[Večerní souhrn článků] • Čínská centrální banka uskuteční transakce v hodnotě 160 milionů USD pomocí digitálního jüanu • a další články

4
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Čínská centrální banka uskuteční transakce v hodnotě 160 milionů USD za digitální jüan

Centrální banka Číny hodlá v rámci pilotního projektu CBDC převést 1,1 miliardy digitálních juanů v hodnotě 160 milionů amerických dolarů. Dle zástupce guvernéra Čínské lidové banky se podařilo prozkoumat více než 6700 případů užití digitálního jüanu.

Čínská centrální banka hodlá také otestovat svoji digitální měnu během nadcházejících zimních olympijských her v Pekingu.

Analýzy a trhy

07.10.20 Technická analýza ETH/USD – Kde je nejsilnější podpora na trhu s Ethereem?

Vzhledem k tomu, že si Bitcoin (BTC) s tím průrazem ze symetrického trianglu dává na čas, tak jsem se rozhodl udělat spíše makro pohled na Ethereum (ETH), na který jsme měli posledně analýzu v pátek. Pokud sledujete moje analýzy pravidelně, tak jistě víte, že Ethereum je na tom mnohem lépe, než třeba Litecoin.

07.10.20 [Přehled trhu +BTC+ETH+LTC] Býčí trh, co brání v růstu?

Dnes se podíváme na Bitcoin, Ethereum a Litecoin a ukážeme si, jak vypadají na grafech. Zaměříme se na zajímavé objemy i možnosti nabídky a poptávky.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Přichází bitcoinové hashovací války?

Nejdůležitější kryptoměna světa, Bitcoin, je s námi přes deset let a za tu dobu si dokázala vydobýt své místečko na výsluní. Veškerá pozornost se však často zaměřuje hlavně na cenu. Pokud chceme ale Bitcoinu skutečně porozumět, musíme se vždy podívat za oponu, v případě Bitcoinu na bitcoinovou síť.

Žádný decentralizovaný blockchain nemůže sám unést veškeré DeFi, říká zakladatel MyEtherWallet

Hodně se poslední dobou vyčítá Ethereu jeho nedostatek škálovatelnosti, který vedl k raketovému růstu transakčních poplatků během příchodu bouřlivé DeFi „vlny.“ Ale je to skutečně tak jednostranné?

DeFi potřebuje diverzifikaci pro udržitelný růst

Většina humbuku kolem DeFi je nyní zaměřena na tzv. výnosové farmaření (yield farming), jinak známé jako těžba likvidity. Jedná se o proces, který umožňuje uživatelům DeFi získávat odměny z jejich držby kryptoměn. Což je možné díky interakci s různými protokoly, které distribuují takzvané tokeny správy.

Poplatky za transakce v síti Ethereum klesly o 85 % za méně než tři týdny

Transakční poplatky, objemy a transakční částky v síti ETH za poslední tři týdny značně poklesly.

Polední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich poledních zprávách. Pokud jste nestihli v poledne, můžete to nyní napravit zde.

MEME dne – Rozhodně ne…

meme

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img