[Video] Jak začít se scalpováním

5
(2)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Pokud uvažujete o tom, že byste někdy v budoucnu chtěli začít obchodovat s kryptoměnami na burze, tak přímo pro vás je připraveno toto video, které vás seznámí se základy tradingu.

Erik Satina 

Erik Satina je vývojář automatických obchodních systémů (AOS developer), který pro všechny začínající tradery připravil sérii videí, ve kterých se dozvíte, jak s kryptoměnami a dalšími instrumenty začít obchodovat.

V tomto dílu vás Erik provede scalpováním. Jedná se o obchody, které se uzavírají v horizontu maximálně jednoho dne. Dále se dozvíte, jaký nástroj Erik při scalpingu využívá, seznámíte se se základními typy obchodů a rovněž zjistíte, zda je lepší scalpovat na Bitcoinu, nebo na altcoinech.

Typy obchodů 

Při obchodování rozlišujeme tři typy obchodů – krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé. Rozlišujeme je podle toho, v jakém časovém horizontu budeme obchod uzavírat.

Při dlouhodobých obchodech se využívají dlouhodobé timeframy a mohou být otevřené klidně i celé roky. Rozhodně nejsou kratší než jeden měsíc.

Střednědobé obchody (nebo také swingové obchody) se uzavírají v rozmezí jednoho dne až dvou týdnů.

Třetím typem jsou potom krátkodobé obchody (nebo též scalpovací obchody), které nikdy netrvají déle než 24 hodin. A právě těmto obchodům se Erik v tomto videu věnuje.

Krátkodobé obchodování

Při scalpingu se využívají co nejkratší timeframy, ideálně do jedné minuty, maximálně pak na 3-5 minutových svíčkách.

Nejlépe se skalpují samozřejmě altcoiny, neboť skáčou o obrovská procenta nahoru či dolů. U scalpingu používá Erik program Moon Bot, což je bot pro altcoiny Binance.

Celý trh se řídí pomocí základních pravidel. A těmito pravidly jsou vlny. Vlny se pravidelně zvedají nahoru a zase klesají dolů. A u scalpování nejde o nic jiného, než nakoupit na spodku vln a prodat co nejlépe na jejich vrchu.

Zní to jednoduše, ale zas až tak úplně jednoduché to není. Proto využíváme různé indikátory, které nám pomohou koupit na spodku těchto vln. A dnes si představíme tři z těchto indikátorů.

Indikátory

Prvním indikátorem jsou stěny. V Order booku (knize objednávek) vidíme množství objednávek na určité ceně. Pokud se na určité ceně nachází větší objednávka, vytvoří to tzv. stěnu. A cena má následně tendenci se od těchto stěn odrážet.

graf

Když se cena přiblíží k nějaké ze stěn, sledujeme druhou věc, což je buy volume a sell volume. To nám pomáhá identifikovat, jak se trh v okamžiku přiblížení ke stěně zachová. Tento indikátor nám naznačuje, zda v nejbližších okamžicích budou převládat nákupní nebo prodejní tlaky.

graf

Poslední věcí, kterou budeme sledovat je delta. Delta je rozdíl mezi minimální a maximální cenou coinu za posledních x minut. Pokud má coin 15minutovou deltu pod 3 procenta, znamená to, že se v podstatě nehýbe. Takový coin nemá smysl scalpovat.

graf

Závěr

Závěrem lze tedy říci, že u scalpingu nejde o nic jiného, než nakoupit na dně krátkodobého cyklu a prodat co nejblíže jeho vrcholu. Využíváme k tomu tři základní indikátory, ke kterým patří stěny, buy a sell volume a delta.

Čím více lidí bude tradovat na burzách, tím více bude cena skákat a tím větší šanci má každý vydělat. V dalším videu vás Erik naučí, jak nastavit bota pro scalpování.

Více se dozvíte v celém videu zde: 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img