19.01.22 Technická analýza BTC/USD – avizuje nám dominance další pokles?

4.8
(13)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) měl včera večer jakýsi pokus odrazit se od naši sledované klíčové úrovně, ale v noci se to zase celé pokazilo. Čili se začíná zdát, že na aktuální úrovni sílí prodejní tlak. Nás ale musí stejnou měrou zajímat i BTC dominance, která skutečně zase vypadá na odraz od toho silného supportu. Odraz by navíc dával smysl, když tam dominance dřepí už snad od počátku prosince.

Konfluence a její význam v technické analýze

Bitcoin dominance

Když se podíváme na bitcoin dominanci, ta se jednoznačně chystá na další pokus o odraz. Je pravda, že za posledních několik týdnů tu byly již dva pokusy, které příliš nevyšly. Ale ono to jednou vyjít musí, takže bych vyplývající riziko nebral na lehkou váhu.

BTC

Dominance a kurz BTC se totiž ve stejnou chvíli drží na klíčových supportech. Když je dominance připravena na růst, z toho lze implikovat, že bitcoin čeká dynamičtější vývoj. Kam samozřejmě spadá i případný průlom těch 42 000 USD.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak je vidno z intradenního grafu, kurz BTC nedokázal ani otestoval střednědobou trendovou diagonálu a prodejci už ukázali svou sílu. Zatlačili kurz zpátky dovnitř supportního pásma. Zatím sice nedochází vyloženě k průlomu a setrvačnost poklesu kurzu je vcelku střídmá. Pokud se ale kurz nachází vyloženě na supportu, je situace na trhu riziková.

BTC

Uvidíme tedy, zda si bitcoin půjde pro nový knot jako tomu bylo 10. ledna. V každém případě je z trhu zřejmé, že iniciativu drží pořád nabídková strana. Prodejci mají trh jednoznačně pod kontrolou. To se může samozřejmě rychle změnit, ale to musíme vidět na vlastní oči. Pro začátek stačí impulsní růst ke střednědobé rezistenční diagonále.

Závěrem

Dokud kurz setrvává na supportu a bitcoin dominance vypadá na odraz od supportu, trh je dle mého názoru extrémně rizikový. Když bych to měl říct vyloženě polopaticky, na první pohled mi přijde, že se bitcoin chystá na průlom toho supportu.

Samozřejmě ta dominance sedí i na opačný scénář – bitcoin posiluje na úkor altcoinů, i když jeho kurz roste. Ale býci nejsou prozatím moc aktivní. Jinak určitě pořád myslet na to, že altcoiny jsou aktuálně velmi riziková záležitost. Pokud těch 42 000 USD padne, bude to pro alty krvavá lázeň.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

23 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Azgard
Hodnocení článku :
     

Ticho před bouří….Co z toho bude? Dump or jump?…

Milan

Trochu to připomíná nedávnou úroveň 47k, také spekulace o dlouhodobém dnu, mega odrazu, atd. A kde jsme dnes?

Libor

A predtým 52k mala držať na silnej konfluencii. Na 52k to dlhšie odmietalo klesnúť, potom to cez 52k len preletelo a pre zmenu to nechcelo ku 52k stúpnuť. Na záver : 52k sa ukázala ako akákoľvek iná cena …

Jan Zizka

Vidim to na jasny Jump stihl jsem dnes dokoupit za 41.3K, takze uz to nemuze dumpnout. Retailu zacla chodit prvni povanocni vyplata a tak zacnou sporit. Dump bude az v cervnu, az zacne retail vybyrat na letni dovolene.

bkf1

Máte všichni štěstí, že jsem nenakupoval já, to bysme viděli možná i těch 20k a ani Jarda by neměl žádné ponětí, jak se to stalo 😀

Matějovo

Tak to mám i já, vítej v klubu 😀 Nyní jsem v mínusu krásných 120K. Ještě štěstí, že to můžu držet, jak dlouho chci…. takže HODL 😀

LHTS

hlavne prosim nerealizujte tak velkou ztratu. Moje zacatky cca -1mil. P.S. Uz je mam nastesti zpatky.

kunděj

Budou to natahovat nejspis do konce mesice,proste co nejdyl.. Cil bude opet ojebat sortare/longare..

arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Ahoj Všichni, Jardo díky za TA. Už to všechno trvá moc dlouho, je to skoro stejné jako loni v létě. Uvidíme kam to půjde, ale myslím si že knotem si sáhneme na těch 37500

bkf1
Hodnocení článku :
     

comment image 😀

Pet

Tak konečně jsem se dnes zasmál 😂Díky za to!

Pavel

Jeste mame pred sebou Cinsky novy rok 1.2.2022 pro vic jak miliardu lidi a ocekavam pred i po vyprodeje, ktere ovlivni ceny a tim pokracujici pokles…
Kam, to se nechame prekvapit? ;o)

Fantom

Tak na tohle já vážně nevěřím. Vánoční výprodeje a potom čínské novoroční výprodeje a v létě dovolená 🙂 Vždy to je jenom příběh za který se skryje předem připravená akce velkých hráčů. Současný stav je už docela extrémní – neustále se pohybujeme v jednom úzkém cenovém pásmu a burzy soustavně vyplachují pákové obchodníky na obě strany. Jak dlouho to může takhle fungovat? Kolik lidí se takhle nechá soustavně obírat? Obchodujete někdo na páku a daří se vám být v zisku? Zase je fakt, že už se skoro vždy dá počítat s neustále se střídajícími inverzními svíčkami 😀

Vojtech

Hoši, už mi trochu otrnulo a začínám se v té karanténě trochu nudit. Tak čumím na videa a … tohle mě fakt pobavilo, tak dávám k dobru. Jinak co se týče aktuální tržní situace, souhlasím plně s Kundějem.

https://m.youtube.com/watch?v=dYJH3li2zgQ

Lhts

Super, ted budete mit hodně času…
Nevite náhodou proč jsou nyní poplatky za převod BTC tak extrémně nízké ? Cca 0.45kc / převod

Vojtech

Ligtning? Popravdě netuším. Neposílal jsem nic už tak od konce listopadu, takže jsem to ani nezaregistroval😃

rizeknet

Co zítra ta hospoda u Banshetu? Platí to

LHTS

ano, plati

rizeknet

ok, dorazim cca. 16:30 a nejaky poznavaci znameni? rouska pod bradu 😀

LHTS

heslo jsem vam sdeloval v diskusi o huse. Bez hesla, neni vstup povolen 🙂

LHTS

Omlouvam, spletl jsem se o rad 🙂 Prevod stal cca 100Kc. Lightning Network vsak dosahuje hodnot do 10Kc.

Poslední editace 4 měsíců před přes LHTS
jarino2

Protoze ho nikdo nepouziva .. na co taky

Jose
Hodnocení článku :
     

Dominance goes to zero. 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: