[HOT] Kryptoměnová burza Kucoin obětí hacku – odcizeno bylo 150 milionů USD v kryptoměnách

5
(6)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 13 000 USD a roste • Paul Tudor Jones: Kupovat Bitcoin je jako investovat do akcií Apple  • a...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.  TRHY Cena Bitcoinu se v rozpětí...

BTC, DeFi, ETH – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

Nepříjemné probuzení dnes zažili uživatelé kryptoměnové burzy Kucoin. Tato singapurská burza oznámila, že zažila „bezpečnostní incident“, jehož výsledkem je ztráta různých kryptoměn v hodnotě více než 150 milionů USD.

Risk management společnosti KuCoin dnes v 2:51 (UTC +8) detekoval neobvyklou aktivitu při výběru kryptoměn. Burza později ve svém prohlášení potvrdila, že se jednalo o hack.

Hot wallet kompromitovány

Útok byl veden na hot peněženky burzy, které byly kompromitovány a byly z nich vybrány digitální aktiva (BTC, ETH a další ERC-20 tokeny) v hodnotě nejméně 150 milionů dolarů. Monitorovací zdroj Whale Alert přinesl informaci, že většina mincí byla odeslána na tuto konkrétní adresu, ta v posledních několika hodinách zaznamenala řadu malých transakcí.

Neobvyklou aktivitu na burze Kucoin a odliv 1 008 BTC z burzy zachytil také tým CryptoQuant a podělil se o své pozorování v následujícím tweetu.

Mezi další méně známé altcoiny, které byly převedeny z hot peněženek burzy, patří DGTX, AGI, SNX, DX, SNT, DRGN a jiné.

Společnost Kucoin ve snaze zabránit dalším neoprávněným výběrům, pozastavila všechny vklady a výběry a provedla důkladnou bezpečnostní kontrolu. Podle zveřejněného prohlášení jsou cold wallet bezpečné a nepoškozené.

Náhrada zcizených prostředků

Kucoin ve snaze získat zpět ukradené prostředky a vystopovat odpovědné osoby komunikuje a úzce spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení a dalšími burzami a snaží se vysledovat ukradené prostředky a pachatele.

„Jsme v kontaktu s mnoha významnými kryptoburzami, jako jsou Huobi, Binance, OKEx, BitMax a Bybit, a také s blockchainovými projekty, bezpečnostními agenturami a orgány činnými v trestním řízení, abychom na tom pracovali. Byla přijata některá účinná opatření a brzy je budeme aktualizovat o další podrobnosti.“

Burza ve svém prohlášení ujistila, že uživatelé, kteří přišli o jakékoli prostředky, budou zcela odškodněni společností Kucoin a jejím pojistným fondem. K situaci se mimo dalších významných kryptoměnových osobností vyjádřil i generální ředitel společnosti Binance, Changpeng Zhao, který projevil burze podporu a slíbil, že jeho společnost bude při vyšetřování útoku aktivně pomáhat.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat

Nativní token burzy ihned pocítil vliv této události na své ceně. Cena KuCoin Shares (KCS) se během několika málo minut propadla z více než 1 $ na 0,86 $. Od té doby se cena tokenu mírně zotavila a obchoduje se (v době psaní článku) pod 1 $. 

KCS USDT
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Krypotoměnové burzy jsou díky množství držených prostředků častým terčem pokusů o jejich zcizení (viz. náš přehled velkých kryptoměnových útoků). I tento útok potvrzuje, že jedno z nejdůležitějších pravidel, jak ochránit vaše kryptoměny, zni: Pokud neobchodujete, držte je mimo burzu na svých vlastních peněženkách, ke kterým pouze vy máte privátní klíče.

Situaci ohledně tohoto hacku budeme sledovat a určitě se k ní vrátíme ještě v dalších článcích.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře