5 klíčů k bohatství – průzkum tajných komnat (3. díl)

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

V poslední části třídílného seriálu s odvážným cílem – poskytnout vám 5 klíčů k bohatství, společně prozkoumáme zbývající dvě komnaty. Jak již víte, naše klíče vám mohou pomoct otevřít cestu ke skutečnému bohatství. Pokud jste nečetli první dva díly, určitě si je nejprve přečtěte. Pakliže jste připraveni, vykročme společně na cestu za bohatým životem. Dnes nás čekají poslední 2 klíče.

Předchozí díly:

Úvod

V minulých dílech jsme ušli velký kus cesty za bohatstvím. Použili jsme první tři klíče a prošli jsme třemi komnatami. Nyní již byste měli být připraveni na to, co vás čeká za zbývajícími dveřmi. Již víte, že samotné peníze k bohatství nestačí. Prozkoumali jste své vlastní motivy, proč peníze chcete a jaký je váš charakter. Našli jste klid, který způsobuje vědomí a vděčnost, že máte dostatek.

K finanční svobodě jste si již cestu otevřeli. Víte, co chcete a proč. Umíte to dobře použít a zároveň si zachovat tvář. Naučili jste se radovat z toho, co máte a co máte, vám stačí. Vlastně by vám mohly stačit i první tři klíče. Poslední dva jsou trochu jiné, než byly předchozí. Otevírají vám cestu do komnat pro pokročilé.

Klíč čtvrtý – rodina a vztahy

Dveře se s mírným zavrzáním otevřely dokořán a vy vstupujete do čtvrté komnaty. Zatímco předchozí tři místnosti byly tiché, zde se rozléhá spousta hlasů. Patří lidem, které znáte a kteří znají vás. Můžete zde vidět sebe, jak s každým z nich vedete rozhovor. Vnímáte, že jsou zde i ti, kteří vám někdy ublížili, nebo jste ublížili vy jim. Z některých koutů se ozývá smích, jinde vládne napětí, hněv či pláč.

Začínáte si uvědomovat, že čtvrtá komnata je poměrně vzácné místo. Je zde skoro celý váš život, protože jsou zde všichni lidé, na kterých vám záleží. Samozřejmě jde jen o vizuální projekci, která vám má poskytnout pomoc na vaší cestě za skutečně bohatým životem. Pokud to připustíte, můžete se nyní zaměřit na to, jakou cenu pro vás má vaše rodina a přátelé, ale i soupeři, nepřátelé či náhodní známí…

Jak by se vám žilo, kdybyste ve své mysli neopustili třetí komnatu, kde nikdo kromě vás nebyl? Nějakou dobu možná dobře, ale postupně byste zjistili, že chcete vyměnit všechno zlato světa za jednoho skutečného přítele, nemám pravdu? Čtvrtý klíč je také o tom, jak najít v často složitých vztazích cestu – vybudovat a udržet si skutečně upřímný a láskyplný vztah se svou rodinou.

Pokud dokážete tohle, máte vyhráno. Co je pak oproti tomu vydělat nějaké peníze? Nezapomeňte, že často bývá potřeba nejprve začít u sebe a naučit se mít rád sám sebe. To by neměl být problém, máte přece již za sebou druhou komnatu.

Klíč pátý – svět oplývá hojností a bohatstvím

Poslední klíč zdaleka není pro každého. Jen málokdo se odhodlá vstoupit do této komnaty. Vyžaduje to totiž nejen velkou odvahu, ale také to vlastně není nutné. Tato cesta je pro ty, kteří se naučí vidět bohatství tam, kde ho ostatní nevidí. Můžete se proto setkat i s nepochopením. Sem se však dostane jen ten, kdo k tomu dojde přirozeným vývojem.

Skutečně bohatý člověk, který použije pátý klíč, již nic nehledá. Pro zbytek světa je někým, kdo bez úsilí popírá pravidla běžného světa. Dokonce již ani nemusí usilovat o peníze. Nemusí dělat vůbec nic a přesto má v každém momentě svého života úplně vše. Jak už bylo řečeno, může vám to znít neuvěřitelně či dokonce nesmyslně. Přesto je tomu přesně tak.

Přestože tato komnata není pro každého, tak platí, že kdokoli z nás má možnost dojít až sem. Je to místo, na které odkazují mnohá náboženství, přesto jich k jeho nalezení není vůbec zapotřebí. Jde o to si uvědomit, že každá chvíle je vzácná a stejně tak vše, co existuje.

Cena věcí je relativní a nic, co si koupíte, vám vlastně nepatří, protože vy sami tady nebudete navždy. Hmota a čas jsou vzájemně propojeny a obojí je pomíjivé, ale zároveň i věčné. Poslední klíč vám může umožnit vidět, že ve skutečnosti se bohatství nachází úplně všude. Celý svět pro vás může být paletou vzácných a neopakovatelných momentů a věcí, když budete chtít.

Závěr

Naše expedice do pěti tajemných komnat je u konce. Nejprve jsme se naučili přijímat a správně používat peníze, pak následovala vaše osobnost a charakter, umění mít dost, rodina a vztahy a v poslední komnatě se nalézá duchovní bohatství. Vše pěkně zapadlo na své místo a celá mozaika je hotová. 5 klíčů k bohatství máte ve svých rukou a teď už je jen na vás, jak s nimi naložíte.

-Kytka

Co číst dále:

Vánoce – kdybyste mohli mít 3 přání

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: