Další americká banka se kácí

5
(4)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

V pondělí uzavřel americký regulátor First Republic Bank (FRC) a vypadá to, že na řadě je další banka. Pacific Western Bank (PACW) už při pádu bank Signature a Silvergate odepsala více než 65 % z ceny akcií. Tento týden, po prohlášení o zvažování strategických možností do budoucna, přišel další dramatický propad. Ustojí tento tlak?

Pacific Western Bank byla na seznamu diskutovaných problémových bank již po březnovém kolapsu tří amerických bank. Nyní, po uzavření First Republic Bank, přišla s prohlášením, že zvažuje všechny možnosti nad budoucí strategií. Na pomoc si přizvala poradce z firem Piper Sandler a Stephens. Trh reagoval dalším propadem akcií, tentokrát o 42 % a možná ještě nekončíme.

Banka má sídlo v Los Angeles a její tržní kapitalizace je zhruba 750 milionů USD. Podle prohlášení aktuálně jedná s několika partnery a investory, aby mohla maximalizovat svou hodnotu pro akcionáře. Je možné, že celý proces skončí uzavřením banky regulátorem a nuceným prodejem. Stejně jako to bylo v pondělí u FRC a jejím prodejem JPMorgan.

Závěr

Americký bankovní systém mám evidentní problém s likviditou a důvěrou. Stačí sebemenší zpráva v médiích a už probíhá výprodej a run na banku. A co teprve až skončí platnost podpůrných balíčků. Nebo snad FED zavede nové? A kam to všechno povede? Pacific Western Bank je jen další z řady problémů, které vyplouvají na povrch.

Myslím si, že krize se prostě musí odžít, to špatné musí odejít a na zbytcích může vyrůst něco nového a zdravého. Bankovní systém se považuje za nejvíce regulovaný průmysl na světě a tím spíše potřebuje opravdu systémovou změnu (ne jen další regulaci).

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Banky padají, stříbro letí nahoru!! Doporučuji kupovat fyzické stříbro než zdraží tak, že si to budete hodně dlouho vyčítat, že jste si nějaké nekoupili!! https://www.youtube.com/watch?v=WjHYoEaM1WM&t=2s&pp=ygUmc3TFmcOtYnJvLCBqYWsgbmFrdXB1amkgY28gbmVqbGV2bsSbamk%3D

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Stříbro ano, ale ne fyzické samozřejmě. S tím zaplatíte velké prd, nejsme ve středověku. Místo stříbra používáme už dlouhé roky Litecoin.

Vojtech

Dávno nakoupeno. Každý správný prepper má něco ulito do stříbrňáků i malých gramáží zlata … pro strejčka Příhodu😉

bkf1

Jo a za takových 50 let to hodí hezký balík 😀 Sorry, ale než drahé kovy, tak bych se raději vrátil i k podílovkám (což se samozřejmě nevrátím). Pro “poseroutky” jsou ale investiční drahé kovy vcelku dobrá volba a hlavně jako diverzifikační prvek.

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Je to tak. Je to řešení ala “nechat něco pravnoučatům” (když ani vnoučata se ještě ani zdaleka nenarodila) 😀

bkf1

Pro mě je to hlavně hrozně dlouhý horizont, ale to je pro mě i krátkodobé investování, což se uvádí v délce asi 5 let. Neříkám, že chci být za rok milionář s bitcoinama v očích jako kreslené postavičky z pohádek, ale v dnešní rychlé době mi spíše dávají smysl investice na 2-3 roky. Ale pravda teba v 18ti potomkovi předat malou cihličku zakoupenou v den narození je také hezký a hodnotný prezent 🙂

Vojtech

Mít investiční horizont výhradně do 3 let není zrovna “dalekozraké”. Toť můj názor.

bkf1

No 3 roky jsou dnes vcelku dlouhá doba a může se lecos změnit resp. najdou se lepší investice. Investor musí mít možnost změnit svůj investiční plán a ne aby čekal 10 let na to, až ho může změnit. Toť také můj názor odpovídající aktuální době 🙂

Vojtech

Ok. Jen je dobré znát v těch situacích svou psychiku. Dostatečně dobře na to, abych profitoval dlouhodobě.

Vojtech

To není na žádný balík. To je pro případ, že se všechno posere. Každý svého štěstí strůjce.

bkf1

U těchto zpráv mi čas od času přijde na mysl prohlášení tehdejšího ministra zdravotnictví, že i kdyby covidová opatření zachránila jednoho člověka, tak se to vyplatilo… no nevim nevim, celá planeta v totální ekonomické řiti mi nepřijde jako “fajn kauf”… každopádně máme tu další z mnoha fází této naší ekonomické řiti, konkrétně pády bank…

Poslední editace 11 měsíců před přes bkf1
spot_img