04.02.20 Technická analýza XRP/USD – Blížíme se ke klíčové rezistenci

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V rámci mých analýz je to už nějaká doba, co jsem přidal příspěvek na XRP. Naposledy to bylo vlastně na vánoce. Trh s XRP není totiž pro mě nějak extra zajímavý a v podstatě před ním varuji, protože je to obrovská marnost a do jisté míry i nepředvídatelnost. Ale tak od nového roku tu je vidět jakási snaha o posílení, takže je fajn vědět, že tento coin kopíruje alespoň zbytek trhu. Je tu zhodnocení za ten více jak měsíc o 41 %, což je ale v porovnání s jinými trhy spíše méně.

Co je teď podstatné, je fakt, že se kurz XRP blíží k dost významné rezistenci. A rekace zde bude tedy z tohoto důvodu dosti podstatná pro další vývoj. On je XRP docela mrcha, protože v minulosti se běžně stávalo, že nerespektoval i dosti silné S/R hladiny. Prostě pump & dump je tu dost běžný a je tedy možné, že to klíčovou rezistencí projede jako nůž máslem.

Aktuální situace na 12H TF XRP/USD

XRP

Dnes je malá změna a podíváme se na tento trh na 12H časovém rámci. Jak jsem říkal v úvodu, tak XRP udělalo více jak 41 %. Tu křivku považujte spíše za růstovou tendenci, neboť bych ji zrovna nepovažoval za trendovku. Máme na ní totiž málo dotyků. No, momentum up se drží a pokud vydrží i nadále, tak bude kurz atakovat rezistenční pásmo okolo 0,285 USD. Jedná se o jednu z nejsilnějších hladin, takže bych tu nějakou reakci očekával. Ale na přelomu léta/podzimu se stávalo, že kurz hladinou procházel sem a tam úplně bez potíží. Jak kdyby to byly dveře do lednice. Proto jsem právě zvědavý, jak zde trh bude reagovat.

V grafu máme zakreslený bullish scénář i bearish scénář. Jestli se ceně povede dostat skrz, tak to bude znamenat postup do cenových pásem vyšších jak 0,3 USD. První rezistencí je hned S/R level 0,31 USD. Pak by bylo pro trh výhodné předchozí rezistenci využít jako support. Bearish scénář je vcelku jasný. Při nepovedeném pokusu o průraz a pokoření křivky znázorňující růstovou tendenci vyklesáme nejmíň do úrovně 0,235 USD. Zde by se pak uvidělo, co dál. Víc by bylo už dost velké věštění. Objemy tu jsou a nejsou zcela marginální. Ale zároveň to není nic závratného.

Indikátory

Po dost dlouhé době se křivce RSI povedlo atakovat překoupenou část indikátoru, což je úspěch. A za poslední měsíc se křivka nepropadla níže jak po 42 bodů. Což znamená, že se hodnoty indikátoru drží spíše ve vyšších hladinách. Je to známka toho, že býci převzali alespoň pro tentokrát iniciaitivu. Na MACD je momentum samozřejmě pozitivní a je docela stabilní. Ze Stochastic RSI lze také vyčíst, že se trh dere nahoru.

Závěr

Upřímně, nečekám od XRP nic velkého. Pro mě je to obyčejný pump & dump trh a tím i zůstane. Jestli si kryptotrhy udrží i nadále sílu a půjdeme prostě up, tak je i dost pravděpodobné, že se dočkáme dne, kdy XRP udělá 100 % během dne. Což se v minulosti i stávalo. Ale bylo to většinou random, neočekávaně, bez nějakého logického pozadí.

Osobně mi i přijde, že tuto minci kupuje hlavně retail, protože je v kontrastu s jinými coiny levný. Proto je ten trh i tak nestabilní a emotivní. A ještě úplně na závěr. Na rozdíl od jiných coinů není na dně žádná reverzní struktura. Trh se tedy nemá o co opřít, když se to bude sypat. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav

Autor clanku nechape, ze cena krpta je v soucasnosti (a minulosti) zavisla jen na spekulaci na burzach a na nalade velryb, krere takto melky trh mohou kdykoliv poslat nahoru/dolu, takze radoby sofistikovana TA je na nic a na h… To, co bude urcovat cenu krypta v budoucnu, je vyuzitelnost v realnem svete. Ucelem kryproMEN jsou v prvni rade PREVODY penez. XRP je nejrychleji menou (3 sekundy na potvrzeni transakce) s nejvetsi sklovatelnosti (1500 tps a za pouziti payment chanels neomezene), s nejmensimi poplatky, nejvice bezpecnou menou (nelze provezt 51% utok), nejvice eco friendly a s nejvice partnery po celem svete – 300 bank a platebnich istituci, moneygram s 22.000 platebnimi koridory, Finastra s 9000 bankami, Tenemos s 3000 bankami atd, nejde proti systemu ale snazi se ho vylepsit a tudiz s nejvetsi sanci a Globalni adopci. Autor prave prehledl slona v mistnosti…

pietro

Napadat autora článku, že něco nechápe, je z Vaší strany docela troufalost. Já bych se chtěl zeptat Vás, zda chápete, že XRP je jednou z nejvíce centralizovaných virtuálních měn, tedy že není těžená, ale vydávaná soukromou firmou, která ji ovládá?

DFS

Vzhledem k tomu, že nevíte, že XRP není vydávaná nějakou firmou, nemá cenu s vámi vůbec diskutovat, protože nemáte ani elementární znalosti…. BTW : centralizovaný je v krypto uplně každý coin, včetně BTC, které si Nakamoto a jeho pár kamarádíčků předtěžil, hezký den…

DFS

V současnosti je XRP využívanější než bitcoin, který slouží výhradně jako spekulativní aktivum…

Jaroslav

Bitcoin byl decentralizovaný …na začátku, ale finanční odměny za těžení coinů způsobují, že technologie proof of work principiálně motivuje těžaře sdružovat do poolů a stěhovat se do míst s nejlevnější elektřinou – do Činy, takže postupem času se bitcoin stále více centralizuje a totalitně ovládaná Čína by mohla převzít kontrolu nad těžařskými farmami a provést 51% útok, pokud by chtěla. To se např. u XRP stát nemůže, protože XRP ledger používá na ověření transakcí konsensus, který jednak 51% útok vylučuje a za druhé validátoři nejsou finančně odměňováni, takže je to nemotivuje sdružovat se do do poolů a stěhovat se na jedno místo, čili zatímco bitcoin se postupem času stále více centralizuje, xrp ledger je s přibývajícími uzly / validátory více a více decentralizován . Společnost Ripple např. vlastní pouze 7% validátorů na XRP ledgeru, zatímco 4 minig pooly ovládají 58 % sítě bitcoinu a 80% těžarů je v Číně. To samé může udělat americká NSA – peníze a technologii na to mají. A to nemluvím o 1 milionu BTC, které vlastní Satoshii N. (at už je to 1 člověk, více lidí, nebo nějaká vláda), jehož prodejem může poslat cenu BTC ke dnu. Můžeš sice namítnout, že firma Ripple vlastní cca 50% XRP, které postupně uvolnuje do oběhu, ale jestli si mám vybrat komu budu důvěřovat – jestli Číně, která pomocí softwaru na rozpoznávání obličeje sleduje své občany a za přechod na červenou jím dává trestné body a pak omezuje jejich svobodu, té Číně která provozuje pracovní/koncentrační tábory, že nepřevezme kontrolu nad těžařskými farmami BTC, nebo jestli budu důveřovat firmě Ripple v USA, která předem deklarovala své cíle, které dlouhodobě naplnuje a i kdyby se chtěla prodat všechny XRP tak to nelze, protože jsou uzavřeny pod časovým zámkem excrow, tak si raději vyberu tu druhou variantu. Takže jak vidíš, není to černobílé – v obou případech spekukuješ na to, že něco nenastane a není to tak, že s BTC to máš jistý s v prípadě XRP ne. Více na: https://ripple.com/insights/the-inherently-decentralized-nature-of-xrp-ledger/

Miroslav

XRP nám ještě ukáže 😀

spot_img