Za 13 800 USD je možno se ziskem prodat více než 97 % všech zakoupených bitcoinů

5
(5)

Zprávy a souhrny

Dobrá zpráva je, že investoři, kteří nakoupili BTC téměř kdykoli v jeho historii, mohou za ceny současné prodávat se ziskem. Článek vznikl v době, kdy BTC prudce vystřelil směrem vzhůru a jeho cena se aktuálně pohybuje (v době psaní článku) na hodnotě cca 14 860 USD.

Cena Bitcoinu se během minulého měsíce (a také dneška) dramaticky zvýšila. Říjen pro Bitcoin znamenal, že tento král kryptoměn dosáhl svého druhého nejvyššího měsíčního uzavření svíčky ve své historii.

Méně než 3 % vytěžených BTC bylo koupeno za vyšší ceny

Price action, kterou nám BTC v poslední době předvádí, je neskutečně býčí. Poté, co se na začátku října pohybovala cena Bitcoinu na přibližně 10 800 USD, tak konec měsíce uzavíral na hodnotě cca 13 800 a dnes jsme se téměř dotkli 15 000 USD.

To představuje během října růst o 27 % a pouze během prosince 2017 a ledna 2018 se cena pohybovala výše, než je tomu dnes.

Podle indikátoru „In / Out of the Money“ společnosti intotheblock by zhruba 97 % investorů nakupujících bitcoiny v kterémkoli bodě historie BTC bylo v zisku, pokud by dnes prodali. Nebo jinými slovy: 32,23 milionu adres drží bitcoiny, které by se dnes prodaly za vyšší částku, než za jakou je jejich majitelé získali.

Bullish zprávy ženou cenu BTC up

Jak mnohé kryptoměnové společnosti mnohokrát informovaly, budoucnost BTC se zdá být stále optimističtější. Například v letošním roce již několik velkých společností formálně deklarovalo přidání BTC do svých rozvah. Určitě jste již zaregistrovali jména společností, jako je MicroStrategy, Square, Tahini’s či Mode Global Holdings. Ty všechny učinily v letošním roce podobná veřejná prohlášení.

Další velkou zprávou, která určitě napomohla poptávce po BTC, je PayPal. Tento gigant oznámil, že v novém roce bude podporovat Bitcoin.

Není proto divu, že mnozí odborníci věří, že právě takovéto novinky přinášejí kryptoměnovému průmyslu větší legitimitu a kredibilitu a mnozí legendární investoři, jako Paul Tudor Jones, si již teď mohou mnout ruce.

Pěkně volatilní rok

I když zažíváme v poslední době krásný býčí vývoj, nebylo tomu tak během celého roku 2020 a optikou aktuálního roku jsme svědky poměrně velké volatility. Po březnovém krachu, způsobeného pandemií Covid-19, který ovlivnil všechny globální trhu, se počet investorů (kteří kdy koupili BTC a byli v březnu v zisku) propadl pod 50 procent.

A jak už to tak bývá (a výzkum společnosti OKEx potvrzuje), tak mnoho těch, kteří prodali ve ztrátě během poklesu, byli právě retailoví investoři, často toužící po rychlém zbohatnutí. Naopak instituce a další velcí hráči tento pokles s chutí využili a levně nakoupili.

Závěr

Co čekat teď? Začal už ten dlouho vyhlížený bull run? Odpovědět si každý musí sám, každopádně fundamenty tady jsou, server novinky dnes Bitcoinu věnoval další článek a já během dnešní cesty Prahou minul pár „seriózně vypadajících šedesátníků“ právě řešících investici do BTC. Osobně si myslím, že se máme na co těšit, i když nějaká korekce by byla určitě zdravá.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: