Volume na tradičních burzách kleslo na minimum – Bitcoin Futures stále nadprůměrné

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin prolomil 12 000 USD • Kiyosaki: Bitcoin může brzy být nejrychlejší kůň • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě. TRHY Bitcoin krátce prolomil hranici 12...

Obchodní aktivita po fenomenálním začátku měsíce relativně rychle utichla. Tradiční burzy s fyzickými kryptoměnami hlásí relativně malá čísla. Celkově se na trhu s Bitcoinem zobchodovalo 240 milionů dolarů. Binance si s více než sto miliony drží náskok před druhým Bitfinexem (34,3 mil. $) a třetím Bitstampom (27,6 mil. $). Na čtvrtém místě je v těsném závěsu Coinbase (27,1 mil. $) a první pětku uzavírá Kraken (22,7 mil. $).

Statistiky bereme ze stránky bitcointradevolume.com, kde najdete skutečná data o zobchodovaných Bitcoinech na ověřených burzách. Bohužel, většina burz s kryptoměnami fejkuje své volume, aby tak přilákala více zákazníků. Volume ze stránek typu coinmarketcap tedy nelze brát vážně. Podle studie společnosti Bitwise je cca 95 % celkového volume na kryptotrhu zmanipulovaná. Více info zde.

Volume na regulovaných burzách stále velmi vysoké

Na druhé straně tu máme Bitcoin Futures na regulovaných burzách CME a CBoE. Tyto burzy na konci roku 2017 zalistovali tyto deriváty a od té doby se staly oblíbeným nástrojem mnoha obchodníků.

Nedávno jsme informovali o zvýšené obchodní aktivitě na těchto burzách a zajímavé je, že tato aktivita neutichá ani dva týdny po aprílové pumpě. Objemy na CME dnes zase přesáhly 200 milionů dolarů, což je dvakrát více než na Binance!

Bitcoin Futures na CBoE se dnes také docela pěkně obchodují. Za posledních 24 hodin jsme zaznamenali objem až 5 milionů dolarů, což je více než v případě Bittrexu a Poloniexu.

Co číst dál?

[ANALÝZA] Přichází korekce trhu! Kam až může padnout Bitcoin? – graf od Reného C.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře