[Večerní souhrn článků] • Dnes je oficiální Bitcoin Pizza Day • a další články

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Dnes je oficiální Bitcoin Pizza Day

Dne 22. května před třinácti lety se Laszlo Hanyecz stal průkopníkem, když realizoval první zdokumentovanou transakci zboží pomocí BTC. Osmělil se a provedl výměnu ve výši 10 000 BTC, což bylo v té době ekvivalentem 41 dolarů, za dvě pizzy z floridské restaurace. Tento den se tak stal důležitou připomínkou pro bitcoinovou komunitu. [1]

Analýzy a trhy

Trhy pod lupou: Experti vidí burzovní krach, ale finanční trhy a investoři si z toho nic nedělají

Neuplyne prakticky ani den, aby někdo neprorokoval neodkladný propad trhů. Ano, důvodů je pro to mnoho. Americká bankovní krize není zdaleka za námi, i když akcie tamní regionální banky PacWest přidaly za posledních pět dní neuvěřitelných 25 %. Možná za to může zveřejnění pohybů největších portfolií za první čtvrtletí.

22.5.23 Analýza BTC/USD – Stabilita

Bitcoin toho za poslední týden příliš nepředvedl. Kurz bitcoinu totiž pořád setrvává v supportním pásmu okolo 27 000 USD, aniž by došlo k větší snaze se kamkoliv posunout. Můžeme v cenových grafech sledovat jakési pokusy o sražení ceny pod support, ale tím to končí.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Kiyosaki kritizuje amerického prezidenta a vyzdvihuje Bitcoin a zlato

Robert Kiyosaki, autor bestseleru Bohatý táta, chudý táta, nedávno vyzval investory k ochraně svých aktiv pomocí zlata, stříbra a bitcoinu v kontextu aktuální politické a ekonomické situace v USA​.

Má Pepe Coin to nejlepší za sebou? $COPIUM a AiDoge by dnes mohly být nejlepší kryptoměny k nákupu

Pepe Coin se během několika týdnů změnil ze stejné obyčejné mince mezi mnoha jinými na unikátní minci s výjimečným výkonem. Zdá se však, že exploze hodnoty tokenu končí, protože jeho hodnota nadále postupně klesá. Někteří investoři také tvrdí, že kryptoměna je pravděpodobně mrtvá.

Pokles ceny kryptoměn by mohl pokračovat až do července

Při pohledu na cenu bitcoinu za poslední dva týdny je vidět trojúhelníkový pattern, který značí nerozhodnost. Jsou tu ale i další ukazatele, které naopak naznačují jasnou kontrolu medvědů a tak i možný pokračující trend klesající ceny. Tržní kapitalizace to nasvědčuje.

Pokles kryptohacků v 1. čtvrtletí je jen „dočasným jevem“

Kryptokomunita je stále nabádána, aby nepřestala být ostražitá navzdory výraznému poklesu kryptohacků během prvního čtvrtletí roku 2023. S největší pravděpodobností se totiž jedná o “dočasný jev, spíše než o dlouhodobý trend“.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img