Jižní Korea zavádí oblasti „bez regulací“ pro kryptofirmy

0
korea bitcoin

Město Busan bylo vládou Jižní Koreje prohlášeno za oblast „bez regulací“ pro rozvoj blockchainu. Inspiraci zákonodárci převzali ze švýcarského Zugu.

Ministerstvo pro malé a střední podniky oznámilo 24. července, že druhé největší město v zemi bude hostit širokou škálu blockchainových akcí souvisejících s financováním, veřejnou bezpečností a cestovním ruchem.

Kvůli projektu se muselo pozměnit či dokonce zrušit celkem 11 předpisů. Očekává se, že do roku 2021 investoři do regionu přesunou 29,9 miliard wonů (25 milionů dolarů).
Do projektu bude zapojeno pár velkých jmen. Například korejská lokální burza BNK Busan Bank bude dohlížet na správu blockchainu, protože v oblasti financí bude vyvíjet stabilní coin.

Dále například Hyundai Pay podporuje platební řešení a pokroky v cestovním ruchu. Společnost, která byla založena v roce 2016 generálním ředitelem Hyundai BS&C (také vnukem zakladatele skupiny Hyundai), podepsala v únoru memorandu, ve kterém uvedla, že přesune své sídlo do Busanu a pomůže mu vyvinout infrastrukturu blockchainu využívající platformu blockchain Hdac.

Mezi další prvky programu patří nabídka veřejné bezpečnosti společností Coinplug se sídlem v provincii Gyeonggi, která prohlašuje, že je největším držitelem patentů na blockchain v Koreji. Součástí vývoje bude aplikace, která umožní občanům nahlašovat přírodní katastrofy, trestné činy nebo například posílat soubory úřadům, včetně informací o poloze.

BP & Solution, počítačová společnost se sídlem v Busanu, bude pracovat na blockchainu v oblasti rybolovu.

Vše vypadá opravdu tak slibně?

Tento region však nebude zcela „bez regulace“. V regionu bude zakázány všechny ICA. To je bod, ve kterém ještě není vše domluvené. Jsou zde názory, že případný zákaz v té podobě, v jaké je by mohl zpomalit vývoj stabilního coinu.

Regulační karantény

Busan je již dlouho střediskem obchodu a financí a také centrem pro inovace, a proto není překvapivé, že zde sídlí i korejské burzy. Město již nějakou dobu pracuje na vývoji souvisejícím s blockchainem. Chtělo by například implementovat technologii do městského přístavu, který slouží jako lodní logistické centrum.

V souvislosti s událostí prezident Moon Jae-in propaguje zavedení tzv. Regulační karantény, která by umožnila dočasné pozastavení určitých pravidel. Účelem by mělo být zrychlení procesů inovací.

Na rok 2019 byl stanoven cíl 100 takovýchto karantén a od poloviny července jich již 81 schváleno.

Závěr

Jižní Korea zavádí oblasti „bez regulací“. Je to z důvody, aby se nebránilo administrativně rozvoji moderních technologií. Líbilo by se Vám, kdyby podobný projekt vznikl i u nás?

Co číst dál?

[Zprávy] • Fear index jako při krachu cen • Bitfinex spouští decentralizovanou burzu • a další novinky dne

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na