[Odpolední zprávy] • Část SHIB se vrací do oběhu • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.
Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Je to jen pár dní zpátky, kdy se BTC obchodoval výrazně výše, když se několikrát dotkl 44 000 USD. Po každém pokusu o překonání této konkrétní úrovně se však do hry zapojili medvědi a zatlačili aktivum na jih.

To vyvrcholilo několika po sobě jdoucími poklesy. Zpočátku se BTC propadl až na 42 000 USD. V uplynulých 24 hodinách se pokusil získat zpět určitou půdu pod nohama a v jednu chvíli se dokonce přiblížil 43 000 USD. Nicméně pochmurný stav celého kryptotrhu nedovolil další růst.

Právě naopak, bitcoin začal opět ztrácet hodnotu a propadl se až na 41 200 USD, což se stalo nejnižším cenovým bodem za více než týden. K dnešnímu dni si kryptoměna vydobyla zpět zhruba 300 USD, ale v denním měřítku je stále v červených číslech.

Lépe na tom byly i altcoiny. Ethereum se před několika dny obchodovalo nad hranicí 3 400 USD, ale již několik dní po sobě ztrácí hodnotu. K dnešnímu dni 3% pokles v denním měřítku srazil druhou největší kryptoměnu pod 3 100 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – avizuje nám dominance další pokles?

Přehled trhu: Bitcoin zažívá propad, znovu pod 50 000 USD!

Kryptoměny

Část SHIB se vrací do oběhu

Původní nabídka SHIB v oběhu se díky pravidelnému pálení tokenů postupně snižuje. Uživatel Twitteru @shibburn však oznámil, že nedávno vytvořená webová stránka o pálení Shiba Inu ukazuje, že se nabídka opět zvyšuje, protože přibývá mincí.

Výše zmíněný twitterový účet, jehož tým nedávno spustil webovou stránku, která duplikuje data z etherscanu týkající se transakcí s vypalováním Shiba Inu, na Twitteru napsal, že nabídka SHIB na této webové stránce se v poslední době možná zvyšuje.

Shibburn to vysvětluje tím, že někteří uživatelé stahují své SHIB z staking programu na platformě ShibaSwap, čímž tyto mince posílají zpět do oběhu. Množství obíhajících meme tokenů SHIB však může skákat nahoru a dolů v závislosti na tom, zda uživatelé své meme kryptoměny z programu ShibaSwap stahují, nebo na něm naopak tokeny stakují. [2a]

Banky, burzy, firmy

Švýcarský jenorožec se proměnil v trezor na bitcoiny

Aplikace třetích stran, které poskytují finanční produkty, se stále více vzdalují od konvenčního bankovního sektoru, zejména pokud jde o přijetí kryptoměny.

Švýcarský FinTech startup Numbrs totiž obvinil závistivé banky ze zániku svého původního obchodního modelu dodavatele finančních produktů třetí stranou. V důsledku toho se firma přejmenovala pod hlavičkou Bitcoinu, digitální měny, kterou mnozí považují za ultimátní technologii, jež zabíjí banky.

V nedávném oznámení podnik, který je vyhlašován za vzácného švýcarského FinTech jednorožce (s tržní kapitalizací nejméně 1 miliarda švýcarských franků, tj. 1,091 miliardy dolarů), prozradil, že se vyvinul v trezor pro ukládání bitcoinů, informuje SwissInfo. [3a]

Microsoft kupuje společnost Activision za 69 miliard dolarů s výhledem na vývoj metaverse

Softwarový gigant Microsoft oznámil, že dokončil dohodu o koupi významného herního vydavatele Activision Blizzard. Koupě byla uskutečněna za ohromujících 69 miliard dolarů a je součástí většího náporu na metaverse. Akvizice navazuje na jednu, kterou Microsoft uskutečnil již dříve, když za 7,5 miliardy dolarů získal společnost Bethesda.

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella akvizici oslavil na Twitteru s tím, že hry jsou klíčovou součástí růstu metaverza:

“Hry jsou dnes nejdynamičtější a nejzajímavější kategorií zábavy na všech platformách a budou hrát klíčovou roli ve vývoji metaverse platform.”

[3b]

CBDC, Regulace

Turecká vládnoucí strana pořádá setkání v metaverse, jedná o regulaci kryptoměn

Strana Ak, turecká vládnoucí strana, uspořádala v pondělí první schůzi v metaverse, na které jednala o chystané kryptoregulaci.

Velké národní shromáždění Turecka (TBMM) uspořádalo své první zasedání v metaverse, informoval turecký Cointelegraph. Virtuálního setkání se zúčastnili místopředsedové skupiny TBMM Mahir Ünal a Mustafa Elitaş spolu s Ömerem İlerim, místopředsedou strany Ak odpovědným za informační a komunikační technologie.

Fyzicky se Elitaş zúčastnil zasedání z budovy parlamentu, zatímco Ünal a İleri byli v sídle strany Ak (AKP). Hlavním bodem jednání byla regulace kryptoaktiv, řekl Ünal státní tiskové agentuře AA a dodal, že kryptoaktiva vyžadují jak finanční, tak právní regulaci. [4a]

Singapur zavírá bankomaty na bitcoiny v souvislosti se zásahem proti kryptoreklamám

V Singapuru prozatím nebudou aktivní žádné další bankomaty na kryptoměny, protože městský stát podniká drastické kroky, aby zabránil spotřebitelskému marketingu digitálních aktiv.

Na základě žádosti singapurského měnového úřadu společnost Daenerys & Co, největší singapurský provozovatel těchto bankomatů, v úterý 18. ledna pozdě večer oznámila, že pozastavila provoz.

“Nové pokyny MAS týkající se bankomatů byly nečekaným překvapením,”

– uvádí se ve zprávě agentury Bloomberg citující společnost Daenerys.

Nedávno společnost Finbold informovala, že MAS vydala nové pokyny, které mají odradit od retailových spekulací s různými aktivy, která jsou považována za volatilní. [4b]

Vrchní finanční regulátor EU navrhl zákaz těžby bitcoinů

Erik Thedeen, nově jmenovaný místopředseda Rady dohledu Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy (ESMA), v nedávném rozhovoru pro Financial Times vyzval regulační orgány v celé Evropské unii, aby zavedly plošný zákaz těžby metodou proof-of-work (PoW). Navrhl dát přednost proof-of-stake (PoS), alternativnímu konsensuálnímu algoritmu, který je považován za energeticky účinnější:

“Řešením je zákaz proof of work. Proof of stake má výrazně nižší energetický profil.”

Thedeen považuje těžbu bitcoinů za překážku plnění cílů Pařížské dohody o klimatu. Dal však jasně najevo, že není zastáncem úplného zákazu kryptoměn. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: