, železnicí, automobilem, elektřinou,… jen mě to utvrzuje v tom, že jsme pořád na začátku…..

Crypto
Hodnocení článku :
     

😂 Fortyne tys tam byl, že tu meleš hovna ktery jíš po ránu. Víš vůbec kolík má obyvatel Salvador a kolík jich bylo v ulicích?

spot_img