Výsada bohatství a nových technologií může pro lidstvo znamenat spásu, ale i zhoubu!

3.7
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Být bohatý je výsada. Každý by neměl být bohatý. Mít skutečně hodně peněz by mělo být privilegium. Mělo by to zavazovat k tomu, že své bohatství využijete nejen pro svůj prospěch. Kdo nemá nějaký nesobecký cíl, ten by raději ani bohatství vyhledávat neměl.

Lidé

Žijeme ve světě, kde se nemálo lidí raduje z cizí bolesti. Nevadí, že myslíme především na sebe, i když se tváříme, že to tak není. Ale proč se konečně nenaučíme soucitu k druhým? Proč ničíme své okolí a šíříme kolem sebe tolik nenávisti a bolesti?

Myslíme si, že klíčem k bohatství je neustálý růst. A tak stále jen rosteme a je nás stále víc a víc. Tento článek možná nebudete mít rádi. Lidi nemají rádi, když někdo poukazuje na chyby, kterých se dopouští.

Říkáme si sapiens, tedy že jsme moudří. Přitom si ničíme vlastní planetu, kterou nutně potřebujeme k životu. Ničíme přírodu a hubíme ostatní živé tvory i rostliny. O ekologii jsme jednu dobu slyýchali jen v souvislosti s Grétou. Úpřímně, vůbec nic o ní nevím, ale předem je mi jasné, že kdybych ji zde nedejbože pochválil, tak mě možná vlastní čtenáři ukamenují. Zmanipulovaná masa žádnou diskuzi na toto téma neumožní… Radši pojďme dál.

Tip: Pamatujete na podzimní (2020) hysterii proti anti-covid opatřením?

Technologie je šance i riziko

Snad máte rádi nové technologie a doufáte, že přinesou změnu k lepšímu. Není divu, že hledáme spásu v technologiích, když je kolem nás tolik chyb a systémových poruch. Nové technologie, blockchain, kryptoměny, decentralizace, robotizace, umělá inteligence, internet, internet věcí, pokrok v medicíně… Je spousta dalších úžasných věcí, které nám mohou pomoci.

Jenže my se musíme poučit z minulosti, jinak se to nestane. Albert Einstein udělal mnoho, pro tento náš pokrok. Nejsem sice vědec a opravte mne, jestli se mýlím, ale bez jeho objevů bychom rozhodně v mnoha oblastech nebyli tam, kde jsme. Přesto se on sám nedočkal opravdové změny k lepšímu. Chtěl dělat vědu, pozorovat zatmění slunce a dokazovat své úžasné teorie.

Byl však nucen pozorovat zatmění lidské mysli. Lidé ztratili rozum, postavili armády, vedli války a sami na sebe použili tu nejstrašnější zbraň, jakou kdy dokázali vyrobit. Neumíme si ani představit, co onen původně úžasný fyzikální objev dokázal způsobit nevinným lidem, ženám, dětem… Technologie nám ve hře na vojáčky posloužila k tomu, abychom se mohli zabíjet novým, příšernějším způsobem. Nakonec byl ještě sám Einstein obviňován z toho, že za to může.

Lidstvo v ohrožení

Máme sílu a moc na to, že můžeme čelit i těm největším predátorům. Doslova ovládáme celý svět. Téměř vše se děje podle toho, jak si to přejeme. Máme spoustu vymožeností, zprávy, supermarkety, družice, školy… A jsme jak smyslů zbavení. Odkládáme den, kdy konečně začneme spolupracovat na nápravě toho, co jsme napáchali. Politikaříme. Pokud nezměníme směr, tak naše civilizace bude nadále mířit do záhuby. Přál bych si, abychom se vzpamatovali dříve, než bude pozdě. Snažím se začít u sebe, i když někdy je to těžké.

Bohatství není jen brát

Skutečně bohatý člověk je ten, který má nejen peníze, ale našel především svou svobodu a své místo, smysl. Peníze vám dají volnost, ale k tomu patří také zodpovědnost. Kdo má dost peněz nebo moci na to, aby mohl udělat alespoň něco dobrého, měl by to udělat. Použijte svou moc k tomu, aby zvířata nemusela trpět, aby příroda zůstala zachována, aby lidé neumírali ve válkách nebo hladem, aby naše vlastní děti nevyrůstaly ve vězení, které jsme stvořili my sami. Věřím, že změnou můžete být třeba právě vy.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Úžasný článek! Vida, že k osvětě myšlení pomalu dochází. Tento text je toho důkazem. Nepřestávám být optimistou, ikdyž proces kolektivního rozjasnění mysli je pomalejší, než bych si třeba přál. Souhlasím s každým slovem. A je veliká pravda, že s bohatstvím by měla přicházet zodpovědnost. Sám jsem o tom kdysi psal. Máme mnoho podobných myšlenek. Děkuju.

Michal

Skvělý článek, díky! Každý musíme začít u sebe, předávat to svým dětem, inspirovat ostatní a doufat, že není pozdě…

ppetr1

paradni clanek – diky za nej.takovych clanku je malo 🙁
pekna analyza.
clovek by se mel poucit z hystorie – ta se neustale opakuje.

spot_img