Kandidáti na prezidenta Jižní Koreje chtějí po 4letém zákazu znovu zavést ICO

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kandidáti nadcházejících prezidentských voleb v Jižní Koreji se údajně zaměřují na odblokování počátečních nabídek mincí (ICO) v zemi ve snaze získat přízeň mezi mladšími voliči.

Podle středeční zprávy Forkast News konzervativní kandidát Strany lidové moci Yoon Suk-yeol a Lee Jae-myung z Korejské demokratické strany uvedli, že zvažují zrušení zákazu metody financování kryptoměn.

Yoon, který v průzkumech zaostává za rivalem Leem, ve středu řekl, že schválí ICO, pokud budou pod dohledem bankově certifikovaných a licencovaných kryptoburz.

Lee, který v současné době vede (40,9 %) proti Yoonovi (39,2 %), podle nedávného průzkumu také uvedl, že během setkání s místními burzami zhodnotí stav ICO. Lee také 6. ledna oznámil, že bude získávat finanční prostředky na svou kampaň vydáváním účtenek dárcům ve formě nezaměnitelných tokenů.

V listopadu tamní finanční regulátor FSC odmítl regulovat NFT, protože nespadají pod definici „virtuálního aktiva“, kterou poskytuje Financial Action Task Force (FATF).

Zákaz ICO

V zemi, která ICO zakázala před více než čtyřmi lety, se kryptoměny ukázaly být aktuálním problémem mezi všeobecnými voliči.

V roce 2017 FSC zakázala využívání finančních prostředků prostřednictvím ICO a vydala varování, že na jakoukoli zúčastněnou stranu se vztahují „přísné sankce “.

Jen minulý měsíc zákonodárci v Jižní Koreji odhlasovali odklad nových krypto daní na digitální aktiva, která nyní vstoupí v platnost v roce 2023.

Závěr

Očekává se, že prezidentské volby v Jižní Koreji se v roce 2022 budou konat 9. března a budou to již osmé prezidentské volby od roku 1987, kdy země přešla na přímou volební demokracii. Je tak možné, že se změní i postoj země ke kryptoměnám.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img