Bitcoin stagnuje kolem hranice 27 000 USD – Spadne zpátky na 15 000 USD?

4.5
(13)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Bitcoin od počátku roku narostl skoro o 60 %. Cena byla tažena primárně očekáváním, že Federální rezervní systém (Fed) v rámci americké bankovní krize pozastaví kvantitativní utahování. Přesto se cena nedokázala dostat přes psychologickou hranici 30 000 USD a minulý týden spadla až téměř k 25 500 USD. Co dalšího naznačuje zlato a index amerického dolaru?

Index amerického dolaru tvoří dvojité dno

Při pohledu na týdenní graf indexu amerického dolaru (DXY) vidíme formující se pattern dvojitého dna. To bývá často vykládáno jako býčí signál a index má tak potenciál v příštích měsících vystoupat až na 105,85. Navíc se týdenní Relative Strength Index (RSI) pohybuje kolem prahu přeprodanosti, což pro index je býčí signál a pro bitcoin většinou špatné znamení.

Cena zlata blízko klíčové rezistence

Cena zlata se logicky během krize šplhá nahoru. V současné době se pohybuje kolem 2 000 USD za unci. Týdenní pozitivní korelace s Bitcoinem posílila na 0,82. Jsme ale blízko nechvalně známé rezistence 2 075 USD. Zde v březnu 2022 došlo k zamítnutí a spuštění ostré fáze medvědího trhu. Tehdy zlato kleslo o 22 %. Stejně tak v srpnu 2020 vedlo otestování této rezistence k poklesu o 18 %. V případě opakování zamítnutí by se cena mohla zastavit až o 50týdenní exponenciální klouzavý průměr poblíž 1 850 USD.

Bitcoin tvoří rostoucí klín

Tyto ukazatele mohou naznačovat, že bitcoin brzy půjde dolů. Nasvědčoval by tomu i týdenní graf ceny Bitcoinu, kde je patrný pattern rostoucího klínu. To je často označováno jako medvědí zvrat a končí prolomením spodní trendové linie a poklesem o maximální výšku klínu. Při potvrzení tohoto patternu se můžeme dostat až na hranici 15 000 USD.

Závěr

Hodně ukazatelů naznačuje možný propad ceny bitcoinu. Je to samozřejmě o úhlu pohledu. Kdo chce hledat býčí signály, tak je určitě taky najde. Co udělá nakonec trh nám ukáže čas. Pro obchodníky je důležité stále obezřetně nastavovat TP/SL a řídit se svojí nastavenou strategií. Ostatně jestli většina trhu očekává pokles, tak je to většinou přesný opak toho co se stane. Ale to rozhodně není ani žádné doporučení a ani investiční rada pro vás. Udělejte si svůj vlastní průzkum (DYOR).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pet

15k za BTC, 🤔

spot_img