Co znamená být bohatý a jak se to pozná 2

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Chudý nechce být nikdo. Pokud někdo tvrdí opak, pravděpodobně buď lže sám sobě, nebo ví něco, co nám ostatním dosud zcela uniká. Dobře, řekněme tedy, že každý z nás chce být bohatý, ale co potom? Uděláte si fajfku v deníčku a hotovo? A jak se vlastně pozná, že už stojíte za cílovou čarou? Co vlastně znamená být bohatý?

Jako vepř

Ani jsme si toho nevšimli a máme tu opět nový rok. Nemyslím teď samozřejmě náš Nový rok, ale ten čínský. V úterý 5. února začal rok prasete, které se tak nyní dostává do pozornosti. Když jsem v květnu minulého roku dokončil první díl tohoto článku, bylo to v roce psa. Pes je nejvěrnější přítel člověka, takže to pro vás mohlo symbolizovat něco skvělého. Ale co si počít s tím letošním znamením?

Možná jste nikdy neměli možnost ocenit dobré povahové vlastnosti vepře, ale asi to bude vzájemné. Každopádně by se to časem mohlo změnit, prase je totiž kamarádské a více myslí na druhé než na sebe. Proto zkusíme udělat totéž a začněme třeba tím, že si položíme tu stejnou otázku z pozice vepře. Jak se pozná bohatý vepř? Jistě! Vypadá, že by mu neuškodilo shodit pár kil.

Pokud se teď smějete, možná vás překvapí, že byly doby, kdy tomu bylo přesně tak i u lidí. Čím víc jste zabírali prostoru, tím bohatšího vás vaše okolí shledávalo. Dosud jsou na světě místa, kde lidé hladoví a kdy bychom my s pár kily navíc mohli působit skutečně majetným dojmem. Naplnit si břicho zkrátka nebylo a dosud není úplnou samozřejmostí, proto asi není divu, že vepř symbolizuje štěstí a bohatství.

Oblečení, vizáž

Dobře, ale tohle určitě není ten druh bohatství, o který byste stáli, že? Mnohem častěji si budete připadat bohatí, když jste krásně oblečení. Nejen dámy, ale i pánové mají rádi, když jim vše krásně ladí a je na nich vidět, že se mají dobře. V krásném oblečení se člověk hned úplně jinak cítí a ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka.

Dalo by se tedy říct, že řada z vás se cítí nadmíru bohatý nebo bohatá, když má co na sebe a může venku zazářit. To už je trochu lepší, než ta nenáviděná a všemi důkladně stigmatizovaná obezita. Hezky vypadat je určitě vizitkou bohatého člověka. Nemusí to přitom být sako a špičaté boty. Řada bohatých lidí naopak s povděkem přijala možnost, oblékat se podle vlastního vkusu. Vzpomeňme například na tenisky a rifle Steva Jobse.

Dům, auto

Dobrá, co tedy dál? Samozřejmě pořádné fáro v garáži svého luxusního domu s bazénem, saunou a vířivkou, že? Jak jinak by se poznal bohatý člověk, než podle majetku? I tohle je sen, který řada z nás sdílí a jakkoli se může někomu jevit sobecký, materialistický či přízemní, je fajn mít se dobře po této stránce. Šaty ani břicho vám nenahradí krásný domov či svobodu na kolech, ať už čtyřech nebo dvou. Hlavně se při tom nezabít a bude všechno fajn.

Domov je důležitý a vzhledem k cenám, které šly za poslední desetiletí šíleně nahoru, je každý majitel domu či bytu vlastně milionář. Alespoň tedy v ČR, resp. v přepočtu na české koruny.

A to je vše?

Pokud se nyní ptáš, jestli je to všechno, ptáš se správně. Samozřejmě, že ne. Bohatství je skutečně moc široký pojem na to, aby ho bylo možné jednoduše nacpat do jednoho krátkého článku. Minule se například někdo rozčiloval, jak můžeme srovnávat život na dluh s životem někoho, kdo všechno rozhází a nic mu nezbude. No a jak všichni vidíte, tak z výše popsaných na první pohled viditelných znaků nelze určit, o kterou kategorii boháče se jedná.

Závěr

Jak tedy poznat, kdy je člověk bohatý? Stále platí, že každý to může mít jinak. Pokud ti stačí co máš, jsi bohatý. Pokud se tak cítíš, opět jsi bohatý. Když máš peníze, dům, auto, krásné oblečení, nemáš dluhy a zbytečně nerozhazuješ, tak asi budeš bohatý. No a pokud to zatím nemáš, tak chceš být bohatý. A já ti přeji, abys toho brzy dosáhl. A až to vše budeš mít, vzpomeň si na vepře a něco dobrého udělej i pro druhé, aby sis toho nenahromadil příliš. -Kytka

Co číst dále?

Svoboda – patřil jí novoroční ohňostroj v Praze, zaslouženě?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
:-)

A co Lambo? Nikdo nechce Lambo? Co je to s vama…

Reklama: