Volume na tradičních burzách kleslo na minimum – Bitcoin Futures stále nadprůměrné

1
eminem-bitcoin

Obchodní aktivita po fenomenálním začátku měsíce relativně rychle utichla. Tradiční burzy s fyzickými kryptoměnami hlásí relativně malá čísla. Celkově se na trhu s Bitcoinem zobchodovalo 240 milionů dolarů. Binance si s více než sto miliony drží náskok před druhým Bitfinexem (34,3 mil. $) a třetím Bitstampom (27,6 mil. $). Na čtvrtém místě je v těsném závěsu Coinbase (27,1 mil. $) a první pětku uzavírá Kraken (22,7 mil. $).

Statistiky bereme ze stránky bitcointradevolume.com, kde najdete skutečná data o zobchodovaných Bitcoinech na ověřených burzách. Bohužel, většina burz s kryptoměnami fejkuje své volume, aby tak přilákala více zákazníků. Volume ze stránek typu coinmarketcap tedy nelze brát vážně. Podle studie společnosti Bitwise je cca 95 % celkového volume na kryptotrhu zmanipulovaná. Více info zde.

Volume na regulovaných burzách stále velmi vysoké

Na druhé straně tu máme Bitcoin Futures na regulovaných burzách CME a CBoE. Tyto burzy na konci roku 2017 zalistovali tyto deriváty a od té doby se staly oblíbeným nástrojem mnoha obchodníků.

Nedávno jsme informovali o zvýšené obchodní aktivitě na těchto burzách a zajímavé je, že tato aktivita neutichá ani dva týdny po aprílové pumpě. Objemy na CME dnes zase přesáhly 200 milionů dolarů, což je dvakrát více než na Binance!

Bitcoin Futures na CBoE se dnes také docela pěkně obchodují. Za posledních 24 hodin jsme zaznamenali objem až 5 milionů dolarů, což je více než v případě Bittrexu a Poloniexu.

Co číst dál?

[ANALÝZA] Přichází korekce trhu! Kam až může padnout Bitcoin? – graf od Reného C.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Skoč mi na Cara Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Skoč mi na Cara
Host
Skoč mi na Cara

A co ti je platné zvýšené Volume na nějaké Bitcoin Futures CME a CBoE na regulovaných burzách když tyto burzy fyzicky ve skutečnosti nikdy žádný Bitcoin nekupují .Jo až začne obchodovat burza National Association of Securities Dealers Automated Quotations neboli NASDAQ z Bitcoin Futures kde budou nakupovat skutečné BTC tak je to něco jiného ale CME a CBoE Futures můžou jít do prdele ze svým Volume !