Pád First Republic Bank odhaluje daleko větší problémy

4.4
(9)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

O víkendu padla ve Spojených státech další banka. First Republic Bank již dlouho zápasila s problémy a v dubnu se uzavíraly sázky, zda vydrží do konce měsíce. Navíc byla již po pádu Silvergate Bank a Signature Bank označena jako potenciálně další na řadě. O víkendu ji úředníci uzavřeli a v tiskové zprávě se uvádí, že její aktiva převezme JPMorgan.

Bob Michele, hlavní investiční ředitel společnosti JPMorgan Asset Management, poskytl rozhovor pro televizi Bloomberg. Zdůrazňuje, že se nejedná o problém jedné banky. Jako hlavní důvod uzavření se označuje nedostatek likvidity. Ale to je problém plošný. Zůstatky vkladů většiny lidí jsou aktuálně nižší než před začátkem pandemie COVID-19.

Další problémy se blíží

Michele vidí problémy s likviditou jako chybu v systému. Bankovnictví označuje jako nejsilněji regulovaný průmysl na planetě. Jak je tedy možné, že se dostalo do těchto problémů? A další krachy mohou následovat. Banky si totiž nouzově půjčují od Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) a Federal Home Loan Banks (FHLB). Co ale nastane až jejich záchranné programy skončí? Máme tu tedy silnou možnost, že First Republic Bank padla jako jedna z prvních a přijde dominový efekt.

Závěr

Je evidentní, že bankovnictví ve Spojených státech má velký problém. Trh očekává systémové řešení. Já osobně spíše očekávám politické řešení spojené s dalšími regulacemi a omezeními. I když se tu bavíme o kryptoměnách a jejich výhodách, tak neustále potřebujeme i tradiční svět financí pro každodenní fungování.

Neumím si představit, co by nastalo v momentě, kdyby všechny tradiční banky přestaly spolupracovat a tokeny by nešlo zpětně vyměnit za fiat měny.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
DaveSK
Hodnocení článku :
     

A teď je otázka, že když by tokeny nebyly smenitelne za dolary, tak zda mají pro stát vůbec zdanitelnou cenu…

Kenny

Asi je to nepředstavitelné, ale kdyby se to stalo, tak jsem přesvědčen ze po relativne kratke dobe by se na mnohem zbozi zacaly objevovat cenovky s BTC, ETH atd.

spot_img