[Polední zprávy] • Trump způsobil propad na Wall Street, kryptotrhy padají také • a další články

2
Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Americký prezident Donald Trump ukončil náhle rozhovory o nových balíčcích ekonomické pomoci. Všechny tři hlavní americké akciové indexy přišly o zisky z dřívějšího dne a po oznámení se dostaly do záporného teritoria. Kryptotrhy následovaly, což naznačuje, že v posledních měsících více korelovaly s akciemi a méně se zlatem. Celková tržní kapitalizace za posledních 24 hodin poklesla o přibližně 10 miliard dolarů. Tento krok způsobil, že se trhy snížily z 335 miliard dolarů těsně pod 325 miliard dolarů. Jako obvykle jsou altcoiny zasaženy více než lídr trhu, který se aktuálně pohybuje těsně pod 10 600 USD. Více informací najdete v našich TA a v přehledu trhu.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: ETH/USD – Kde je nejsilnější podpora na trhu s Ethereem? a přehled trhu tady: BTC+ETH+LTC Býčí trh, co brání v růstu?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Ripple zvažuje odchod z USA kvůli velkým regulacím

Společnost Ripple uvažuje o přestěhování do Evropy nebo Asie kvůli rostoucí frustraci z nedostatečné jasnosti předpisů ve Spojených státech. Spoluzakladatel společnosti Ripple, Chris Larsen ,v rozhovoru s Jeffem Johnem Robertsem z časopisu Fortune Magazine uvedl, že Spojené státy jsou v přípravě na novou generaci globálního finančního systému, založeného na kryptoměně, „žalostně pozadu“. Ve spojení s politikou amerických orgánů v oblasti regulace společnost Ripple uvažuje o úplném opuštění země.

Společnost Ripple uzavřela dohodu o partnerství s evropskou fintech firmou Lemonway

Společnost Ripple oznámila, že francouzská firma Lemonway se připojila k RippleNet, aby odemkla rychlejší platby mezi euro měnou. Společnost Lemonway se sídlem v Paříži byla založena v roce 2007. Jedná se o celoevropskou platební instituci, která nabízí řešení zaměřené na tržiště, platformy skupinového financování a velké skupiny vyžadující platební a fundraisingové služby jménem třetích stran v bezpečném a regulovaném prostředí. Lemonway obsluhuje přibližně 1 400 tržišť v Evropě, včetně 200 crowdfundingových webů. V prosinci 2012 obdržela povolení platební instituce a evropský pas od Prudential Supervision and Resolution Authority (Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution – ACPR), což je nezávislý správní orgán, který monitoruje aktivity bank a pojišťovacích společností ve Francii.

Banky, burzy, firmy

Hacknutá kryptoburza KuCoin obnovila vklady a výběry kryptoměn

Burza kryptoměn KuCoin částečně obnovuje vklady a výběry po nedávném velkém hacku. Jak společnost KuCoin oficiálně oznámila 7. října, platforma dokončila upgrade zabezpečení peněženky pro hlavní kryptoměny, jako jsou Bitcoin (BTC), Ether (ETH) a Tether (USDT). Po upgradu společnost KuCoin obnovila službu vkladů a výběrů pro USDT a pro coiny, založené na BTC, ETH a ERC-20. Podle oznámení USDT běžící na jiných blockchainech jako EOS, Tron a Omni ještě není k dispozici pro výběry.

Huobi, Dragonfly, Coinbase investovaly 500k USD do nové dex burzy

Decentralizovaná burza CoFiX, jejímž cílem je nabídnout přesnější a méně nákladné obchodování s novým řešením Oracle, získala půl milionu dolarů od několika kryptoměnových investorů, včetně Huobi’s DeFi Labs, Dragonfly Capital a Coinbase Ventures.

Japonský gigant SBI koupil kryptoburzu Tao Tao

Podle oficiálního oznámení ze dne 7. října získala devizová a derivátová složka SBI Liquidity Market společnosti SBI všechny akcie společnosti TaoTao. TaoTao zahájila svou činnost v květnu 2019. S novou akvizicí má nyní SBI dvě platformy pro obchodování s kryptoměnami, protože společnost již nabízí služby obchodování kryptoměn prostřednictvím své skupiny rizikového kapitálu zaměřené na kryptoměny, SBI VC Trade. SBI VC Trade provozuje burzu kryptoměn a je od července 2019 dceřinou společností SBI Securities.

Regulace, CBDC

Jižní Korea spouští pilotní testování CBDC

Jižní Korea má v úmyslu distribuovat svou nadcházející digitální měnu centrální banky (CBDC) v příštím roce v rámci širšího 22měsíčního pilotního testu, uvedla ve středu místní zpravodajská stanice Korea Herald. Centrální banka má v úmyslu provést pilotní testy do prosince 2021, přičemž distribuční a oběhový test bude posledním krokem třífázového programu CBDC, uvádí se ve zprávě.

Velká Británie zakázala prodej krypto derivátů retailovým investorům

Britský úřad pro dohled nad finančními trhy (FCA) zakázal prodej produktů derivátů kryptoměny retailovým investorům, což podle něj každoročně ušetří cílovým zákazníkům ztráty ve výši 53 milionů GBP (68,9 milionů USD). Zákaz vstupuje v platnost 6. ledna 2021.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře