[Večerní souhrn článků] • V roce 2021 přibylo téměř 20 000 nových bitcoinmatů • a další články

0
(0)

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

V roce 2021 přibylo téměř 20 000 nových bitcoinmatů

S rostoucí aktuální poptávkou po aktivech, jako je Bitcoin, se zvyšuje i počet bankomatů, které digitální měny nabízejí. S ohledem na tuto rostoucí poptávku po kryptoaktivech bylo v roce 2021 dosud instalováno téměř 20 000 nových bankomatů pro Bitcoin, přičemž každý den přibývá více než 50 bankomatů. Podle údajů získaných společností Finbold bylo k 1. lednu 2021 v provozu 14 040 bitcoinových bankomatů; v úterý 28. prosince 2021 je v provozu 33 850 bankomatů, což podle statistik poskytnutých společností Coin ATM Radar představuje nárůst o 19 110 bankomatů. Mějme ovšem na paměti, že ne všechny bitcoinové bankomaty CoinAtmRadar sleduje – skutečné číslo tak může být drasticky vyšší. [1]

Analýzy a trhy

28.12.21 Technická analýza BTC/USD – silné zamítnutí u rezistence, co dál?

Bitcoin (BTC) včera večer čelil dalšímu otestování sledované rezistence. Z počátku to vypadalo docela nadějně, ale následně přišlo selhání, které kurz opětovně dostal do větší vzdálenosti od rezistence. Díky tomu pondělní svíce nevypadá moc dobře, takže máme vstup do nového týdne v medvědí podobě.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Slábnoucí dolar podporuje růst ceny Bitcoinu

Harry Yeh, zakladatel a řídící partner společnosti Quantum Fintech Group, naznačil, že prudký růst hodnoty Bitcoinu (BTC) je způsoben především devalvací dolaru.V nedávném rozhovoru pro Bloomberg Markets and Finance Yeh uvedl, že Bitcoin pohání současná politika Federálního rezervního systému (Fedu), přičemž zdůraznil pokračující tisk peněz. Yeh se pak domnívá, že uvolňování peněz do ekonomiky staví Bitcoin do pozice alternativy.

Co to jsou decentralizované směnárny?

Decentralizované směnárny jsou v jednoduchosti decentralizovanou alternativou pro směnárny centralizované. Jde tedy o možnost, jak můžete směnit kryptoměny za jiné i bez toho, abyste využili nějakého prostředníka ve formě centrální entity. Prostředníkem je zde jen a pouze protokol, případně soubor smart kontraktů, které směnu umožňují. Z technologického hlediska poté decentralizované směnárny běží jako decentralizované aplikace přímo na vybraném blockchainu či jeho další vrstvě

Tvůrce Dogecoinu Billy Markus odhalil, kolik DOGE vlastní, a jak je práce pro komunitu obtížná a nevděčná

Spolutvůrce Dogecoinu Billy Markus nedávno odhalil svůj podíl v DOGE. A přestože ho online trolling kvůli projektu s psí tématikou svým způsobem zneklidnil, Markus říká, že má velký respekt k vývojářům, kteří mu stále věnují své odborné znalosti a čas.

Hry budou bránou k masovému přijetí kryptoměn

Kryptoměny zaznamenaly v roce 2021 obrovský růst. Celosvětová tržní kapitalizace kryptoměn nyní činí 2,25 bilionu dolarů. Díky vlastnostem, jako jsou bezpečné a nevratné transakce, ochrana proti inflaci, vysoké výnosy a levné globální převody finančních prostředků, se kryptoměny staly řešením pro všechny, kteří chtějí využívat finance. Ke kryptoměnám se nyní přidává více odvětví se svými úžasnými decentralizovanými řešeními.

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn
Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img