V pondělí uzavřel americký regulátor First Republic Bank (FRC) a vypadá to, že na řadě je další banka. Pacific Western Bank (PACW) už při pádu bank Signature a Silvergate odepsala více než 65 % z ceny akcií. Tento týden, po prohlášení o zvažování strategických možností do budoucna, přišel další dramatický propad. Ustojí tento tlak?
Pacific Western Bank byla na seznamu diskutovaných problémových bank již po březnovém kolapsu tří amerických bank. Nyní, po uzavření First Republic Bank, přišla s prohlášením, že zvažuje všechny možnosti nad budoucí strategií. Na pomoc si přizvala poradce z firem Piper Sandler a Stephens. Trh reagoval dalším propadem akcií, tentokrát o 42 % a možná ještě nekončíme.
Banka má sídlo v Los Angeles a její tržní kapitalizace je zhruba 750 milionů USD. Podle prohlášení aktuálně jedná s několika partnery a investory, aby mohla maximalizovat svou hodnotu pro akcionáře. Je možné, že celý proces skončí uzavřením banky regulátorem a nuceným prodejem. Stejně jako to bylo v pondělí u FRC a jejím prodejem JPMorgan.
Závěr
Americký bankovní systém mám evidentní problém s likviditou a důvěrou. Stačí sebemenší zpráva v médiích a už probíhá výprodej a run na banku. A co teprve až skončí platnost podpůrných balíčků. Nebo snad FED zavede nové? A kam to všechno povede? Pacific Western Bank je jen další z řady problémů, které vyplouvají na povrch.
Myslím si, že krize se prostě musí odžít, to špatné musí odejít a na zbytcích může vyrůst něco nového a zdravého. Bankovní systém se považuje za nejvíce regulovaný průmysl na světě a tím spíše potřebuje opravdu systémovou změnu (ne jen další regulaci).
Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.
Banky padají, stříbro letí nahoru!! Doporučuji kupovat fyzické stříbro než zdraží tak, že si to budete hodně dlouho vyčítat, že jste si nějaké nekoupili!! https://www.youtube.com/watch?v=WjHYoEaM1WM&t=2s&pp=ygUmc3TFmcOtYnJvLCBqYWsgbmFrdXB1amkgY28gbmVqbGV2bsSbamk%3D
Stříbro ano, ale ne fyzické samozřejmě. S tím zaplatíte velké prd, nejsme ve středověku. Místo stříbra používáme už dlouhé roky Litecoin.
Dávno nakoupeno. Každý správný prepper má něco ulito do stříbrňáků i malých gramáží zlata … pro strejčka Příhodu😉
Jo a za takových 50 let to hodí hezký balík 😀 Sorry, ale než drahé kovy, tak bych se raději vrátil i k podílovkám (což se samozřejmě nevrátím). Pro „poseroutky“ jsou ale investiční drahé kovy vcelku dobrá volba a hlavně jako diverzifikační prvek.
Je to tak. Je to řešení ala „nechat něco pravnoučatům“ (když ani vnoučata se ještě ani zdaleka nenarodila) 😀
Pro mě je to hlavně hrozně dlouhý horizont, ale to je pro mě i krátkodobé investování, což se uvádí v délce asi 5 let. Neříkám, že chci být za rok milionář s bitcoinama v očích jako kreslené postavičky z pohádek, ale v dnešní rychlé době mi spíše dávají smysl investice na 2-3 roky. Ale pravda teba v 18ti potomkovi předat malou cihličku zakoupenou v den narození je také hezký a hodnotný prezent 🙂
Mít investiční horizont výhradně do 3 let není zrovna „dalekozraké“. Toť můj názor.
No 3 roky jsou dnes vcelku dlouhá doba a může se lecos změnit resp. najdou se lepší investice. Investor musí mít možnost změnit svůj investiční plán a ne aby čekal 10 let na to, až ho může změnit. Toť také můj názor odpovídající aktuální době 🙂
Ok. Jen je dobré znát v těch situacích svou psychiku. Dostatečně dobře na to, abych profitoval dlouhodobě.
To není na žádný balík. To je pro případ, že se všechno posere. Každý svého štěstí strůjce.
U těchto zpráv mi čas od času přijde na mysl prohlášení tehdejšího ministra zdravotnictví, že i kdyby covidová opatření zachránila jednoho člověka, tak se to vyplatilo… no nevim nevim, celá planeta v totální ekonomické řiti mi nepřijde jako „fajn kauf“… každopádně máme tu další z mnoha fází této naší ekonomické řiti, konkrétně pády bank…