[Večerní souhrn článků] • Americký zákonodárce navrhuje zákon omezující schopnost Fedu vydávat CBDC • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Americký zákonodárce navrhuje zákon omezující schopnost Fedu vydávat CBDC

Zástupce Minnesoty Tom Emmer dnes oznámil, že předloží návrh zákona, který by Federálnímu rezervnímu systému US zakázal vydávat digitální měnu vydanou centrální bankou neboli CBDC. Emmer prohlásil, že Fed nemá a neměl by mít pravomoc nabízet retailové bankovní účty. [1]

Analýzy a trhy

12.01.22 Technická analýza BTC/USD – zatím podobný vývoj jako v září

Bitcoin (BTC) má díky tomu poslednímu vykoupení pod sledovaným supportem obdobný vývoj jako v září minulého roku. Po tehdejšímu odrazu následovala o něco větší dynamika při cenovém růstu, což zatím probíhá i nyní.

12.01.21 [Přehled trhu a BTC] Cena Bitcoinu 43 000 USD

Jaké hodnoty by mohl Bitcoin (BTC) dosáhnout v tomto roce a kde se výrazně zastaví, se napříč celým internetem hádá celá komunita. Bude to na 100 000 USD?

Technická analýza BTC/USD – Dva roky poté, pro rok 2022 od IX..

Jsou tomu téměř dva roky, co jsem psal články pro některé z kryptoportálů a dělil se tak s krypto obchodníky o pravidelné analýzy trhu BTC/USD. To ovšem neznamená, že jsem se analyzování za tu dobu nevěnoval.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Bitcoin roste, protože inflace dosahuje 7 %

Podle nejnovějších údajů amerického Úřadu pro statistiku práce dosáhla inflace v USA v prosinci očekávaných 7 %. A bude hůř.

Jak se připojit k DeFi produktům?

V předchozích dílech seriálu zaměřeného na svět decentralizovaných financí (DeFi) jsme se podívali na konkrétní možnosti, které tato oblast nabízí. Jak je ale využít?

Španělsko chce přilákat těžaře Bitcoinu

Španělská členka Kongresu poslanců María Muñoz má v plánu učinit Španělsko bezpečnou destinací pro bitcoinové těžaře a obchodníky s kryptoměnami.

Maloobchod tlačí cenu Bitcoinu nahoru, říká generální ředitel společnosti Ledger

Po výrazném propadu z minulého týdne se zdá, že se kryptoměny začínají vzpamatovávat. Pascal Gauthier, generální ředitel společnosti Ledger, zabývající se kryptopeněženkami, řešil otázky týkající se stavu kryptotrhu.

Inflační tlaky sílí – v USA dosaženo 40letého rekordu, v ČR je inflace 6,6 % a hrozí 10 %

Máme nová data ohledně inflace z tuzemska a Spojených států. Začneme prvně Českou republikou, kde nám inflace meziročně poskočila na 6,8 %, což je oproti listopadu rozdíl 0,6 procentního bodu.

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: