24.12.19 Technická analýza XRP/USD – odraz ode dna se stále nekoná

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak jsem si pro vás připravil i na dnešní sváteční den analýzu. Dneska to bude na XRP, na který byla poslední analýza před více jak třemi týdny. Situace na trhu s XRP je dlouhodobě dost špatná. V podstatě od léta je to dost hrozné a je docela velkým překvapením, že je tato mince v příčce dle kapitalizace na třetím místě. I přesto, že je situace dost špatná, tak je vidět, že o obchodování s tímto instrumentem je dost velký zájem.

Volatilita je vysoká a objemy jsou úctyhodné, což velmi rádi vidí všichni možní gambleři na tomto světě. No, v minulé analýze jsme měli zrovna čerstvě po poklesu, který trval již tři týdny, takže se očekával alespoň retracement. Došlo dokonce k delší konsolidaci, která byla sama o sobě dobrou nápovědou pro to, jaký bude další vývoj.

Aktuální situace na 4H TF XRP/USD

XRP

Jako vždy navážeme na poslední analýzu, kdy byl kurz zrovna v závěru malého rising wedge. Zároveň bylo zřejmé, že po vylití kurzu z wedge to znamená i neúspěšný pokus o průraz skrze hladinu 0.235 USD. Následující vývoj bych mohl definovat jako stranový pohyb, který zformoval pokračovací triangl. Vzhledem k povaze tohoto útvaru byl další předpoklad takový, že dojde k dalšímu vylití kurzu a pokračování v sestupné trajektorii. Prostoru v rámci patternu bylo na pohyb ještě dost, ale i tak si myslím, že je to skoro jak z učebnice. Target z útvaru byl těsně nad úrovní 0.186 USD, což se vyplnilo a dokonce byl pokles kurzu ještě o něco níže.

Malý odraz?

Kolem hladiny 0.186 USD sestup ceny skončil a pak můžeme vidět, že se trh trochu snažil. Nicméně, hladina 0.198 USD prostě kurz výš nepustila až to nakonec býci zase vzdali. Ta malá trendovka to má čerstvě za sebou a každou chvíli můžeme zase tvrdě klesat, protože se trh již trochu nadechl. No, to důležité je, že jsme teď v cenové relaci, kde bylo XRP v druhé polovině roku 2017, což je známka toho, že coin spadl hodně hluboko a zatím nejsou žádné vyhlídky na to, že by se situace měla změnit.

Bohužel to vidím na další pokračování v sestupné trajektorii, ale trh je již docela přeprodaný, z čehož vyplývá, že je možná rychlá a silná otočka, která během pár dní klidně udělá více jak 30 % a pak nastane zase otočka dolů. To jsme zrovna na Ripplu viděli v posledních několika měsících opakovaně. A jestli někdy začne otočka trendu, tak věřte tomu, že XRP bude až poslední coin, na kterém to půjde poznat.

Indikátory

Jak můžete seznat z RSI, tak tím posledním nádechem se zase vytvořil prostor pro ponor. A právě ten ponor je dost pravděpodobný, neboť se mi moc nezdá, že by se trh chtěl vyškrábat nahoru. Co se týče vyšších časových rámců, tak tam už se i na weekly blíží křivka indikátoru k přeprodané části. Už jenom samotná hranice 30 bodů na RSI je supportem, takže bych při dotyku čekal větší odraz up. Na MACD máme čerstvě po bearish crossu, takže tady není třeba nic dále komentovat. Na Stochastic RSI jsou křivky čerstvě v přeprodané části, ale momentum se zatím nepřeklopilo.

Závěr

Trh s XRP je výbornou příležitostí leda tak na gamble short, protože ani s tím shortem si zde nemůže být člověk jistý. Volatilita je zde tak vysoká, že stačí i krátký retracement a máte jistotu, že vám to sestřelí stop loss. Nemluvě o tom, že totální gamblery s vysokou pákou to samozřejmě s jistotou zlikviduje. Faktem ale je, že se dostáváme do cenových hladin, které už jsou dost příznivé a tím pádem by to mohlo začít lákat i velké investory pro dlouhodobější držení. Jsme zkrátka na cenách, kde lidi začali ve velkém XRP bezhlavě nakupovat, takže by se klidně mohla historie začít opakovat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lakatoshi

K ty kapitalizaci,existuji shitcoiny co maji treba kapitalizaci v milionech dolaru a pritom maji naprosto smesne volume https://coinmarketcap.com/currencies/spectrecoin/ chudaci bagholderi musi cekat na nekoho kdo jim sedne na lep 🙂

pinďa

Už vidím velkého investora jak investuje do centralizovaného shitcoinu vydaného firmou co vlastní víc jak 60% shitcoinu a kde je 100% jistota že budou své shit coiny dodávat na trh a tím devalvovat cenu , jaký investor to bude riskovat .Kolik Joudů to kupovalo za super cenu 0.30 ted mají v trenclách hnědé čmouhy a ani lepší a lituji ty co to kupovali nad dolar a jak si nemysleli za jakou super cenu to kupovali jak to padalo ze 3 dolarů , tak prodejte bitcoiny a kupte si za super cenu XRP .

spot_img