[Video] Jak začít se scalpováním

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • BTC brzy dosáhne 100k USD – tvrdí Changpeng Zhao • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Denní souhrn] Koronavirus – nejdůležitější zprávy dne z ČR a ze světa

Připravili jsme pro vás denní souhrn těch nejdůležitějších zpráv o postupující pandemii nového koronaviru v ČR a ve světě,...

[Polední zprávy] • Atari a The Sandbox spolupracují na blockchainové platformě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo. TRHY Situace na...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Pokud uvažujete o tom, že byste někdy v budoucnu chtěli začít obchodovat s kryptoměnami na burze, tak přímo pro vás je připraveno toto video, které vás seznámí se základy tradingu.

Erik Satina 

Erik Satina je vývojář automatických obchodních systémů (AOS developer), který pro všechny začínající tradery připravil sérii videí, ve kterých se dozvíte, jak s kryptoměnami a dalšími instrumenty začít obchodovat.

V tomto dílu vás Erik provede scalpováním. Jedná se o obchody, které se uzavírají v horizontu maximálně jednoho dne. Dále se dozvíte, jaký nástroj Erik při scalpingu využívá, seznámíte se se základními typy obchodů a rovněž zjistíte, zda je lepší scalpovat na Bitcoinu, nebo na altcoinech.

Typy obchodů 

Při obchodování rozlišujeme tři typy obchodů – krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé. Rozlišujeme je podle toho, v jakém časovém horizontu budeme obchod uzavírat.

Při dlouhodobých obchodech se využívají dlouhodobé timeframy a mohou být otevřené klidně i celé roky. Rozhodně nejsou kratší než jeden měsíc.

Střednědobé obchody (nebo také swingové obchody) se uzavírají v rozmezí jednoho dne až dvou týdnů.

Třetím typem jsou potom krátkodobé obchody (nebo též scalpovací obchody), které nikdy netrvají déle než 24 hodin. A právě těmto obchodům se Erik v tomto videu věnuje.

Krátkodobé obchodování

Při scalpingu se využívají co nejkratší timeframy, ideálně do jedné minuty, maximálně pak na 3-5 minutových svíčkách.

Nejlépe se skalpují samozřejmě altcoiny, neboť skáčou o obrovská procenta nahoru či dolů. U scalpingu používá Erik program Moon Bot, což je bot pro altcoiny Binance.

Celý trh se řídí pomocí základních pravidel. A těmito pravidly jsou vlny. Vlny se pravidelně zvedají nahoru a zase klesají dolů. A u scalpování nejde o nic jiného, než nakoupit na spodku vln a prodat co nejlépe na jejich vrchu.

Zní to jednoduše, ale zas až tak úplně jednoduché to není. Proto využíváme různé indikátory, které nám pomohou koupit na spodku těchto vln. A dnes si představíme tři z těchto indikátorů.

Indikátory

Prvním indikátorem jsou stěny. V Order booku (knize objednávek) vidíme množství objednávek na určité ceně. Pokud se na určité ceně nachází větší objednávka, vytvoří to tzv. stěnu. A cena má následně tendenci se od těchto stěn odrážet.

graf

Když se cena přiblíží k nějaké ze stěn, sledujeme druhou věc, což je buy volume a sell volume. To nám pomáhá identifikovat, jak se trh v okamžiku přiblížení ke stěně zachová. Tento indikátor nám naznačuje, zda v nejbližších okamžicích budou převládat nákupní nebo prodejní tlaky.

graf

Poslední věcí, kterou budeme sledovat je delta. Delta je rozdíl mezi minimální a maximální cenou coinu za posledních x minut. Pokud má coin 15minutovou deltu pod 3 procenta, znamená to, že se v podstatě nehýbe. Takový coin nemá smysl scalpovat.

graf

Závěr

Závěrem lze tedy říci, že u scalpingu nejde o nic jiného, než nakoupit na dně krátkodobého cyklu a prodat co nejblíže jeho vrcholu. Využíváme k tomu tři základní indikátory, ke kterým patří stěny, buy a sell volume a delta.

Čím více lidí bude tradovat na burzách, tím více bude cena skákat a tím větší šanci má každý vydělat. V dalším videu vás Erik naučí, jak nastavit bota pro scalpování.

Více se dozvíte v celém videu zde: 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Nejnovější články

[Přehled trhu] 29.03.20 BTC/USD Propady kam oko dohlédne. Krvavý víkend ještě nekončí

V sobotu ráno se investoři probouzejí do krvavých lázní. Bitcoin propadl o 600 USD a zdá se, že ještě...

Letecké společnosti během celosvětové krize

Pokud jde o globální letecký průmysl, tak ten nikdy nebyl více ohrožen, dokonce ani po 11. září. Podle mezinárodní asociace pro leteckou dopravu je možné,...

Několik důvodů předzvěsti pádu akciových trhů a Bitcoinu v příštím týdnu?

Bitcoin spadl o 600 USD. Důvodů může být několik, pojďme se na to podívat krok po kroku. Světové trhy mohou v pondělí řádně krvácet. Jak...

Již jste našli alternativu ke Coinmate? Jednu pro vás máme

O tom že Coinmate informoval své klienty o vypovězení bankovních služeb ze strany FIO banky už pravděpodobně víte. Takové „rozchody“ bývají vždy opleteny tajemstvím...

Světová zdravotnická organizace přináší blockchainovou platformu pro boj s COVID-19

Světová zdravotnická organizace (WHO) spojila síly s významnými blockchainovými a technologickými společnostmi. Cílem tohoto spojení bylo zahájení platformy distribuované účetní technologie (DLT) na sdílení dat...

Doporučujeme

[Stream – update] Žraloci a Kryptomagazin se spojili v jeden projekt! – Krize je tady, co se dá dělat? #karantena

Ahoj, všichni fanoušci Kryptomagazinu, delší dobu jsem nestreamoval. Dorazil k nám ale koronavirus, a tak je většina z vás stejně jako já nucena sedět...

Tři aspekty, které brání růstu Bitcoinu přes hranici 7 000 $

Bitcoin po korekci, která proběhla před dvěma týdny vlivem globálních důsledků koronavirové pandemie, pomalu nabírá na své hodnotě. Nyní se chystá zdolat hranici 7...

[Polední zprávy] • Atari a The Sandbox spolupracují na blockchainové platformě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo. TRHY Situace na světových trzích se poněkud uklidnila...

[Hot news] Fio banka zavřela burze Coinmate účet v CZK, na převod máte čas do konce března

Podle informací z dnešního dne zavřela Fio banka kryptoburze Coinmate účet v CZK. Pokud máte v této burze nějaké prostředky ve fiat měně, na...