Velké kryptoměny se vzpamatovávají, Bitcoin a Ethereum zaznamenaly 6% nárůst

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Po zaznamenání mírné korekce 26. ledna se hlavní kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum a Cardano posílily o více než 5%. Měna NEM, která zaznamenala pokles vlivem hacknutí peněženky na japonské burze CoinCheck (odcizilo se 530 milionů dolarů), narostla v posledních hodinách o 5,6%.

Bitcoin a Ethereum

Jelikož na konci prosince 2017 došlo k výrazné korekci, většina kryptoměn se nedokázala vrátit zpět na své nejvyšší hodnoty. Bitcoin se momentálně stále nachází ve ztrátě téměř 50% oproti jeho all-time-high (ATH), jenž se pohyboval kolem 19 000 dolarů. Měny jako Ripple a Bitcoin Cash jsou na tom ještě hůře. Jejich cena se nachází téměř o 70% níže než jejich ATH. Ripple zaznamenal obrovský propad i v rámci marketcapu. V době nejvyšších hodnot (cca 4. leden 2018) dosahovala jeho tržní kapitalizace téměř 150 miliard dolarů, která však následně klesla na přibližně 50 miliard.

Cena Etherea, jehož ATH dosáhla 1300 dolarů, se i navzdory několika významným korekcím ustálila na hladině 1000 dolarů. Dnes už zaznamenává nárůst přes 6%. Ustálenou cenu Etherea může mít za následek i fakt, že poskytovatel finančních služeb Stripe minulý týden poznamenal, že kvůli vysokým poplatkům a dlouhým transakčním dobám Bitcoinu začal hledat alternativy na globálním trhu. Stripe přitom zmínil právě Ethereum, jakož i jiné měny fungující na jeho protokolu, například OmiseGo. Dále uvedl:

„Poplatky už vzrostly na příliš vysokou úroveň. Při běžné transakci s měnou Bitcoin je poplatek v desítkách amerických dolarů, což způsobuje, že Bitcoinové transakce jsou drahé, ne-li dražší než transakce mezibankovní. Z tohoto důvodu jsme u našich zákazníků zaznamenali ochotu akceptovat pokles Bitcoinu. Další věcí je fakt, že společnosti, které přijímají Bitcoin na platformě Stripe, zaznamenávají výrazný pokles svých příjmů z této kryptoměny.“

V současnosti jsou poplatky v síti Bitcoin nižší než 1 dolar, protože objem denních transakcí se za poslední týdny snížil. Když se však poptávka po této měně opět zvýší, je pravděpodobné, že dojde i k nárůstu poplatků.

Poskytovatelé finančních služeb, jakým je například Stripe, se domnívají, že v krátkodobém horizontu by se společnosti mohly stranit využívání Bitcoinu. Zaměřit by se tak mohly na jiné alternativní měny, jako je například Ethereum. Právě přijetí Etherea maloobchodními provozovnami by mohlo být hnacím motorem pro jeho střednědobý až dlouhodobý nárůst na hodnotě.

Přestože síť Ethereum nebyla primárně navržena pro zpracování plateb, její měna se stala populární mezi širokou komunitou uživatelů digitálních měn. Momentálně tak zpracovává 7x více transakcí než Bitcoin, přičemž denní objem činí 1,4 milionu transakcí.

Ripple

Navzdory oznámení spolupráce s takovými společnostmi jako je MoneyGram nebo hlavní jihokorejská banka, se měně Ripple nepodařilo konsolidovat a naznačit zvrácení negativního vývoje ceny. Třeba si však počkat do začátku února, kdy se očekává, že japonské a jihokorejské finanční instituce začnou realizovat integraci Ripple. Pokud se ukáže být úspěšná, bude to pozitivně odrážet vývoj jeho ceny. Pokud ne, hodnota Ripple by mohla v krátkodobém horizontu nadále klesat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: