[Večerní souhrn článků] • Americká zpravodajská služba chce sponzorovat studii o konci dominance dolaru • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste náš večerní souhrn. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně a na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Americká zpravodajská služba chce sponzorovat studii o konci dominance dolaru

Americká národní zpravodajská služba (ODNI) chce sponzorovat studii, která by se zabývala otázkou, co by se stalo, kdyby americký dolar ztratil svůj status světové rezervní měny. Agentura uvádí, že program by mohl pomoci Spojeným státům připravit se na události, které by ohrozily dominanci dolaru.

Analýzy a trhy

14.02.20 Technická analýza: [LTC a ETH] Na co čekají velryby?

Litecoin překonal úroveň odporu a může růst ke 100 USD. Ethereum se dostalo na 270 USD odpor a býci snížili svůj tlak. Bude to pro něj znamenat konec bull runu?

14.02.20 Technická analýza Ethereum classic – Momentum slábne, co to pro nás znamená?

Během poslední analýzy trh konsolidoval a následně se momentum zase zvedlo up a byla z toho další z mnoha růstových parabol, které jsou momentálně na kryptotrzích dost časté. Nicméně, od začátku tohoto měsíce se kurz ETC nikam moc neposunul a vlastně se udržuje v rámci úzké cenové relace.

[Přehled trhu] 14.02. [BTC] -0,63% [ETH] +5,76% [CHZ] +50% [XRP] +19,37% Všechny oči jsou na ETH a XRP

Včera Bitcoin udělal pohyb o 440 USD pohyb a ustálil se na 10 300 USD. Mnoho očí ale zůstalo viset na XRP, který udělal za včerejšek téměř 20% pumpu. Zajímavý je i Chiliz, který se zhodnotil o 50%. Ethereum je na novém high při 275 USD.

Kryptoměny a kryptofirmy

Ropný průmysl využívá dynamiku blockchainu

Ropa a ropné produkty jsou ústředním prvkem světové ekonomiky a podílejí se i na udržování politické stability. Vzhledem k rychle se měnícím politickým či ekonomickým situacím na trhu se největší ropné společnosti snaží modernizovat svůj průmysl pomocí technologie blockchain.

Průměrné poplatky v bitcoinové síti jsou mnohonásobně nižší

V prosinci 2017 dosahovaly poplatky průměrně 20 USD, zatímco aktuálně jsou poplatky okolo 0,50 USD. Poptávka před třemi lety však byla zhruba stejná. Na jakou částku se mohou poplatky ještě snížit?

Bitcoinová velryba varuje před „fantomovými penězi“

Vlivný obchodník známý jako Joe007, jenž během prosince až ledna vydělal na kryptoměnách 20 milionů dolarů, říká, že obchodní taktika, jako je spoofing, se jeví jako hlavní síla ovlivňující cenovou akci v roce 2020. Za nedávnou bitcoinovou rally tak mohou být tzv. „fantomové peníze.“

Ledger srovnal Trezor s ledničkou – spory výrobců hardwarových peněženek

Výrobci dvou nejznámějších hardwarových kryptopeněženek Ledger a Trezor jsou ve sporu o bezpečnosti svých zařízení.

Projekt ReFork vstupuje do finální fáze předprodeje

ReFork přichází na trh s řešením globálního problému s jednorázovými plasty. Jeho unikátní biologicky rozložitelný materiál tak reaguje na blížící se restrikci Evropské Unie a Číny.

Polední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich poledních zprávách. Pokud jste si je nestihli přečíst v poledne, můžete to nyní napravit zde.

MEME dne – Google trendy hovoří jasně

meme


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: