Jerome Powell: Fed je zmaten ohledně kolapsu SVB

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell na středeční tiskové konferenci prohlásil, že Fed jako regulátora zarazil nedávný kolaps Sillicon Valley Bank. Na tiskovce také prohlásil, že bude třeba revize.

Zasedání Fedu

Při nedávné tiskové konferenci po zasedání Federálního rezervního systému Spojených států 22. března, předseda Fedu Jerome Powell, uznal, že jako regulátor byl slepý k náhlému kolapsu Silicon Valley Bank, který byl pod jejich dohledem.

Jerome Powell reagoval na zavření banky 10. března a uvedl, že je nutné provést interní vyšetřování. Během středeční tiskové konference po zasedání předseda Fedu uvedl:

„Hned jsem si uvědomil, že bude potřeba revize. Otázka, kterou jsme si během víkendu všichni kladli, byla: ‚Jak se to stalo?’“

Během 13. března Fed oznámil, že zahájil interní vyšetřování v souvislosti se selháním Silicon Valley Bank (SVB). Vyšetřování podle Powella vede místopředseda Fedu Michael Barr. Powell také potvrdil, že Barr bude v příštím týdnu svědčit v této věci. Jerome Powell během středeční tiskové konference dále prohlásil:

Provádíme přezkum. Můj jediný zájem je, abychom identifikovali, co se zde pokazilo.

Silicon Valley Bank, specializující se na venture kapitál a technologické startupy, je patnáctou největší bankou v USA. Banku postihly problémy s likviditou, což mělo za následek prodávat své dluhopisy se ztrátou.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 28 466 USD dle KMC.

Závěr

Co si o výsledcích středečního zasedání Fedu myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Ve středu jsme se tomuto zasedání věnovali speciálně v našem streamu. Video naleznete pod přiloženým odkazem ZDE.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
AjRep

Děkujeme google translatoru za “hezky” napsaný článek.

spot_img