5 klíčů k bohatství – průzkum tajných komnat (2. díl)

0

Ve druhém díle nás čekají další klíče k bohatství. Minule jsme odemkli první dveře, za kterými se nalézají peníze, materiální bohatství a finanční svoboda. Tentokrát nás na naší výpravě za bohatstvím čeká bohatství osobnosti a charakteru v podobě druhého klíče a třetí klíč, kterým je nalezení spokojenosti s tím, co již máme. Neváhejte a vstupte do druhé části! Nabízíme vám 5 klíčů k bohatství.

Úvod

V minulém díle, který v nezkrácené verzi vyšel na na našem trading webu T11, jsme si jednotlivé klíče vyjmenovali. Dále jsme si rovnou představili klíč první – peníze. Pakliže jste první dveře otevřeli, měly by se ve vašem životě pomalu začít odbourávat překážky a bariéry, které vás dosud dělily od života bez starostí o peníze. Naše výprava pokračuje dále! Čekají nás další 4 klíče, kterými postupně otevřeme všechny dveře k bohatství. Berte je jako dárek pro vás.

Klíč druhý – čest, ideály a osobnost

Samotné peníze k bohatství nestačí, proto naše cesta musí pokračovat. Jen peníze z vás opravdu bohatého člověka neudělají. Přesto právě peníze představovaly hned první klíč, a to zcela oprávněně. Domněnky o bohatství bez peněz, kdy se člověk penězům vyhýbá, jsou mylné. Zdravý vztah k penězům je však třeba vědomě budovat. I proto je zde druhý klíč.

Za druhými dveřmi se nacházejí skutečné lidské kvality. Zde se takříkajíc odděluje zrno od plev. Je třeba se naučit nechat růst kromě své peněženky také svoji osobnost. Zdokonalovat se jako lidská bytost. Usilovat o zachování svých ideálů a čestného jednání. Skutečně bohatý člověk se musí naučit používat své bohatství také pro dobro druhých a projít si cestou osobního rozvoje a růstu.

Říká se, že peníze kazí charakter. To ale není pravda. Peníze charakter nekazí, pouze mohou odhalit toho, jehož charakter již zkažený je. Pokud vám druhé dveře poskytují dobrý pocit a útěchu, že můžete být bohatí a zároveň čestní a spravedliví, vykročte společně se mnou do další komnaty. Najdete v ní sebe. Zkoumejte své činy a jednání, buďte k sobě laskaví, ale zároveň i kritičtí.

Za druhými dveřmi se nachází to, co z vás udělá obdivuhodného člověka. Tyto dveře skrývají skutečně velké bohatství. Naučíte se, že bez ideálů je člověk jako vyprahlý suchý pramen, jehož okolí trpí žízní a on sám nikam nevede. Bez cti se za sebe můžete tak akorát stydět a prožijete mrzký život. Svoji osobnost je třeba nechat růst a rozvíjet se. Jen tak můžete být skutečně bohatým člověkem.

Klíč třetí – umění mít dost

Tento klíč otevírá velice důležité dveře. Nikdy nebude spokojen ten, kdo nikdy nemá dost. Nenasytnosti a chorobné hamižnosti se však snadno ubráníte, když otevřete třetí dveře, za kterými se skrývá klid a mír. Je to tak, protože ten kdo nemá nikdy dost, tomu se klidu nikdy nedostane. Bude se až do konce života hnát za dalším a dalším majetkem a mocí, až dokud si před smrtí uvědomí, že si místo toho mohl krásně žít.

Mysl člověka, kterému stačí to, co má, je naproti tomu velmi radostná a spokojená. Když použijete třetí klíč, budete se cítit jako ten nejbohatší člověk na světě, zatímco i ten, kdo má ze všech lidí nejvíc peněz, tohoto stavu nedosáhne, pokud touto cestou neprojde. Věřte, že nemusíte mít vše hned. Není důležité, že ještě nejste na konci cesty ke skutečnému bohatství. Třetí klíč představuje světlo, které prozáří a utěší vaši ustaranou mysl.

Světlo třetí komnaty vám posvítí na všechny úžasné věci, které již máte. Naučíte se, že se můžete skutečně radovat ze života. Na výpravě za bohatstvím jste otevřením těchto dveří stanuli za polovinou cesty. Nyní již máte větší část za sebou a o to víc se můžete těšit z každého drobného krůčku, který od teď jakoby platil dvojnásob. Váš cíl je nyní mnohem zřetelnější a jasnější, nemám pravdu?

Závěr

Pevně věřím, že pro vás byl také dnešní díl přínosem a pomohl vám našimi klíči k bohatství otevřít ty správné dveře. V poslední části nás čekají ještě zbývající dva klíče, kterými si na naší výpravě za bohatstvím otevřeme čtvrté a páté dveře. Na to, jaké komnaty nás čekají a co se v nich ukrývá, si budete muset několik dní počkat. Pokračování očekávejte koncem tohoto týdne v rubrice Bohatství. Do té doby si prozkoumejte obsah prvních tří místností, které se vám otevřely. Věřím, že to bude velmi poučné.

-Kytka

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na