22.5.23 Analýza BTC/USD – Stabilita

3.6
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin toho za poslední týden příliš nepředvedl. Kurz bitcoinu totiž pořád setrvává v supportním pásmu okolo 27 000 USD, aniž by došlo k větší snaze se kamkoliv posunout. Můžeme v cenových grafech sledovat jakési pokusy o sražení ceny pod support, ale tím to končí. Zas na druhou stranu, obecný akciový trh se sune nahoru. Hlavně technologický sektor. Zatímco náš král stojí na místě. Jak jsem totiž říkal ve včerejší video analýze, risk off pod dlouhé době zesiluje. A my víme, že Bitcoin je na tohle mnohem citlivější.

Odliv depozit z bank pokračuje

I během května pokračuje odliv depozit z amerických bank. Řečený proces už ale nemá takovou setrvačnost jako tomu bylo v březnu. Tehdy vkladatelé vybírali své peníze v ohromných objemech, což s sebou pro mnohé banky přineslo velké problémy.

Pokud úrokové sazby neporostou, nemusel by mít bankovní sektor další problémy. Ačkoliv novou vlnu výběrů depozit mohou způsobit i jiné možné okolnosti než jenom růst úrokových sazeb – hospodářská recese a technický default americké vlády. Pořád jde tedy v současnosti o velmi zranitelný sektor.

Bitcoin se za celý týden ani nehnul

Takže z pohledu týdenního grafu se kurz bitcoinu ani přinejmenším nikam neposunul. Pořád zůstáváme na těch stejných cenách. Close posledního týdne je stejné jako při close z ještě předchozího týdne. A osobně doufám, že se nedočkáme zopakování přelomu března a dubna, kdy jsme měli dalších několik týdnů close na těch samých cenách.

Každopádně se kurz bitcoinu pořád drží nad 200týdenním klouzavým průměrem. Tím pádem můžeme tento dynamický support brát v zřetel.

Na denním grafu můžeme celou tu konsolidaci na supportu sledovat pod větším detailem. Všimněte si, že se prodejci opakovaně pokoušeli cenu strhnout níže. A pokaždé došlo k zamítnutí ze strany kupců. Zároveň kurz opakovaně testuje 100denní klouzavý průměr.

Osobně ale tu konsolidaci nepovažuji za pozitivní. Jelikož v ní moje oči vidí symetrický trojúhelník. A když se řečený pattern objeví v malém klesajícím trendu, spíše to naznačuje pokračování v poklesu. Upozorňuji ale, že dokud drží support, býci jsou logicky ve výhodě. A zatím hlavně dobrá nálada na trhu přetrvává. Přestože dolarový index implikuje risk off.

Závěrem

Na první pohled může současný stav trhu vypadat hrozně nezajímavě. Ale opak je pravdou. „Brzy“ určitě přijde turbulentnější vývoj. Když se podíváme na ten kontext, musí se to větší měrou odrazit v chování trhu. Nicméně se blíží léto. A jak víme, léta jsou často okurková sezóna. Je proto rozumné být trpělivý a nenechat se snadno ovlivňovat tržní psychologií. Myslete zkrátka svou vlastní hlavou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: