13.02.20 Technická analýza XRP/USD – Tak už i XRP se probralo k životu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Ceny se i nadále šponují a dokonce i XRP se v posledních třech dnech k tomuto malému šílenství přidalo. Už vlastně z minulé analýzy bylo patrné, že XRP zaostává za ostatními, což pokračovalo až do 10. února. Před těmi třemi dny se situace změnila a i tento trh pumpuje jako o život. A to hlavně díky tomu, že se býkům povedlo pokořit klíčovou rezistenci, čímž se otevřely zase jednou dveře dokořán a býci toho znamenitě využívají.

Vzhledem k tomu, že XRP dost zaostávalo, tak tento coin není tak extrémně přepumpovaný, jako zbytek trhu. Až tedy přijde korekce, tak by případný propad nemusel být tak velký. Pojďme se ale už na celou situaci podívat do grafu.

Aktuální situace na 4H TF XRP/USD

XRP

Z grafu je vidno, že trh měl menší nesnáze, když se pokoušel o průraz rezistenčního pásma. Nicméně, support 0,264 USD nedovolil ceně propadnout níže a býci toho náležitě využili ve svůj prospěch. Z těch knotů na rezistenci je i zřejmé, že se býci o průraz snažili opravdu neúnavně, až to prostě vyšlo. Po průrazu skrze rezistenci nestálo kurzu již nic tak silného v cestě, takže následní vývoj je parabolický, což je teď  k vidění skoro všude. No, S/R levelem 0,314 USD kurz projel jako nůž máslem a aktuálně trh bojuje o hladinu 0,331 USD.

Aktuální situace

Zde je již zřejmé, že se medvědi brání, ale z dvou knotů můžeme těžko soudit, zda dojde k zamítnutí, či průrazu. Nicméně, při aktuální setrvačnosti je spíše pravděpodobné, že se breakout povede. V takovém případě bude další překážkou rezistence 0,35 USD. Každopádně, až dojde ke korekci, tak trh bude mít výhodu v tom velkém S/R pásmu kolem 0,29 USD. Jakmile dojde k poklesu, tak by mělo fungovat jako dostatečně silný support.

Ale raději se neodvažuji hádat, kdy k pročištění trhu dojde. Trhy jsou tak extrémně „vyhajpované“, že je dosti těžké odhadnout, kde by tohle všechno mohlo mít své limity. Ono to totiž teď vypadá, že to žádné limity ani nemá a je to ještě agresivnější price action, než jsme mohli vidět v první polovině minulého roku. Samotné XRP má samozřejmě co dohánět, protože je oproti jiným top altcoinům jednoznačně nejslabší. Následujících pár týdnů bude pro tento trh tedy klíčových.

Indikátory

Indikátor RSI je bezpochyby dosti bullish a aktuální hodnoty jsou cca 83 bodů. Jsme tedy už ve vysokých hodnotách, ale není tu zároveň žádná anomálie. Respektive, žádné medvědí divergence, které by avizovaly korekci. Z MACD je znát, jak pozitivní setrvačnost za poslední tři dny hodně zesílila. Na Stoch RSI je to z velkého sklonu růstu křivek tohoto indikátoru taktéž zřejmé.

Závěr

Vzhledem k tomu, že jsou na BTC longy zase na maximu, tak to riziko větší korekce je čím dál větší. Buďte tedy opatrní ve svém rozhodování a berte v potaz fakt, že tu máme parabolický růst, přepálené trhy a hromadu rizikových longů na Bitcoinu. Čím víc je toho otevřeného, tak tím jednodušší je do toho šťouchnout. Pravdou ale je, že já ty longy beru jako důkaz, že sentiment je pozitivní a všeobecně se věří v bull run.

Až dojde k pročištění trhu, tak se právě uvidí, zda to lidé opravdu myslí vážně, či je to jen krátkodobé bláznovství. Nicméně, ty nákupní signály na weekly jsou docela zřejmé, takže kdo by tomu nevěřil. Nyní je akorát potřeba vyčkat, až se to uklidní.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: