[Večerní souhrn článků] • EU požaduje zákaz těžby kryptoměn • a další články

3.3
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

EU požaduje zákaz těžby kryptoměn

Mistopředseda Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy (ESMA), Erik Thedéen, v rozhovoru pro Financial Times prohlásil, že těžba bitcoinu se stala národním problémem. Dle jeho slov mohou kryptoměny představoat riziko pro cíle v oblasti změny klimatu. [1]

Analýzy a trhy

19.01.22 Technická analýza BTC/USD – avizuje nám dominance další pokles?

Bitcoin (BTC) měl včera večer jakýsi pokus odrazit se od naši sledované klíčové úrovně, ale v noci se to zase celé pokazilo. Čili se začíná zdát, že na aktuální úrovni sílí prodejní tlak.

19.01.21 [Přehled trhu a BTC] Bitcoin zažívá propad, znovu pod 50 000 USD!

Celková tržní kapitalizace kryptoměn byla 1,95 bilionu USD, s poklesem o 2,46 procenta za posledních 24 hodin. Kromě toho byl celý objem kryptotrhu za předchozích 24 hodin přibližně 77 miliardy dolarů, teda růst o 9 procenta.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Írán údajně brzy vyzkouší digitální měnu centrální banky

Íránská centrální banka (CBI) údajně plánuje brzy spustit svůj pilotní projekt digitální měny centrální banky (CBDC). Co za tím stojí?

Výsada bohatství a nových technologií může pro lidstvo znamenat spásu, ale i zhoubu!

Být bohatý je výsada. Každý by neměl být bohatý. Mít skutečně hodně peněz by mělo být privilegium. Mělo by to zavazovat k tomu, že své bohatství využijete nejen pro svůj prospěch. Kdo nemá nějaký nesobecký cíl, ten by raději ani bohatství vyhledávat neměl.

Intel plánuje odhalení čipu pro těžbu bitcoinu

Globální výrobce čipů Intel by na nadcházející konferenci mohl představit extra energetický účinný ASIC pro těžbu bitcoinu. Konference ISSCC se má konat virtuálně v období od 20. do 24. února letošního roku.

Kandidáti na prezidenta Jižní Koreje chtějí po 4letém zákazu znovu zavést ICO

Kandidáti nadcházejících prezidentských voleb v Jižní Koreji se údajně zaměřují na odblokování počátečních nabídek mincí (ICO) v zemi ve snaze získat přízeň mezi mladšími voliči.

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“Dle jeho slov mohou kryptoměny představoat riziko pro cíle v oblasti změny klimatu.”
Aneb klasicky se lživá a nesmyslná srajda opět dostala z USA i do EU, která ji samozřejmě adoptuje. Nebo se o to aspoň pokusí.

E15

Tak pokud přijmeme základní premisu, tedy že lidská činnost, resp. vypouštění skleníkových plynů má vliv na oteplování planety, tak samozřejmě kryptoměny představují “riziko pro cíle v oblasti změny klimatu”. Stejně jako představuje riziko takřka jakákoliv jiná lidská činnost. Vzhledem k tomu, že tak 90 % našeho pohodlného života zajišťuje spalování fosilních paliv, tak pro “plnění cílů v oblasti změny klimatu” máme jenom dvě reálné možnosti: 1. všichni strašně zchudnout, 2. rovnou se všichni zabít. Třetí možnost, tedy udržení stávající životní úrovně bez vypouštění skleníkových plynů za pomoci technologického pokroku je imho globálně zcela nereálná (a lokálně – jakože v Evropě, takřka nereálná).

Akorát je otázka, proč si z té vší lidské činnost někdo vybírá zrovna kryptoměny, když představují procentuálně nula nula nic… To samozřejmě smrdí!

Poslední editace 2 let před přes E15
AjRep

Nadpis je typicky zavádějící. Není to EU, kdo to požaduje, je to je jen jeden bezvýznamný náměstek z jakéhosi výboru pro něco. V poslední době mají místní články dost ubohou úroveň.

E15

Stačí když se toho chytí lobbing PoS shitcoinů… Na druhou stranu co je nějaká EU proti BTC :-DD.

spot_img