Bitcoinová velryba varuje před „fantomovými penězi“

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Vlivný obchodník známý jako Joe007, jenž během prosince až ledna vydělal na kryptoměnách 20 milionů dolarů, říká, že obchodní taktika, jako je spoofing, se jeví jako hlavní síla ovlivňující cenovou akci v roce 2020. Za nedávnou Bitcoinovou rally tak mohou být tzv. „fantomové peníze.“

Spoofing, pokus o vytvoření falešného pocitu poptávky zadáním velkých nákupních nebo prodejních objednávek bez úmyslu je naplnit, je v kryptosvětě častou taktikou. Na základě toho Joe říká, že má obavy z nedostatečného přílivu fiatu na krypto trhy. Sleduje kapitalizaci USDT, který obchodníci používají k ukončení krypto pozic.

Jako hlavní viník se jeví Tether

Společnost Tether Limited, stojící za kryptoměnou Tether, historicky vydávala nové USDT v době, kdy cena Bitcoinu mířila intenzivně vzhůru. Ačkoli společnost čelí opakovaným obviněním z manipulace s trhem, tvrdí, že vytváří nové tokeny jen za účelem uspokojení poptávky.

Nedávno společnost vydala dalších 25 milionů USDT. Zdá se, že je tato akce součástí předem dohodnutého tokenového swapu a ve skutečnosti nezvýší celkovou nabídku Tetheru.

Ani navzdory těmto skutečnostem Joe007 pravděpodobně trh s kryptoměnami neopustí. Naopak tvrdí, že je stále fascinován krypto technologií a jejím potenciálem mít transformační vliv na celý svět.

„Bitcoin je fascinující…..spojuje některé docela vzdálené oblasti lidských znalostí, aby vytvořil zcela nový sociokulturně-ekonomický fenomén. Zní banálně, že cena je jeho nejméně zajímavý aspekt, ale stále to platí. “

Závěr

Kritici už dlouho tvrdí, že Tether, který má úzké vazby na kryptoborzu Bitfinex, vydává více USDT, než má dolarů v bance, aby zvýšil cenu Bitcoinu a ovlivnil tak trh. Od té doby jsme zaznamenali spoustu obvinění a spoustu obhajob a vysvětlení. Co myslíte vy? Čí pravda má pro vás větší váhu?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře