[Večerní souhrn článků] • Digitální euro prochází prvním úspěšným testem • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Digitální euro prochází prvním úspěšným testem

Dnes centrální banka Francie, Banque de Franse, oznámila úspěšný test digitálního eura fungujícího na technologii blockchain. Stala se tak první zemí v Evropě, která úspěšně otestovala digitální měnu vydanou centrální bankou (CBDC).

Analýzy a trhy

20.05.20 Technická analýza indexů S&P 500 a Nasdaq – Akcie zase stoupají, hrozí další nafouknutí finanční bubliny?

Akciový trh zase pumpuje a pumpuje, jak je to ale možné? V minulé analýze na indexy jsem se zmiňoval, že breakdownem skrze neckline Head & shoulders by to konečně mohlo jít k zemi. Ale ono se to nakonec vzpamatovalo a jak jsem říkal ve včerejší analýze na Bitcoin, tak akciový trh stoupá a to i přesto, že z fundamentálního hlediska by to mělo jít do pekel.

20.05.20 [Přehled trhu+BTC] Výpadek 3 hodiny na Bitmexu stáhl celý růst na Bitcoinu

Bitcoin včera předvedl pěknou pumpu k 9 900 USD, ale výpadek na Bitmexu ho zřejmě stáhl k 9 550 USD. 10 000 USD zřejmě už nedosáhneme, možná se příležitost naskytne koncem týdne do pátku.

Kryptoměny a kryptofirmy

Aktivita na dark webu nejvyšší od roku 2017

Bitfury, jedna z předních společností v oblasti rozvíjejících se technologií, přišla se zprávou, že celková bitcoinová aktivita na dark webu je nejvyšší za poslední tři roky. Od roku 2017 tato aktivita vzrostla o více než 340%.

Původní bitcoinový web založený Satoshim se chystá na zásadní změny

V roce 2008 si tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamoto zaregistroval doménu Bitcoin.org. Nyní, po cca 12 letech, se současný vlastník chystá od webu odstoupit.

Strach, chamtivost a nejistota: jedny z hlavních faktorů zvyšujících cenu kryptoměn

Pro mnohé lidi to vypadá, že kaleidoskop kryptoprostoru je v tuto chvíli vzhůru nohama. Současná situace na trhu přiměla mnoho lidí se podivit nad tím, co se vlastně děje.

Bitfinex akumuluje Ethereum, analytik odhalil tři možné důvody

Významný analytik kryptoměn a vedoucí výzkumník v Decentral Parku Elias Simos zaznamenal zajímavý proces v úložišti Etherea na kryptoburze Bitfinex.

Bitcoin je nyní více centralizovaný, ale nepropadejte panice

Poslední čísla ukazují, že zde máme dvě entity, které ovládají více než polovinu BTC hashrate. Dobrá zpráva ovšem je, že riziko útoku zůstává stále nízké.

Hot news

POHYB NA MOŽNÉ SATOSHIHO PENĚŽENCE

Twitterový účet Whale Alert spustil lavinu svým tweetem, že se pohnuly Bitcoiny na jedné z nejstarších peněženek, kde nebyl žádný pohyb zaznamenán od roku 2009.

Polední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich poledních zprávách. Pokud jste nestihli v poledne, můžete to nyní napravit zde.

MEME dne – Nemám rád kryptoměny, ale díky…

meme

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře