Zájem o Bitcoin je nejvyšší od září 2019

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • TRON (TRX) Great Voyage běží již 7 hodin, 46 minut a 58 sekund • Kryptoburza Coincheck momentálně bude podporovat obchodování pro...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Momentálně je...

[Večerní souhrn článků] • Obtížnost těžby Bitcoinu dosáhla nového rekordu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Podle údajů z Google Trends se k Bitcoinu (BTC) upírá nejvyšší pozornost za posledních pět měsíců. Tato vedoucí kryptoměna, dle tržní kapitalizace, je opět u retailových investorů v kurzu, neboť její cena od začátku roku pravidelně kolísá.

Zájem o Bitcoin roste

Zejména v prvních deseti dnech letošního roku je cena Bitcoinu jako na houpačce. Zatímco se 1. ledna obchodoval Bitcoin za 7 170 USD, již o několik dní později následoval pokles ceny až na hodnotu 6 850 USD. Bitcoin se však velmi rychle zotavil a v současné době se obchoduje za 8 158 USD.

Bitcoin
zdroj: coinmarketcap.com

Tyto cenové výkyvy přitahují velkou pozornost, což je podloženo informacemi, které poskytuje služba Google Trends. Zájem o Bitcoin tak prudce roste a je nejvyšší od září 2019. Tento zájem pochází převážně od běžných lidí, kteří zvyšují na Googlu počty vyhledávání slova Bitcoin.

V loňském roce byl nejvyšší zájem o tuto kryptoměnu zaznamenán v měsíci červnu. Je to logické, neboť v té době dosáhla hodnota bitcoinů na svá loňská maxima ve výši cca 14 000 USD. S tím, jak se následně začala cena snižovat, ochaboval i zájem maloobchodníků.

Zájem o Bitcoin ve světě

Pokud se podíváme na vyhledávání slova Bitcoin na Googlu z globálního pohledu, je zřejmé, že největšímu zájmu se tato kryptoměna těší v Nigérii. V této zemi vyhledávání slova Bitcoin neustále roste, což lze zdůvodnit složitou ekonomickou situací v zemi a rovněž nechvalně proslulými pyramidovými schématy, které v této zemi proběhly. A právě Bitcoin se v této situaci jeví jako stabilní alternativa.

mapa, graf
zdroj: trends.google.com

Když se podíváme na obrázek výše, je zřejmé, že mezi další země, kde mají lidé skutečný zájem o bitcoiny, patří Jihoafrická republika, Rakousko, Ghana a Švýcarsko.

Závěr

Za pozornost rovněž stojí i vyhledávání dalších slov souvisejících s Bitcoinem a kryptoměnami. K dalším nejčastěji vyhledávaným klíčovým slovům patří „Cash App“ a „Bitcoin ATM“. Vyhledávání těchto slov by mohlo naznačovat, že lidé se snad více otevřeli myšlence na používání a nákup bitcoinů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře