[Polední zprávy] • Zájem o Bitcoin futures přesáhl 5 mld. USD • Binance přidává 15 fiat měn, chce expandovat • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Trhy

Po včerejší mírné korekci se trhy opět vesměs zelenají. Bitcoin je aktuálně těsně nad hranicí 10 200 USD. Dobře si vedou také XRP, Litecoin a Tezos. Pro aktuální informace sledujte naše technické analýzy a ranní přehled trhů.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: XRP/USD, BTC/USD a tady přehled dění za včerejší den.

Kryptoměny

Kryptoburzy, banky

Regulace, státní kryptoměny

Zájem o Bitcoin futures přesáhl 5 mld. USD

Agregovaný otevřený zájem o Bitcoin futures překročil 5 miliard USD. Otevřený zájem odkazuje na hodnotu nesplacených futures kontraktů, které ještě nebyly vypořádané. Nárůst zájmu o tyto kontrakty signalizuje, že na trh proudí více peněz a že obchodníci očekávají krátkodobý nárůst základní volatility. BitMEX má v současné době nejvyšší částku v těchto kontraktech, 1,6 miliardy USD; asi 31,0% z celkové agregované částky. Dominance BitMEXu se v posledních měsících zmenšila a klesla ze 44% v listopadu. Po BitMEXu následují čínské burzy OKEx a Huobi, které registrují tyto kontrakty ve výši asi 1,4 miliardy USD a 1 miliardy USD.

Ripple chce expandovat do Asie a Tichomoří, nabízí pomoc tamním bankám

V současné době zažívá region APAC (Asie a Tichomoří) nárůst v oblasti plateb. Podle clánku od Pegaha Soltaniho, vedoucího produktového marketingu ve společnosti Ripple, však existují problémy s převodem finančních prostředků mezi různými místními měnami. V současné době píše Soltani, že trh APAC registruje kolem 2 miliard transakcí ročně. Ripple vybízí místní platební služby a banky, aby je kontaktovaly, pokud chtějí vylepšit své systémy pomocí produktu Ripple’s On-Demand Liquidity, který běží na XRP.

Obchodníci z Nasdaqu, Visy a Morgan Stanley mají řešení pro burzy s nízkou likviditou

Skupina matadorských obchodníků z firem jako NASDAQ, Visa a Morgan Stanley tvrdí, že vytvořili řešení likvidity pro nesourodé globální kryptotrhy. Po 18 měsících vývoje vyšel jejich projekt Apifiny s novou platformou, zaměřenou na burzy, které byly omezeny nízkou likviditou: ExOne. Jde o back-end nástroj nově se rozvíjejících financí spojený s technologickým pokrokem na tradičních trzích, který má údajně i přes své off-chain řešení nesčetné výhody oproti kryptoburzám. Nabídky v reálném čase u jednotlivých burz se mohou lišit až o tisíce dolarů. ExOne má komunikovat s kryptoburzami a vygenerovat konsolidovanou nabídku, která bude nejoptimálnější nabídkou pro uživatele systému.

Binance přidává 15 fiat měn, chce expandovat

Kryptoburza Binance oznámila v pátek, že uživatelé mohou nyní díky integraci s izraelským procesorem fiatových plateb firmou Simplex koupit kryptoměny a vybírat u toho z delšího seznam podporovaných fiat měn. Nová integrace poskytuje brány pro měny včetně švýcarského franku, korejského wonu a australského dolaru, jakož i polského zlotého a jihoafrického randu. Měny, které již byly zpřístupněny prostřednictvím systému fiat-to-crypto společnosti Binance, jako je GBP a ruský rubl, jsou nyní také podporovány prostřednictvím Simplex. Vývojáři potvrdili, že integrace je plně funkční od čtvrtka odpoledne. Podporované fiatové měny budou spárovány se základními kryptoměnami nabízenými na Binance – aktivy, které burza používá pro své výchozí obchodní páry. Mezi ně v současné době patří Bitcoin, Ether, XRP a některé vybrané měny fiat, včetně amerického dolaru a nigerijské nairy.

Trumpem nominovaná kandidátka na hlavu FEDU chce digitální dolar

Judy Shelton, nominovaná prezidenem Trumpem jako vedoucí FEDu, řekla zákonodárcům, že digitalizace amerického dolaru by mohla pomoci udržet převahu měny v globálním obchodu. Shelton na svém slyšení ve čtvrtek potvrdila, že USA potřebují nejmodernější inovace, aby udržely náskok před ostatními zeměmi.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

Otevřený zájem odkazuje na hodnotu nesplacených futures kontraktů, které ještě nebyly vypořádané. – zacinaji problemy :-))
ze by lidi zacali premyslet 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: