Pokles ceny kryptoměn by mohl pokračovat až do července

4
(10)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Při pohledu na cenu bitcoinu za poslední dva týdny je vidět trojúhelníkový pattern, který značí nerozhodnost. Jsou tu ale i další ukazatele, které naopak naznačují jasnou kontrolu medvědů a tak i možný pokračující trend klesající ceny. Tržní kapitalizace to nasvědčuje.

Tržní kapitalizace kryptoměn klesá

Při pohledu na 12hodinový graf celkové tržní kapitalizace kryptoměn v USD je vidět klesající struktura. Celková tržní kapitalizace je nejníže za poslední dva měsíce. Dosahuje 1,13 bilionu USD. Samozřejmě při kratším pohledu lze graf spíše číst jako neutrální, protože tržní kapitalizace hlavních kryptoměn (bitcoin, ethereum a BNB) klesla jen o 0,3 % za poslední týden. Dlouhodobá klínová formace naznačuje, že by pokles mohl trvat minimálně do července.

Pomůže nakupovat zlato?

Ani zlato se nezdá být tím správným bezpečným přístavem. Cena se dostala na 2 050 USD za unci a došlo k zamítnutí. Asi se není moc čemu divit, protože hranice 2 075 USD je dlouhodobou rezistencí. Zlato na této hranici zažilo již několikrát zamítnutí a vždy pak následoval pokles o desítky procent. Korelace s cenou bitcoinu je navíc docela vysoká.

Kryptoměnové deriváty jsou relativně v klidu

Ve světě kryptoměnových derivátů (futures a opce) panuje neutrální nálada. Sedmidenní míra financování pro BTC a ETH naznačuje vyváženou poptávku ze strany longs (kupující) a shorts (prodávající) využívající perpetual futures.

Závěr

Trh je evidentně v neutrální zóně. Tržní kapitalizace sice klesá, ale makroekonomické ukazatele nepodporují chuť býků s tím něco udělat. Kryptoměnové deriváty rozhodně nejsou pod tlakem medvědů. Dalo by se říci, že trh čeká na 1. června. To je totiž datum, kdy americké ministerstvo financí varovalo, že federální vláda nemusí být schopna splácet své dluhy. Obchodníci tedy asi váhají s většími obchody, dokud nebude jasnější situace ohledně amerického dluhu.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img